The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Покупка на Volvo V40 2.0T ?

#11
hamak Wrote:Здравейте, предстои оглед на колата и да видим какво ще стане. Бих искал също така да ви попитам, не трябва ли да има някакви кори или капаци около и върху мотора както на някои модели има? Разглеждах доста V40-ки точно с този мотор и всичките бяха като тази в мобилето, без никакви такива истории.

Какво масло бихте ми препоръчали като най-добро за този двигател 2.0T 163hp ?


Благодаря!



Поздрави,
Иван

Би трябвало да има само капак ако не се лъжа който пази (закрива) кабелите за свещите. Друг капак не се сещам да има. Относно маслото трябва да ти е 0w30 ili 5w30 За зимния сезон според мен иначе за лятото задължително второто число да е от 40 на горе и да е пълна синтетика. Така го дават за моя мотор 2.3 т5 240 к.с. по принцип е много рядко това масло но се слага за да маже добре турбината Smile. Ако съм сгрешил нещо моля колегите да ме поправят Smile
Четеш на някой коментарите, гледаш му профила и си викаш..."Тоя... няма начин щъркела да не го е изпускал".
Reply

#12
Сега погледнах отново обявата. Всичките капаци на мотора са си там но нямаш предпазната пластмаса която стой над радиаторите! Давам ти линк на друго волво за да видиш горе долу за какво ти говоря. http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?top...f1=details
Четеш на някой коментарите, гледаш му профила и си викаш..."Тоя... няма начин щъркела да не го е изпускал".
Reply

#13
Vin_Diesel_9_0 Wrote:Сега погледнах отново обявата. Всичките капаци на мотора са си там но нямаш предпазната пластмаса която стой над радиаторите! Давам ти линк на друго волво за да видиш горе долу за какво ти говоря. http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?top...f1=details


Благодаря за информацията! Интересно защо не си е на мястото. Из немското мобиле гледах доста с този мотор(163hp) и всичките бяха без тази пластмаса, която на това волво от линка, който си постнал я има.


А идея за конкретен производител на маслото? Аз гледах, че го дават 5W-40 и в един сайт за масла като въведох модел и всичко за автомобилът ми изкара два производителя на масло, които никога не съм ги и чувал. Бих искал и да те попитам относно части за тази кола. Четох из други теми, където се коментират и цени и всичко за частите и гледам, че някои купуват от Мото-фое директно, други от други места, терти комбинирано... според цените. Някакви насоки в това отношение било от теб или някой друг... ще се радвам, ако споделите! Що се отнася до набелязана В40-ка е в Троян, докарана с платформа. Човека няма нищо против, където и да е било да се гледа колата. Била проверяване вече и е уж перфектна и много запазена във всяко едно отношение. Поръчвал я е и я е докарал за себе си, но искал по-мощен автомобил и така. Утре ще отивам за оглед на място та да видим.


Поздрави,
Иван
Volvo V50 2.0D '08 - Now
Volvo V40 2.0T '01 - Ex
Reply

#14
Здравей колега, относно предпазната пластмаса която стои над радиаторите - според мен си е по-скоро декоративна и аз лично съм забелязвал, че я има по-скоро при турбинираните мотори отколкото при останалите, не знам каква е причината за това. За маслото е по-важно да избереш правилния вискозтет, а подбора на производител на маслото е според джоба и периода който същия производител дава до следващата му смяна, но все пак гледай да не е най-евтината неизвестна марка масло.
Изборът е твой, но няма да съжаляваш който и модел на Volvo да избереш за личен автомобил!
Кило ракия сваля стреса от теб и го пренася върху околните.

Volvo V40 2.0T B4204T
Reply

#15
toshako Wrote:Здравей колега, относно предпазната пластмаса която стои над радиаторите - според мен си е по-скоро декоративна и аз лично съм забелязвал, че я има по-скоро при турбинираните мотори отколкото при останалите, не знам каква е причината за това. За маслото е по-важно да избереш правилния вискозтет, а подбора на производител на маслото е според джоба и периода който същия производител дава до следващата му смяна, но все пак гледай да не е най-евтината неизвестна марка масло.
Изборът е твой, но няма да съжаляваш който и модел на Volvo да избереш за личен автомобил!


Разбирам, благодаря за включването! Спрял съм се на първата обява и утре ще ходя да видя колата на живо. Изнамерих връзка (един приятел от Троян), който се оказа, че доста се има с продавача на колата и като цяло по думи е наистина добър екземпляр. Силно се надявам да е така!

За маслото, разбира се, че няма да сложа боклук масло. Някой, ако желае може да сподели с каква марка масло кара. Аз за сега съм се спрял може би на MOTUL 5w40 ... 4 или 5 литра (не помня колко беше тубата) за 80-90лв... в момента точният модел на маслото не мога да се сетя, изкочи ми от главата. Ако имате други предложения ще се радвам да споделите.


Поздрави,
Иван
Volvo V50 2.0D '08 - Now
Volvo V40 2.0T '01 - Ex
Reply

#16
Vin_Diesel_9_0 Wrote:
mudancho Wrote:Tази първата като я гледам на първо четене може да й свалиш минимум 200 лв от цената,за това че имаш за смяна горните тампони на Макферсона - трябва да седят в центъра,а не както са настрани. Smile


Колега така като гледам тампоните си седят в перфектна позиция :!:

Далеч са от това да са в перфекта позиция. Wink Колегата mudancho както и аз сме минали през тази смяна и от опит знаем че изглеждайки така горните тампони са за смяна.
Но кой прав, и кой крив ще разберем когато колегата направи огледа и сподели впечатления от тест драйва. Ако има дразнещи почукващи звуци при преминаването през малки дупки и неравности - диагнозата е ясна!

Успех с огледа дано мине успешно! Мен лично много ми харесва колата на която си се спрял!
бивши:
V40 1.9D 115hp '03 - D4192T3
настоящ
Xc70 D5 185hp MY'06 - D5244T4
Reply

#17
s/v40 след 2000г. са най-вероятно без тези пластмаси, на мойта също ги нямаше, а и не ги търси, защото планките на интеркулера, върху които стоят тези пластмаси са различни преди и след 2000г. и няма къде да ги закачиш - по-скоро щипките ..., има и една пластмаса от дясната страна, която е до ремъка, тя пък е закачена на една планка, която пък е занитена - тази планка също я нямаш и аз я нямам. По повод окачването - на тази кола окачването е регулируемо, като амортесьорите могат да се въртят на 20градуса на ляво или дясно за спортна или комфортна возия, разтваряйки предницата или затваряйки я, затова да не бързаме да плашим колегата, това не са неща, които могат да се видят от някакви снимки.


Attached Files Thumbnail(s)
   
S402.0T99 - на части
S402.0T01
Reply

#18
Здравейте, вече като ваш горд колега. Колата е супер, много я харесахме. Много запазен екземпляр и с доста екстри. Пожелавам ви много много безпроблемни километри, пожелавам си ги и на мен. Очаквайте скоро снимки и повече потробности относно колата, а пък защо да не и да се присъединя към някоя от идните сбирки на клуба. Лягам да спя понеже съм супер изморен.

Благодаря на всички включили се в темата! Много полезна информацията споделихте! Също и благодарности и на Vin_Diesel_9_0, с когото разговаряхме и по телефона.


Имам някой друг въпрос още относно какво е количеството на маслото. В ръководство на Volvo гледах, че дават 5.4 литра уж. Също така ще съм благодарен за препоръки спрямо части, а ако някой знае читав майстор/сервиз в или около Стара Загора нека сподели. Мото-фое тук не са за предпочитане.


БЛАГОДАРЯ !!!



Поздрави,
Иван
Volvo V50 2.0D '08 - Now
Volvo V40 2.0T '01 - Ex
Reply

#19
Честито Иване много безаварийни и само бензин и масло да наливаш Smile.Очакваме снимки !!!
Четеш на някой коментарите, гледаш му профила и си викаш..."Тоя... няма начин щъркела да не го е изпускал".
Reply

#20
Честито и да я полееш, че да не се разваля!
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)