This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
разход на ГИ Фобос
Здравейте колеги Скоро си сложих ГИ фобос на волво в40 1.8 - 115кс ... през почивните дни си направих малка разходка от София - Троян - В.Търново . горе долу я засякох да ми гори 10 на газ това не е ли малко много... защото сам чувал че гори колкото на бензин... дали да хода да на настройки...... или толкова е по принцип.... и нещо друго ме съмнява... че като е карах извън градско на INFOто ми температурата на маслото пише COLD a температурата на антифриза ми показва 70 градуса ... може ли и това да предава от значение ....
Volvo V40
1.8i // 03.97г.
Цитирай
Thanks given by:
Разхода сякаш е висок за 1.8,освен ако не си я юркал яко.За маслото е нормално да е студено при извънградско каране особено както сега е хладничко и особено зимата.
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Цитирай
Thanks given by:
Тази температура не е нормална! След загряване на колата температурата трябва да е над 85 градуса.
Най-вероятно термостата ти е за смяна. А при положение че колата ти не работи в оптимален режим няма как да търсиш и оптимален разход.
Цитирай
Thanks given by:
еми не сам е юркал най много сам карал със 100 / 110 ...... явно ще сменя термостата и ще хода на настройки пак...
Volvo V40
1.8i // 03.97г.
Цитирай
Thanks given by:
Здравейте колеги!
За да не пиша нова тема!
Моето волво държи температура 76 градуса,пътувам 30 км на ден и тази температура не може да я мине дали е нормално?
Пътуваме 3-ма човека и разход под 10 на 100 с 90-100 не ми дава ,с газово на Car gaz. 2.0 140hp (97)
Volvo s40-97-2.0-16v-140hp
Цитирай
Thanks given by:
Сега както застудя и при мен е толкова 75-76 градуса.Иначе за около 3-4 минути след запалване започва да духа топло в колата.
За разход под 10/100 трябва да я караш с 60-70 на пета скорост.На моята под 10-ка извън града не съм слизал(каране сокло 130-150 и пълна кола).
Цитирай
Thanks given by:
Всичко е нормално с колата значи Smile
Volvo s40-97-2.0-16v-140hp
Цитирай
Thanks given by:
UP-солютно! Wink
Цитирай
Thanks given by:
Здравей колега и честита придобивка.Въпреки студа навън, температурата на антифриза е доста ниска. На моята кола със същия ГИ и двигател температурата днес се колебаеше между 82 и 84 градуса. За всеки случай е необходимо да се провери дали е изправен термостата и при необходимост да се смени с нов. Все пак не струва кой знае колко.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185к.с. М66 /22.11.2005г./
Цитирай
Thanks given by:
Cavalera написа:Тази температура не е нормална! След загряване на колата температурата трябва да е над 85 градуса.
Тази вечер се загледах в показанията на борд-а. При външна температура от 3 градуса на втората минута беше на 40 градуса, на четвъртата беше на 65, на шестата беше на 80 и вече бях стигнал - по принцип държи на 88-90. Разход от над 10/100 при скорост под 100км/час е висок!
Цитирай
Thanks given by:

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)