The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
разход на ГИ Фобос

#1
Здравейте колеги Скоро си сложих ГИ фобос на волво в40 1.8 - 115кс ... през почивните дни си направих малка разходка от София - Троян - В.Търново . горе долу я засякох да ми гори 10 на газ това не е ли малко много... защото сам чувал че гори колкото на бензин... дали да хода да на настройки...... или толкова е по принцип.... и нещо друго ме съмнява... че като е карах извън градско на INFOто ми температурата на маслото пише COLD a температурата на антифриза ми показва 70 градуса ... може ли и това да предава от значение ....
Volvo V40
1.8i // 03.97г.
Reply

#2
Разхода сякаш е висок за 1.8,освен ако не си я юркал яко.За маслото е нормално да е студено при извънградско каране особено както сега е хладничко и особено зимата.
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#3
Тази температура не е нормална! След загряване на колата температурата трябва да е над 85 градуса.
Най-вероятно термостата ти е за смяна. А при положение че колата ти не работи в оптимален режим няма как да търсиш и оптимален разход.
Reply

#4
еми не сам е юркал най много сам карал със 100 / 110 ...... явно ще сменя термостата и ще хода на настройки пак...
Volvo V40
1.8i // 03.97г.
Reply

#5
Здравейте колеги!
За да не пиша нова тема!
Моето волво държи температура 76 градуса,пътувам 30 км на ден и тази температура не може да я мине дали е нормално?
Пътуваме 3-ма човека и разход под 10 на 100 с 90-100 не ми дава ,с газово на Car gaz. 2.0 140hp (97)
Volvo s40-97-2.0-16v-140hp
Reply

#6
Сега както застудя и при мен е толкова 75-76 градуса.Иначе за около 3-4 минути след запалване започва да духа топло в колата.
За разход под 10/100 трябва да я караш с 60-70 на пета скорост.На моята под 10-ка извън града не съм слизал(каране сокло 130-150 и пълна кола).
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#7
Всичко е нормално с колата значи Smile
Volvo s40-97-2.0-16v-140hp
Reply

#8
UP-солютно! Wink
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#9
Здравей колега и честита придобивка.Въпреки студа навън, температурата на антифриза е доста ниска. На моята кола със същия ГИ и двигател температурата днес се колебаеше между 82 и 84 градуса. За всеки случай е необходимо да се провери дали е изправен термостата и при необходимост да се смени с нов. Все пак не струва кой знае колко.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#10
Cavalera Wrote:Тази температура не е нормална! След загряване на колата температурата трябва да е над 85 градуса.
Тази вечер се загледах в показанията на борд-а. При външна температура от 3 градуса на втората минута беше на 40 градуса, на четвъртата беше на 65, на шестата беше на 80 и вече бях стигнал - по принцип държи на 88-90. Разход от над 10/100 при скорост под 100км/час е висок!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)