The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BCM (Brake Control Module) - Volvo S80

#1
Здравейте Колеги,

Някой има ли представа как функционира този BCM (Brake Control Module) и дали може да се ремонтира?
Инсталирах си VADIS и попрочетох малко в него, но за съжаление не ми стана много ясно.
Проблема ми е следния - Копчето за DTSC на модула за климатроника не сработва.
От МотоПфое казаха, че проблема е в модула за климатроника, но май не е от там ... във VADIS пише, че ако BCM (Brake Control Module) открие проблем с някое от колелата остава задължително включен. Един съсед има универсален тестер, който закача и моето Volvo и на него излиза, че BCM-a не може да отчита данни от предно ляво колело (проблем в комуникацията с датчика).
До тук добре, но след проверка се оказа, че датчика си работи и кабела влиза в ABS-a и той си работи нормално.
Имах си проблеми със спирачките и сега след като смених накладките се позагладиха, но все пак е притеснително системата ти за стабилност да не работи като хората.

Някой има ли по-дълбок поглед над тези неща?

Предварително благодаря!
Volvo S80 D5 163hp 2002 Automatic 182 000 km
Reply

#2
bokosama Wrote:Здравейте Колеги,

Някой има ли представа как функционира този BCM (Brake Control Module) и дали може да се ремонтира?
Инсталирах си VADIS и попрочетох малко в него, но за съжаление не ми стана много ясно.
Проблема ми е следния - Копчето за DTSC на модула за климатроника не сработва.
От МотоПфое казаха, че проблема е в модула за климатроника, но май не е от там ... във VADIS пише, че ако BCM (Brake Control Module) открие проблем с някое от колелата остава задължително включен. Един съсед има универсален тестер, който закача и моето Volvo и на него излиза, че BCM-a не може да отчита данни от предно ляво колело (проблем в комуникацията с датчика).
До тук добре, но след проверка се оказа, че датчика си работи и кабела влиза в ABS-a и той си работи нормално.
Имах си проблеми със спирачките и сега след като смених накладките се позагладиха, но все пак е притеснително системата ти за стабилност да не работи като хората.

Някой има ли по-дълбок поглед над тези неща?

Предварително благодаря!

То за моженето - може. Но сигурен ли си, че наистина сензора не е предал богу дух?
Как го тествахте?
Reply

#3
Разменихме го с този на колега от V70 D5 2003.
Мерен е сигнала му с осцилоскоп, кабела е прегледан от началото до края - даже не е и одраскан.
АБС-а сработва за това колело.
Щеше да е добре да е датчика ...
Volvo S80 D5 163hp 2002 Automatic 182 000 km
Reply

#4
bokosama Wrote:Разменихме го с този на колега от V70 D5 2003.
Мерен е сигнала му с осцилоскоп, кабела е прегледан от началото до края - даже не е и одраскан.
АБС-а сработва за това колело.
Щеше да е добре да е датчика ...

Кофти...
Тези модули са малко тегави за ремонт, но може да се опитам да направя нещо по въпроса ако искаш?
Reply

#5
Ами не те ли изтормозих достатъчно вече Sad
Мислех си да отида и да си купя от една морга един нов и да си го сменя.
Ето едно видео как се сменя, на което човека не прави никакво препрограмиране на машинката ...
Дали ще стане и на моето от 2002?
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=VA4SV1h80MY">http://www.youtube.com/watch?v=VA4SV1h80MY</a><!-- m -->
Volvo S80 D5 163hp 2002 Automatic 182 000 km
Reply

#6
Колеги,

Само да кажа, че се разходих до една морга с Volvo S80 D5 2004 Automatic и пробвах да монтирам неговия блок.
Нъцки - не става. Казва че блока не работи. Или съм абсолютен късметлия и съм уцелил изгорял блок или просто на по-новото Volvo компютъра е по-различен от старото.
Volvo S80 D5 163hp 2002 Automatic 182 000 km
Reply

#7
Само не разбрах за какъв ресет говори "майстора" - 5 пъти закл./откл.?
2001 S80
Reply

#8
bokosama Wrote:Колеги,

Само да кажа, че се разходих до една морга с Volvo S80 D5 2004 Automatic и пробвах да монтирам неговия блок.
Нъцки - не става. Казва че блока не работи. Или съм абсолютен късметлия и съм уцелил изгорял блок или просто на по-новото Volvo компютъра е по-различен от старото.
Фейслифтът различен ли е по карантия? Парт номерът друг ли беше?
2001 S80
Reply

#9
Аз преди време имах проблем с АБС-а.Купих един от една морга-не става,после друг(абсолютно същия със същите номера по него) пак не става,тогава моят майстор закачи колата и установи,че софтуера е различен(нищо друго всичко друго е еднакво).Добре че на мен ми беше прецакан хидравличният блок,та успях да върна в моргата електронният.Майстора каза че може би ще може да му смени софтуера,но на мен не ми се наложи.Иначе в МОТО-ПФОЕ питах Деан дали могат да препрограмират подобни неща и той каза че се опитват,но не винаги става.В нета намерих някакъв сервиз в Горна Баня,където пишеха че препрограмират АБС-и и подобни неща,но никога не съм ходил там и не знам дали е истина.Колата ми е ВОЛВО 2.4 Д5 2003г. по регистрация,а според ВАдис,МОТО ПФОЕ и майстора ми е 2004г.Ако искаш мога да те пратя при моя майстор и със сигурност ще ти каже какъв ти е проблема,а може и да го реши.
Reply

#10
bokosama Wrote:Здравейте Колеги,

Някой има ли представа как функционира този BCM (Brake Control Module) и дали може да се ремонтира?
Инсталирах си VADIS и попрочетох малко в него, но за съжаление не ми стана много ясно.
Проблема ми е следния - Копчето за DTSC на модула за климатроника не сработва.
От МотоПфое казаха, че проблема е в модула за климатроника, но май не е от там ... във VADIS пише, че ако BCM (Brake Control Module) открие проблем с някое от колелата остава задължително включен. Един съсед има универсален тестер, който закача и моето Volvo и на него излиза, че BCM-a не може да отчита данни от предно ляво колело (проблем в комуникацията с датчика).
До тук добре, но след проверка се оказа, че датчика си работи и кабела влиза в ABS-a и той си работи нормално.
Имах си проблеми със спирачките и сега след като смених накладките се позагладиха, но все пак е притеснително системата ти за стабилност да не работи като хората.

Някой има ли по-дълбок поглед над тези неща?

Предварително благодаря!
Така!Първо като не работи бутона защо мислите 4е не работи dstc?Второ ако не работи сензора,не работи и целя BCM,тоест няма abs function,Бутона е само за излю4ване на функцията,не играе никаква друга роля.Ако има проблем в системата свети съобщение на таблото...има ли?
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)