The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
за v40td

#1
здравеите фенове.много ще ви бъда благодарен ако ме светнете малко повече за марката волво и по точно за v40td.колебая се между волво и бмв.просто ништо не знам за тая кола,по точно предница-издражливос,двигател-ремонти,части-цени и намират ли се?благодаря предварително. Confusedhock: единственното нешто което знам и го сварзвам с марката е сигурноста на пътниците.
Reply

#2
Аз ще ти кажа малко НО може и да ти даде път това инфо.
Веемвето е бърза кола, краде се, много ама много скъпи части, задължително каско. Често са спирани при акции, Изкушава те да я настъпваш леко и да летиш, повече глоби, трябва да я подържаш в много добро състояние ходова част и гуми. Отидеш ли при майстор по колата ти определя и цената "Скъпа кола - скъпо заплащане" Сервизи на определени места и части. Пример - накрайник малък за щангичка ~600лв.

Волво - класическа семейна кола. Често моделите присъстват във филмите семейни. Не е избор за крадене, части почти вече има и на приемливи цени на повече места, не е изтребител като бмв, по пътищата не я спират често. Непретенциозна кола, има ел. пакети, хибридна кола е.
Не те обират майсторите и може почти във всеки сервиз да ти я правят.
Ако ме питаш мен можеш и ти да я обслужваш - не е сложна, като първата .


Attached Files
.gif   grandpa.gif (Size: 2.44 KB / Downloads: 4,940)
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#3
Аз имам такова Волво и деиствителност частите са му на приемливи цени.Но не съм съгласен че Бмв-то върви повече, поне серините модели които не са пипани са много съпнати.Другото което е че за тия пари за които купуваш Волвото купуваш поне 3-4 години по старо БМВ говориме за едно и също техническо състояние.А за окачването специално на този модел незнам,но старите са много издържливи.Е окачването е малко твърдичко.Волвото е с предно предаване,а БМВ-то със задно,което е голям недостатък по нашите непочистени пътища зимата.
Reply

#4
айде да се "дръпнеме" с някое аналогично бмв ( за справка виж под чертата). не съм съгласен че вървят повече. аз ще карам на бензин или газ по избор на бмв-то.
може и да съм пристрастен ама тежкарските бмв-та трябва да са една класа отгоре да се мерят по тежкария - коментирам не само новите модели. за бързина - то орландовци е пълно с бързаци. за сигурност -

ДИВ АМА ПО-ДОБРЕ ЖИВ = ВОЛВО
VOLVO S40 1998 100kW (140к.с.) 5 MANUAL 183Nm минало
VOLVO S60 D5 2006 136kW (185к.с.) 6 MANUAL 400Nm минало
VOLVO XC60 2013 158kW (215к.с.) 6 AUTOMATIC 440Nm настояще
VOLVO бъдещето е неизвестно...
Reply

#5
По каталог Волвото е доста по-бързо от БМВ-тата около 140 коня.
Reply

#6
Моя дизел бие БМВ 318 115кс. Е30.На БМВ-то му е само ручавицата а в деиствителност много бавно се развърта.
Reply

#7
може би в предишното си писания бях малко по-нервен отколкото трябва но дивотията я преживях с предишната си работа и кола и реших

ДИВ АМА ПО-ДОБРЕ ЖИВ = ВОЛВО

карам си и ми е гот , ако реша да правя дивотии имам много по-голям шанс да оживея , а ако друг е решил да дивее пак волвото ще ме пази.
който иска да спори ама волво са на върха от много години в активна и пасивна безопасност.
VOLVO S40 1998 100kW (140к.с.) 5 MANUAL 183Nm минало
VOLVO S60 D5 2006 136kW (185к.с.) 6 MANUAL 400Nm минало
VOLVO XC60 2013 158kW (215к.с.) 6 AUTOMATIC 440Nm настояще
VOLVO бъдещето е неизвестно...
Reply

#8
sasho_s40 Wrote:айде да се "дръпнеме" с някое аналогично бмв ( за справка виж под чертата). не съм съгласен че вървят повече. аз ще карам на бензин или газ по избор на бмв-то.
може и да съм пристрастен ама тежкарските бмв-та трябва да са една класа отгоре да се мерят по тежкария - коментирам не само новите модели. за бързина - то орландовци е пълно с бързаци. за сигурност -

ДИВ АМА ПО-ДОБРЕ ЖИВ = ВОЛВО


Да бе кво говориш волвото е бегачка пич ще ти се смеят гаргите. :laughing3: :laughing3:
Reply

#9
BMW Fen
Ама и ти се изказа едно!!! "гаргите се смеят" - ха ха ха ха.
Бамзе - нали така!? Бе еМ Зе


Attached Files
.gif   1131443335128.gif (Size: 40.14 KB / Downloads: 4,841)
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#10
BMW Fen Wrote:Да бе кво говориш волвото е бегачка пич ще ти се смеят гаргите. :laughing3: :laughing3:

Типично изказване...друго не съм и очаквал.
Мега категорично и точно толкова некомпетентно.
Да си чувал за Т4 и Т5 двигателите им?
Да имаш случайно бегла идея какво представлява величината "въртящ момент"?
Да знаеш случайно,че ако си седнал в една от прословутите ви М-ки има сериозна опастност да видиш как те изпреварва комби все едно си спрял?
Всичките много си мерите "конете"...големи коневъди станахте. Така и не разбрахте,че това,дето "къса гумите" не е конските сили,а точно тоя въртящ момент,дето при коли с турбо е много по-висок от тоя в атмосферните (да не говорим,че на едно Т4 дори конете са му повече от стандартна М-ка от същата година).
Ама какво да ти обяснявам горивните процеси в агрегат с турбо,като главата ти просто ще откаже да приеме фактите - за вас по-бързо и луксозно от "Бъ-Мъ-Въ-ту" нема.
В тоя смисъл не знам как не сте се сдушили с голфаджиите - разликите ви са основно в талигите,дето ги карате и в прилежащите им лепенки и цигански емблеми (то вече има ли БМВ в тая държава,дето не е с емблема на M series или Голф,дето не е GTI?)...инак бозата в главите ви си е същата (леко вкисната).
Айде със здраве...говори си каквото искаш,ама не е зле да си малко по-информиран преди това.
...Иначе ставаш смешен...и за жалост на само в очите на гаргите,ами и в тези на хората.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)