The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
за v40td

#11
VoodoRush Wrote:
BMW Fen Wrote:Да бе кво говориш волвото е бегачка пич ще ти се смеят гаргите. :laughing3: :laughing3:

Типично изказване...друго не съм и очаквал.
Мега категорично и точно толкова некомпетентно.
Да си чувал за Т4 и Т5 двигателите им?
Да имаш случайно бегла идея какво представлява величината "въртящ момент"?
Да знаеш случайно,че ако си седнал в една от прословутите ви М-ки има сериозна опастност да видиш как те изпреварва комби все едно си спрял?
Всичките много си мерите "конете"...големи коневъди станахте. Така и не разбрахте,че това,дето "къса гумите" не е конските сили,а точно тоя въртящ момент,дето при коли с турбо е много по-висок от тоя в атмосферните (да не говорим,че на едно Т4 дори конете са му повече от стандартна М-ка от същата година).
Ама какво да ти обяснявам горивните процеси в агрегат с турбо,като главата ти просто ще откаже да приеме фактите - за вас по-бързо и луксозно от "Бъ-Мъ-Въ-ту" нема.
В тоя смисъл не знам как не сте се сдушили с голфаджиите - разликите ви са основно в талигите,дето ги карате и в прилежащите им лепенки и цигански емблеми (то вече има ли БМВ в тая държава,дето не е с емблема на M series или Голф,дето не е GTI?)...инак бозата в главите ви си е същата (леко вкисната).
Айде със здраве...говори си каквото искаш,ама не е зле да си малко по-информиран преди това.
...Иначе ставаш смешен...и за жалост на само в очите на гаргите,ами и в тези на хората.

Накара ме да се смея с глас... това за M и GTI емблемките е абсолютна истина.

ПП. Тоя ранг не е случаен Wink
Volvo S40 1998 1.8
Volvo 940 1996 2.0T
Opel Astra 2007 CDTI
Renault Megane 2010 dCi


ex - Volvo S60 2001 2.4
[Image: garagephp.jpg]
Reply

#12
VoodoRush Wrote:
BMW Fen Wrote:Да бе кво говориш волвото е бегачка пич ще ти се смеят гаргите. :laughing3: :laughing3:

Типично изказване...друго не съм и очаквал.
Мега категорично и точно толкова некомпетентно.
Да си чувал за Т4 и Т5 двигателите им?
Да имаш случайно бегла идея какво представлява величината "въртящ момент"?
Да знаеш случайно,че ако си седнал в една от прословутите ви М-ки има сериозна опастност да видиш как те изпреварва комби все едно си спрял?
Всичките много си мерите "конете"...големи коневъди станахте. Така и не разбрахте,че това,дето "къса гумите" не е конските сили,а точно тоя въртящ момент,дето при коли с турбо е много по-висок от тоя в атмосферните (да не говорим,че на едно Т4 дори конете са му повече от стандартна М-ка от същата година).
Ама какво да ти обяснявам горивните процеси в агрегат с турбо,като главата ти просто ще откаже да приеме фактите - за вас по-бързо и луксозно от "Бъ-Мъ-Въ-ту" нема.
В тоя смисъл не знам как не сте се сдушили с голфаджиите - разликите ви са основно в талигите,дето ги карате и в прилежащите им лепенки и цигански емблеми (то вече има ли БМВ в тая държава,дето не е с емблема на M series или Голф,дето не е GTI?)...инак бозата в главите ви си е същата (леко вкисната).
Айде със здраве...говори си каквото искаш,ама не е зле да си малко по-информиран преди това.
...Иначе ставаш смешен...и за жалост на само в очите на гаргите,ами и в тези на хората.

И ти се изказваш некомпетентно защото не си се возил на BMW ама
говориш и когато едно волво комби бие M3 ми се обади. :lol:
Reply

#13
BMW fen Wrote:И ти се изказваш некомпетентно защото не си се возил на BMW ама говориш и когато едно волво комби бие M3 ми се обади. :lol:

Автомобили без тунинг - фабрични в серийно производство:

1.9 T4 (200Hp) 1998

[Image: 78d37c6e.jpg]

Обем на двигателя: 1948 куб.см.
Въртящ момент: 300 нютонметра при 2500 оборота
Мощност: 200кс при 5500 оборота


BMW E36 328i (193Hp) 1998
[Image: mc022_3.jpg]

Обем на двигателя: 2793 куб. см.
Въртящ момент: 280нютонметра при 3950 оборота
Мощност: 193кс при 5300 оборота

Можеш да си оставиш телефона - сигурно има желаещи да ти се обадят.
Volvo S40 1998 1.8
Volvo 940 1996 2.0T
Opel Astra 2007 CDTI
Renault Megane 2010 dCi


ex - Volvo S60 2001 2.4
[Image: garagephp.jpg]
Reply

#14
Да ама М3 не е с тоя мотор и плюс това на коне може да е повече обаче на вървеж не се знае. :wink:
[Image: BMWlogoUDM.jpg][Image: Clipboard121.jpg]
Reply

#15
ха ха и какво значение има дали ВОЛВОТО е комби или не е,важното е какво има под предния капак.Ако бмв монтират на комбитата само спрепнати двигатели(незнам дали те произвеждат други)то на Волво комби са монтирани същите двигатели като на лимузините.И пак казвам серините бмв-та са много по съпнати от серините Волва.Може на данни да са по мощни ама на практика са по бавни.
Reply

#16
yamaha-racing Wrote:ха ха и какво значение има дали ВОЛВОТО е комби или не е,важното е какво има под предния капак.Ако бмв монтират на комбитата само спрепнати двигатели(незнам дали те произвеждат други)то на Волво комби са монтирани същите двигатели като на лимузините.И пак казвам серините бмв-та са много по съпнати от серините Волва.Може на данни да са по мощни ама на практика са по бавни.

Ти виж двигателите на най-новото BMW 3 series Touring с кви мотори е и тогава говори. 8)

Ето ги и моторите. Благодарение на ефективно разгръщане на силата, разполагащото с 258 к.с. BMW 330i ускорява безпроблемно само за 6,4 секунди от 0 до 100 км/ч. 2,5-литровият вариант с 218 к.с. достига тази скорост едва 0,8 секунди по-късно. Благодарение на недостижимо спокойния ход на двигателя обаче, не усещате това движение. Този дискретен темперамент издава спортния характер на този изключителен алуминиево-магнезиев агрегат.

А ето и малко информация за Е36 M3 дето изобщо не върви ама изобщо :lol:

BMW M3 1992-1995
индекс на двигателя - S50 В30
Брой на цилиндрите : 6
цилиндри - 24 клапана на 6 цилиндъра(двоен VANOS)
Коефициент на компресия : 10.8
Брой на клапаните на цилиндър: 4
Работем обем - 2990cm3
Позиция на клапаните и на разпределителния вал : dohc
Мощност - 286hp @ 7000
Въртящ момент - 320.0 Nm @3600 rpm
максимална скорост 250 км/ч

BMW M3 1995-1999
индекс на двигателя - S52 В32
Брой на цилиндрите : 6
цилиндри - 24 клапана на 6 цилиндъра(двоен VANOS)
Коефициент на компресия : 10.8
Брой на клапаните на цилиндър: 4
Работем обем - 3201cm3
Позиция на клапаните и на разпределителния вал : dohc
Мощност - 321hp @ 7400
Въртящ момент - 340 nm @ 3 250 rpm
максимална скорост 250 км/ч
[Image: BMWlogoUDM.jpg][Image: Clipboard121.jpg]
Reply

#17
Е...айде сега!
Значи М са само 3000cc и нагоре?
Или аз съм в грешка...или прекалявате с тия емблеми и по двигателите!
И или и феновете ви са некомпетентни или лъжат като дърти цигани.
Возил съм се на такова,дето е серийно 190 и нещо конски сили и имаше някакви чипове и др.
Не че не върви,ама съм се возил/карал и неща дето вървят вървят много повече.
Освен това си забравил да посочиш и разхода на тия 3 литрови прасета.
Само мога да ти кажа,че колата ми е с 330nm torque at 1900 rpm и 220кс при (грубо) 6000 оборота.
Не че е бегачка - това си е 2 тонен автоматик.
...Ама гори 7,4 в смесен цикъл (80:20 извънградско-градско) ако карам в диапазона 140-160 и 9,2 при същия цикъл и скорости в диапазона 160-210 (може и над тая скорост без да се тормози,но аз не съм камикадзе). За 2000 кубика турбо говорим.
Нещата няма да са много по-различни и при волво.
Не са по-различни и при 9-5 Биопауър с 310кс и 440 нютон метра. Това е 2300 кубика турбо. Комби. Тежи да си *** байката...и ускорява 0-100 за 6 сек.
Не ме разбирай погрешно - не се заяждам с тебе. Минал съм я тази фаза отдавна.
Просто все ми се струва,че колегите ти-фенове на марката сериозно надценяват автомобилите си...и това е толкова масово явление,че все още има хора с 320-ки които упорито се опитват да ме "дърпат" и ме карат да правя глупости (когато съм на кеф).
Случвало се е даже и някой селски с 316 да се пробва (това си е кола за жени или студенти по ядрена физика - от ония с дебелите рогови очила).
Тъй,че не се сърди - тоя имидж твърде дълго и упорито сте си го създавали самите вие.
Reply

#18
VoodoRush Wrote:Е...айде сега!
Значи М са само 3000cc и нагоре?
Или аз съм в грешка...или прекалявате с тия емблеми и по двигателите!
И или и феновете ви са некомпетентни или лъжат като дърти цигани.
Возил съм се на такова,дето е серийно 190 и нещо конски сили и имаше някакви чипове и др.
Не че не върви,ама съм се возил/карал и неща дето вървят вървят много повече.
Освен това си забравил да посочиш и разхода на тия 3 литрови прасета.
Само мога да ти кажа,че колата ми е с 330nm torque at 1900 rpm и 220кс при (грубо) 6000 оборота.
Не че е бегачка - това си е 2 тонен автоматик.
...Ама гори 7,4 в смесен цикъл (80:20 извънградско-градско) ако карам в диапазона 140-160 и 9,2 при същия цикъл и скорости в диапазона 160-210 (може и над тая скорост без да се тормози,но аз не съм камикадзе). За 2000 кубика турбо говорим.
Нещата няма да са много по-различни и при волво.
Не са по-различни и при 9-5 Биопауър с 310кс и 440 нютон метра. Това е 2300 кубика турбо. Комби. Тежи да си *** байката...и ускорява 0-100 за 6 сек.
Не ме разбирай погрешно - не се заяждам с тебе. Минал съм я тази фаза отдавна.
Просто все ми се струва,че колегите ти-фенове на марката сериозно надценяват автомобилите си...и това е толкова масово явление,че все още има хора с 320-ки които упорито се опитват да ме "дърпат" и ме карат да правя глупости (когато съм на кеф).
Случвало се е даже и някой селски с 316 да се пробва (това си е кола за жени или студенти по ядрена физика - от ония с дебелите рогови очила).
Тъй,че не се сърди - тоя имидж твърде дълго и упорито сте си го създавали самите вие.

Пич аз не се сърдя просто някой тука казаха че BMW-тата не вървели а според мене не е така защото съм се возил в на баща ми 320i Turing e30-ка и върви много бясно.
[Image: BMWlogoUDM.jpg][Image: Clipboard121.jpg]
Reply

#19
разбирам че според теб върви бясно,но пускал ли си се с някои друг от твоя клас.Аз ти казвам сравнение между V40 1,9 дизел и 318 Е30.Разбира се че всеки си има свои разбирания и този спор е безмислен като се има предвид за какво беше темата.
Reply

#20
Хубаво си се настройл към определена марка - Но в живота с практиката вече нещата стоят по различно.
Всеки мечтае за нещо мощно, ама тук вече се появяват многото въпроси.... Затова няма лошо че се настройваш още от сега за тази марка ..М.. но нека да видим каква ще ти е първата кола която ти лично ще си я купиш и колко време ще се грижиш към нея с любов. И добре дошъл!
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)