This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Загуба на мощност след 3500 оборота
Колега,мойта дойде от чужбина с ГИ и тука местните газаджий се чудиха и възхищаваха как е монтирано всичко.В този ред на мисли се сетих ,че казаха за газовите дюзи са с по голям дебит за да може да храни турбо моторът.Мисълта ми е дали са ти монтирани правилните барабар с рейката,защото много се пести от части а те са скъпи.Ако си с неподходящи никога няма да можеш да го изфорсираш на газ и да имаш мощност на високи обороти.А това с разпробиването им не съм наясно и за пръв път от вас чувам......... нещо не ми вдъхва доверие този метод!?
VOLVO 850 GLT 2.0Turbo avtomatik 1996g.
Цитирай
Thanks given by:
Разпробиването на дюзите се прави поради това, че не се внасят всички размери дюзи, а само 2-3 размера, главно от малките. Говоря за масовите Райл, Валтек използвани в бюджетните ГИ. Не знам как стои въпроса с Ланди и Ланди Ренцо. Моят съвет към "metallista" е да се обърне към Официалния вносител Таньо Видев - Ямбол, имат си форум и контакти, чувал съм че са отзивчиви, но май трябва да се отиде в техните сервизи.
P.S. Мембраните се скапват след сериозен пробег, но е възможно запушване на клапан, филтър на втечнена газ или на изпарител вследствие на кофти газ.
VOLVO XC90 2.9T - 272 hp
Цитирай
Thanks given by:
Колега "metallista", преди всичко смени филтъра на газовия клапан за втечнена газ - малки са и едно зареждане с замърсена газ може да намали пропускателната му способност драстично и от там да дава проблемите в режими с висока консумация на газ, също филтъра за изпарена газ, но той е с по-голям обем и все пак газта е минала през първия филтър и изпарителя и големи замърсявания не би трябвало да има.
VOLVO XC90 2.9T - 272 hp
Цитирай
Thanks given by:
Здраевей Металисте,

Значи според мен си тръгнал от трън та на глог. Какво имам предвид:
"След определени километри изведнъж сякаш колата казва "не ми харесват настройките" и започва да тъпче пак на същото място"
ами така е екуто се е адаптирало вече към новите коеф-ти в газовата карта. Кой знае с бензиновата карта какво е станало???
Сега според мен за да имаш добра основа/бензинови времена/ най- добре е да я покараш седмица макс две само на бензин за да си оправи самото еку
неговата си карта.
Сега на другият ти въпрос:
"В тоя ред на мисли- по какво може да се съди за изпарител с издухани платна "?
Ами при загряла кола връзваш компа към екуто на газовата и гледаш налягането на изпарителя-Pgas при рязко настъпване на газта/оборотомера да иде поне до 4500об/ изпарителят трябва да вдигне и налягането. При това настъпване ако е :
съвсем скапан- може и изобщо да не вдигне налягането.
ако е започнал да сдава багажа би трябвало до някъде да вдига налягане и от там на татък да спре или дори налягането да започне да пада.
Обаче както виждаш каквото и да правиш не може да пребориш проблема така, че ще трябва да разпробиеш дюзите поне с малко за да видиш със следващата настройка дали това тъпчене при 3500об не е отишло нагоре например към 4000об.
Извинявам се за тъпият въпрос но нали Т4 мотора е някъде около 210коня? Защото в момента ми идва една идея свързана с тръбата между бутилката и изпарителя. Защо не питаш хората от ланди рензо за тази мощност/изпарител/ колко трябва да е вътрешният диаметър на тръбата. Защото ако е малко фито на тръбата то тогава до изпарителя няма да идва достатъчно газ и съответно той няма да държи налягане към рейката. Според Заволи до 140кВ тръбата е ф6мм а за над тази мощност трябва да е ф8мм
Понеже по- горе не написах нищо, което да се следва като последователност то тя трябва да е:
проверка диаметъра на тръбата между бутилката и изпарителя
проверка на изпарителя дали държи налягане
ако тези двете са ОК то минаваш на проверка на колко са ти разпробити дюзите и ако са доста по-тесни от препоръчителните за твоята мощност ги разпробиваш примерно с още две десети от милиметъра/но това зависи от това с колко са ти по малки от препоръчителния размер/.
виж това <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.zavoli.com/upload/manuali/en_file_7.pdf">http://www.zavoli.com/upload/manuali/en_file_7.pdf</a><!-- m -->:
стпоред този документ на теб ти трябват дюзи 3-3 и нещо мм. Но питай в Ланди Рензо какви трябва да са и инжекторите защото и те си имат макс дебит на газта.
Успех!!!
Цитирай
Thanks given by:
Благодаря за съветите!
На всичко отговарям по реда си:

2та филтъра са сменени- този на газовия клапан и този преди дюзите.
Горивната тръба е с фи 8мм.
Относно дали изпарителя държи налягане- да качва се до 3,6бара като е натоварен.
Сега си мисля откъде да направя така, че след примерно 21мс дюзите да остават отворени, докато времето не падне. Точно според мен от там идва проблема- не смогват.. обаче от тази версия на Ланди ЛСИ плюс няма такава цъканка.
Относно съветването с ЛР и г-н Видев, имах пълно съдействие в Маргел в София, но явно софтуера просто е калпав.
Ще се завъртя тези дни покрай сервиза им в Хаджи Димитър да видим дали ще намерят те начин да оставят отворени дюзите след смачкване >3500 оборота.
Volvo S40 1.9T T4
Цитирай
Thanks given by:
Колега "metallista", когато с вдигането на консумацията ти се вдига и налягането, означава че всичко с изпарителя и филтрите са наред, при запушени филтри или проблемен изпарител налягането при повишаване на консумацията спада. Моето мнение е, че са ти малки дюзите, тоест големи коефициенти и при големи газови времена увисват. С по-големи дюзи, коефициентите ще паднат и ще имаш прилични газови времена. Вдигането на налягането над 4 бара води също до залепване на газовите инжектори.
VOLVO XC90 2.9T - 272 hp
Цитирай
Thanks given by:
Еми тва с дюзите го казах преди половин месец , ама .... Когато правих консултация и го гледаха моя ГИ само гледах отстрани майсторите, коментарите и разсъжденията по между им и попивах. Извода беше,че без подходящи дюзи и рейка не можеш да постигнеш максимална мощност,особено при турбо-мотор.
VOLVO 850 GLT 2.0Turbo avtomatik 1996g.
Цитирай
Thanks given by:
Здравей колега, не знам дали е за тука. Но и аз имах същия проблем като тебе, на оборот колата забиваше нямаше мощност и повече от 110км/ч трудно вдигах. Нямах време до днеска, и я карах на бензин. И аз съм с landi rezno газова уредба монтирана в Италия, но съм моно инжекцион, без турбина (за съжаление). Днеска сутринта имах време и закарах колата в оторизиран сервиз на Landi Renzo ето резултатът. Това е филтърчето на газовия клапан, по ред на гадни истории след него беше заминал и изпарителя. Сега съм с нов филтър и изчистен разпределител и нов изпарител. Разликата е очеизвадна... Дано съм бил в полза, не знам как е при пълна инжекция и турбина, но май това са основните неща...
[Изображение: 698391.jpg]
[Изображение: 698392.jpg]
Понякога решителната крачка напред се дължи на здрав шут отзад!
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.vsgvision.com">http://www.vsgvision.com</a><!-- m -->
Цитирай
Thanks given by:
Здравей колега, благодаря за съвета- смених всички филтри на няма и 20 000км, бяха чисти като нови, никаква промяна. В резултат на това колата е на части..
Volvo S40 1.9T T4
Цитирай
Thanks given by:

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)