The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Данък volvo s80

#11
Quote:Не съм живял в друга държава и не знам как е уреден въпросът другаде,но идея нямам защо от 100 к.с. нагоре,ставката изведнъж скача поне два,че и три пъти?!

защото ако всички, които са мечтали като деца да станат баровци започнат да пърдят с разни двигатели 200+к.с. купени за по 2000-3000лв, няма да остане кислород за дишане.

Да не говорим, че ако на всички, които се убиват по пътищата им се раздадат едни мощни таралясници, българският народ трябва да изчезне за година-две, защото едната половина ще убие другата в опити да я изпревари по пътя и да докаже, че именно тя е по-добрата половина.

За щастие важните държави по Света се управляват от умни хора, които слагат такива ограничения, та и нашите управници да има от кого да гледат и да се учат.....
Колата на бъдещето е с 2 багажника и без двигател!
Reply

#12
gustav Wrote:
Quote:Не съм живял в друга държава и не знам как е уреден въпросът другаде,но идея нямам защо от 100 к.с. нагоре,ставката изведнъж скача поне два,че и три пъти?!

защото ако всички, които са мечтали като деца да станат баровци започнат да пърдят с разни двигатели 200+к.с. купени за по 2000-3000лв, няма да остане кислород за дишане.

В такъв случай е редно колкото по-нов е автомобила, толкова по- нисък да му е данъка ....
При нас логиката е точно обратната ... нова кола - имаш пари - плащаш повече :

от 5 до 14 години за моят автомобил : размер на данъка: 330.78 лева
до 5 години включително: размер на данъка: 617.46 лева
Reply

#13
gustav Wrote:
Quote:Не съм живял в друга държава и не знам как е уреден въпросът другаде,но идея нямам защо от 100 к.с. нагоре,ставката изведнъж скача поне два,че и три пъти?!

защото ако всички, които са мечтали като деца да станат баровци започнат да пърдят с разни двигатели 200+к.с. купени за по 2000-3000лв, няма да остане кислород за дишане.

Да не говорим, че ако на всички, които се убиват по пътищата им се раздадат едни мощни таралясници, българският народ трябва да изчезне за година-две, защото едната половина ще убие другата в опити да я изпревари по пътя и да докаже, че именно тя е по-добрата половина.

За щастие важните държави по Света се управляват от умни хора, които слагат такива ограничения, та и нашите управници да има от кого да гледат и да се учат.....
Бре да му се не види... Значи когато колата ти е 100 к.с. плащаш 35 лв,а ако е 101,т.е само една,единствена повече,изведнъж трябва да плащаш 140 (?!?)... Ако авторите на подобно безумие минават за умни хора,които управляват света,то е време да налапам дулото на пистолета... А ако това за тебе е "умно"... Просто ще се въздържа от коментар само от добро възпитение. Но жалко за държавата ни заради хора като тебе,приемащи за нормални подобни безумия.
"Наистина,Херакле,това е най-големият и най-красивият от всички градове. Отдалеч блести красотата му"...
Лукиан Самосатски,ІІ век

<!-- m --><a class="postlink" href="http://youtu.be/MZh9Ehd-ys4">http://youtu.be/MZh9Ehd-ys4</a><!-- m -->
Reply

#14
Quote: Значи когато колата ти е 100 к.с. плащаш 35 лв,а ако е 101,т.е само една,единствена повече,изведнъж трябва да плащаш 140 (?!?).

Ами така е навсякъде. А производителите се съобразяват с това и неслучайно има много двигатели по 95-98 или дори точно по 100к.с. Във важните държави наистина облагат старите коли с по-голям данък от новите, само че автомобилите се произвеждат в същите тези държави. Имат си лизингови схеми, заплатите са съобразени с разходите, имат си пътища, по които може да се кара бързо, но безопасно има си и полиция, която наказва. Хората отдавна са си надвили над масрафа и не се опитват да се докажат с колите си, като правят идиотщини само и само за да ги забележат.

А пък ако за някой наистина е проблем да плаща по 140лв на година, той наистина не заслужава да има кола с повече от 100к.с., защото става опасен.
Колата на бъдещето е с 2 багажника и без двигател!
Reply

#15
Пламен Дянков Wrote:Размерът на данъка е съвсем резонен,друг въпрос е,че е абсолютно ненормален. Не съм живял в друга държава и не знам как е уреден въпросът другаде,но идея нямам защо от 100 к.с. нагоре,ставката изведнъж скача поне два,че и три пъти?! Дори само една к.с. отгоре да е мощността на двигателя?! По-голям правен абсурд не знам да има.
Ставката скача над 101 к.с., а не 100, до 101 к.с. включително е ниската ставка за данък. Това като пояснение. Прецакани са тия хора с коли от по 102-115 к.с. горе-долу - хем нямат мощност, хем плащат малко по-малко от тия, които са с коли от по 150-200 к.с.и нагоре, които поне знаят за какво плащат...офф такива ми ти работи в нашата ,,мила,, родина.
Reply

#16
Тая година баща ми изяви желание да ми плати данъка и още не съм му казал колко е за да не се откаже.
Той кара москвич и плаща 15лв данък и явно мисли, че на волвото ще е 30лв. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
S80 D5244T 163hp - 2006г. ръчна скоростна кутия
Reply

#17
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Slavy Wrote:Тая година баща ми изяви желание да ми плати данъка и още не съм му казал колко е за да не се откаже.
Той кара москвич и плаща 15лв данък и явно мисли, че на волвото ще е 30лв. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Извинявай, не можах да се сдържа Big Grin
В Сливен, моят данък на Волвото ми е 22,27лв. , съвсем нормално за кола от миналия век .... :|
Понякога решителната крачка напред се дължи на здрав шут отзад!
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.vsgvision.com">http://www.vsgvision.com</a><!-- m -->
Reply

#18
gustav Wrote:
Quote: Значи когато колата ти е 100 к.с. плащаш 35 лв,а ако е 101,т.е само една,единствена повече,изведнъж трябва да плащаш 140 (?!?).

Ами така е навсякъде. А производителите се съобразяват с това и неслучайно има много двигатели по 95-98 или дори точно по 100к.с. Във важните държави наистина облагат старите коли с по-голям данък от новите, само че автомобилите се произвеждат в същите тези държави. Имат си лизингови схеми, заплатите са съобразени с разходите, имат си пътища, по които може да се кара бързо, но безопасно има си и полиция, която наказва. Хората отдавна са си надвили над масрафа и не се опитват да се докажат с колите си, като правят идиотщини само и само за да ги забележат.

А пък ако за някой наистина е проблем да плаща по 140лв на година, той наистина не заслужава да има кола с повече от 100к.с., защото става опасен.
Е,поне ще съм спокоен,че малоумниците не са само приоритет на нашата държава... Голям праз!...
"Наистина,Херакле,това е най-големият и най-красивият от всички градове. Отдалеч блести красотата му"...
Лукиан Самосатски,ІІ век

<!-- m --><a class="postlink" href="http://youtu.be/MZh9Ehd-ys4">http://youtu.be/MZh9Ehd-ys4</a><!-- m -->
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)