The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с една 360-ца

#11
оправих го, карах го на доктор преди няколко дена, оказа се че е дебитомера и затова не пали, сега всичко е наред.
що се касае до инжекцията на всички 360-ци е електронна ако се вярва на документацията в нета :-)
Reply

#12
unicata Wrote:оправих го, карах го на доктор преди няколко дена, оказа се че е дебитомера и затова не пали, сега всичко е наред.
що се касае до инжекцията на всички 360-ци е електронна ако се вярва на документацията в нета :-)

Имало и механична инжекция. но аз лично не съм я виждал. Какво му беше на дебитомера ,че съм любопитен.
Reply

#13
ами нещо се развалила клата и не отваряла
Reply

#14
unicata Wrote:ами нещо се развалила клата и не отваряла

Хъм,от това би следвало да ти харчи много и да не върви като хората, ама да не може да запали !?!? :| ....явно не са ти обяснили като хората..
Reply

#15
Debitomera na 360 e i ne6to kato smuka4,i niakoga i az imax takiva iadove-be6e se izkrivila edna plastinka vutre-tia e kato strelka i ne6te6e da pali na studeno.A debitomera mi otide na kino ot gazovata uredba-slojixa mi ia edni nekudurnici do mosta 4avdar v Poduiane.
Reply

#16
Debitomera na 360 e i ne6to kato smuka4,i niakoga i az imax takiva iadove-be6e se izkrivila edna plastinka vutre-tia e kato strelka i ne6te6e da pali na studeno.A debitomera mi otide na kino ot gazovata uredba-slojixa mi ia edni nekudurnici do mosta 4avdar v Poduiane.
Reply

#17
Anonymous Wrote:Debitomera na 360 e i ne6to kato smuka4,i niakoga i az imax takiva iadove-be6e se izkrivila edna plastinka vutre-tia e kato strelka i ne6te6e da pali na studeno.A debitomera mi otide na kino ot gazovata uredba-slojixa mi ia edni nekudurnici do mosta 4avdar v Poduiane.

Дебитомера не е нищо повече от датчик измерващ количеството и температурата на входящия въздух. По принцип клапата е в нормално затворено положение и се отваря от напора на въздуха при движение,а един потенциометър подава инфо на компа. Униката каза че и той е на газ, така че нищо чудно и неговия проблем да е причинен от някое "кихане", но причината не е че клапата била заяла и не се отваряла.
А ролята на смукач играе една система за студено палене която се състои от датчик за темп. на двигателя и допълнителна дюза за гориво(ако тя не работи,посмъртно не може да запали в тези студове),както и една клапа която регулира празния ход,чрез обходен въздух.
Reply

#18
@ stoyanz
къде се намира тази дюза за допълнително гориво и къде е този термометър на двигателя, да проверя работят ли не работят ли и ако трябва да се сменят или да се правят, искам тази кола да тръгне като хората.
Reply

#19
unicata Wrote:@ stoyanz
къде се намира тази дюза за допълнително гориво и къде е този термометър на двигателя, да проверя работят ли не работят ли и ако трябва да се сменят или да се правят, искам тази кола да тръгне като хората.

http://avtosite1.narod.ru/inject/inject4a.htm#1_6

Ето ти схема.По прнцип нашата инжекция е LE-Jetronic но специално студения старт е един и същ.Чети точка 1.6, разгледай хубаво и рис.14 позиции 6 и 7. Като погледнеш двигателя от шофьорската страна, датчика за студеното палене е горе вдясно на главата. Като махнеш клемата с мултицет замери дали е здрава дюзата. На клемата трябва да имаш затворена верига,ако е така значи дюзата е здрава. Самата дюза се намира под дроселовата клапа. На клемите на дачика при студен двигател също трябва да имаш затворена верига.
Reply

#20
замерих това => http://store3.data.bg/unicata/Volvo/IMG_0016.jpg ако е това, веригата е затворена, щото мултицета свирна :-)
сега ако може да ме ориентираш кое е дроселовата клапа и къде по-точно е дази допълнителна дюза. Значи видях едно маркуче за гориво което влиза в някъде между 2 и 3 цилиндър, да не би това да е дюзата?
Едит:
ако е това дюзата как по дяволите се сваля, като гледам двигателя имам чувството че трябва целия да го разглобя.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)