The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
D5 проблем с главата?!?!

#21
10/40 не е ли прекалено гъсто. Просто исках да разбера дали има специфики при тези автомобили. Мисля да пробвам с 5/40 и да видим. Имам фабричен ксенон, някой знае ли с какви крушки са тези автомобили? D2R или ? Как мога да спра навигацията всеки път да се включва. Просто не ми е необходима за момента. Някой ден ще сложа нещо с камера и TV.
Който търси - намира, който пита - знае!
Reply

#22
anex Wrote:10/40 не е ли прекалено гъсто. Просто исках да разбера дали има специфики при тези автомобили. Мисля да пробвам с 5/40 и да видим. Имам фабричен ксенон, някой знае ли с какви крушки са тези автомобили? D2R или ? Как мога да спра навигацията всеки път да се включва. Просто не ми е необходима за момента. Някой ден ще сложа нещо с камера и TV.

Относно маслото - аз карам моето 5w40 и съм много доволен!
Относно навигацията - от дясната страна наволата има джойстик и два бутона (enter, back) настискаш back за да се затвори екрана, ако не стане, значи имаш DVD диск с навигация, който трябва да изкараш първо и след това да натиснеш бутона back.

Успех!
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply

#23
anex Wrote:10/40 не е ли прекалено гъсто. Просто исках да разбера дали има специфики при тези автомобили. Мисля да пробвам с 5/40 и да видим. Имам фабричен ксенон, някой знае ли с какви крушки са тези автомобили? D2R или ? Как мога да спра навигацията всеки път да се включва. Просто не ми е необходима за момента. Някой ден ще сложа нещо с камера и TV.

Това за 10/40 беше ирония ,разбира се ,че е гъсто.5/40 е максимума за вискозитет, по принцип е за 0/30 ,0/40 ,5/40,5/30(за по-хладен климат).
Volvo S60 D5 - D5244 T - 2004
Reply

#24
Аз понеже доста често си я "припържвам" във по-високи обороти, за това и карам с 5w40.. Повече държи на горещина Big Grin
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply

#25
Благодаря момчета, живея в София и мисля, че 0 или 5 на 40 ще е добре. А за ксенона? Кой тип а ми крушките и от къде да ги купувате? Благодаря ви.
Който търси - намира, който пита - знае!
Reply

#26
Този мотор D5 е невероятно издръжлив.Именно с такъв мотор и Volvo S60 D5 185 Hp станахме шампиони миналата година,в шампионата по издръжливост на автомобили и пилоти.
Сменяй редовно маслата с препоръчаните за модела и не прави компромиси относно консумативите.Ремъците ги сменяй поне 10 хил.км преди предписаното и понаглеждай водната помпа,че тя прави по честичко проблеми (примерно на 100 000 хил.км почва да гъбясва).А като скъса ремък или задере помпа,сам знаеш какво става.
Поздрави и сам ще усетиш за качеството на колата и мотора.
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply

#27
Здравейте колеги!

Във връзка с ремъците, вчера един майстор (уж разбирач) като видя волвото (XC70 D5 185 hp) ми каза, че проблем на този двигател били обтегачите на "аксесоарния" ремък. Нямам идея какво е това, но обясни, че се сменяло на около 2-3 смени на маслото, защото иначе можело да изпусне въпросния ремък, да отиде при ангренажа и тогава става интересно. Колата ми е на 125 000 км и той ме посъветва да сменя максимално бързо ангренажа с всички ролки и т.н.
Може ли да ви помоля и за малко повече информация относно смяната на ангренажа - при смяната му сменя ли се и водна помпа и горе-долу какво струва с хубави части?

Поздрави!
[Image: ab271686.gif]
Reply

#28
Big Grin Здрасти колега. Аз днес проверих за моята ( Volvo S60 D5 163 2002 ) , като предполагам разликите ще са малко.
:!: това е инфо от МП Варна ... комплект ангренажен - 379лв , водна помпа - 294лв и труд 360лв :!: ...като водната помпа я няма никъде в БГ и трябвало да се поръчва, срещу капаро естествено. Това не го разбирам с нямането на части .Явно НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА :!: . Хем ти вземат парите, ама и ще трябва да почакаш за частите. Иначе водната помпа е добре да се смени, така и така се разглобява местото за смяна на ремък.
Свежи и достъпни народни цени ..... Confusedhock: .
Човек цял живот се учи . . .


[Image: ab250839.gif]
Reply

#29
Като дойде време за смяната аз мисля да проверя за части от чужбина - ясно е, че пак ще търся оригинални, но мисля, че ще могат да се намерят по-ефтино от МП.. Така и така ще се чака за части, а това е консуматив и може да се предвиди от по-рано. Smile Чудя се обаче, мога ли да имам доверие на този майстор относно ролката на въпросния "аксесоарен" ремък и да го сменя сега, или мога да покарам още преди да сменям всичко. Някой чувал ли е за подобен проблем с този ремък на този двигател ? Smile
[Image: ab271686.gif]
Reply

#30
boje Wrote:Като дойде време за смяната аз мисля да проверя за части от чужбина - ясно е, че пак ще търся оригинални, но мисля, че ще могат да се намерят по-ефтино от МП.. Така и така ще се чака за части, а това е консуматив и може да се предвиди от по-рано. Smile Чудя се обаче, мога ли да имам доверие на този майстор относно ролката на въпросния "аксесоарен" ремък и да го сменя сега, или мога да покарам още преди да сменям всичко. Някой чувал ли е за подобен проблем с този ремък на този двигател ? Smile
Аз също чух, че пистовия ремък е по-проблемен от ангренажа. Казаха ми го от МП. Така, че дойде ли време сменям всичко!!!
В книжката пише кога се сменят ремъци - на моята 90-ка го дават на 150 хил.
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)