The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с километраж и скоростомер В 40

#11
Минали са 5 дена,някакво развитие колега? За радиото не е задължително мотопфое,успешно се разкодира Smile
Не му стига само да кара, трябва и да знае как работи!
Reply

#12
За придобивката - поздравления. Но оттам насетне... Скоростомер,километраж,клаксон,АВS неработещи... При това положение едно пожелание за безаварийно каране в момента би прозвучало по-скоро като ирония. Дали не е добре един истински щателен преглед на автомобила да направиш?
"Наистина,Херакле,това е най-големият и най-красивият от всички градове. Отдалеч блести красотата му"...
Лукиан Самосатски,ІІ век

<!-- m --><a class="postlink" href="http://youtu.be/MZh9Ehd-ys4">http://youtu.be/MZh9Ehd-ys4</a><!-- m -->
Reply

#13
Днес го взех от сервиза. Сменени са ролки,водна помпа ,ремък, масло и всички филтри. Направих му диагностика и се указа че електронният блок на АБС не работи. Като го възстановя ще тръгне всичко без клаксона, за него проблема е някъде във волана (след релето всичко е наред). За сега не посмях да пипам по волана заради въздушната възглавница. Разпитах и ме увериха че АБС е отказал след измиване с водоструйка. Ходова част е наред както и накладки с дискове.
Спокойно! На мен жена ми е казала да не бързам, когато свърша тогава!
Reply

#14
ABS модула подлежи на отремонтиране,втора употреба е нож с две остриета.
Не му стига само да кара, трябва и да знае как работи!
Reply

#15
Имам познания в електрониката но ме притеснява свалянето на електронният модул от АБС блока. Като гледам болтовете му са от страни а мястото е малко да се бърка без да бъде освободен от стойката. Има ли опастност за тръбичките или нещо друго което не се вижда ? Търсих някъде да има описана последователността за демонтаж на това чудо.
Спокойно! На мен жена ми е казала да не бързам, когато свърша тогава!
Reply

#16
Последователност има само за смяна на целия блок. Проблемът с клаксона е неприятен, при волана ключа за клаксона е в един модул заедно с лентов кабел за въздушната възглавница. При сваляне винаги записва грешка за въздушната възглавница, която трябва да се изчисти след това. Самият модул е почти невъзмножно да се ремонтира. Трябва си нов (много скъп) или стар с риска да не уцелиш работещ от първи път.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ebay.co.uk/itm/VOLVO-V40-1-9-SE-TD-ESTATE-1998-STEERING-WHEEL-AIR-BAG-CLOCK-SPRING-/370778821475?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&fits=Car+Make%3AVolvo|Model%3AV40&hash=item565423d363">http://www.ebay.co.uk/itm/VOLVO-V40-1-9 ... 565423d363</a><!-- m -->
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#17
Quote:Имам познания в електрониката
тук освен познания,трябва да имаш и специални пособия за запояване на микро ниво,при това алуминий.С/В 40 са с два типа модул на АБС - голям и малък.малкия е силициева хибридна пластина и там ремотна е като часовникарска работа.Грешките при свалянето на еърбега не представляват проблем Smile
Не му стига само да кара, трябва и да знае как работи!
Reply

#18
Утре съм свободен така че ще мога да чопля цял денSmile За волана: Как да стигна до този модул? Знам че трябва да сваля клемата на акумулатора но за самият волан , капака на възглавницата на палци ли е или има скрити болтове?
Спокойно! На мен жена ми е казала да не бързам, когато свърша тогава!
Reply

#19
Има скрити болтове отзад, еврейски звезди.


Attached Files
.pdf   s_column.pdf (Size: 212.86 KB / Downloads: 99)
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#20
Внимавай с АБС да не стане непоправим случай Smile
Не му стига само да кара, трябва и да знае как работи!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)