The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Бесен съм на Мото Пфое!

#11
Ибахти и ТЪПАНИТЕ :!: :!: :!: :evil: :twisted:
VOLVO 850 GLT 2.0Turbo avtomatik 1996g.
Reply

#12
Пълни...няма да казвам какви!..... В Пловдивското МП единственият свестен човек мога да кажа,че е началника на сервиза до накъде! Всички други просто няма да ги коментирам... а да и 1 приемчик от общо 5-те.....Днес направо при шефчето отивам и ще подам оплакване.. а ще видим по нататък
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply

#13
Ей като казахте Пловдивско пфое мое миналата , а веча по миналата година кота си копувах колата бях записал час за диагностика за 12 ч . Обаче ми се наложи да закъснея , обаждам им се и казвам ако може да отложим с час диагностиката или да вкарат следващия. Отговора НЕ не може максимум 10мин можели да ме изчакат. Та следователно Стара загора - Пловдив с кола която не познавах все още , току що извадена от автокъщата взех разстоянието за малко под 40мин /около 100км/ .И цъфвам аз пред МП в 11,50 и кво ,чаках до 14,30да вкарат колата . Ма бях възхитен просто :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ......
[Image: ab199582.gif]
подписи для форумов
Волга ГАЗ 24-А с двигател 220D - минало
полски Фиат 125 - минало
MAZDA 323 1.3 - минало
OPEL OMEGA 2.0I - минало
ГАЗ  69 - настоящ
VOLVO S80 2.5TDI автоматик  Русе - настоящ
SUBARU FORESTER 2.0I 125HP - настоящ
Reply

#14
..... :evil: :evil: :evil:
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply

#15
аз пък съм много доволен от Мото Пфое - защото не им ползвам услугите Smile. единствено мисля да им се доверя да ми сменят маслото на автоматика, и тук се изчерпва доверието ми в тях. единствено ги позлвам за оригинални части ако не ги намеря на добра цена извън България
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply

#16
Днес бях във МП, и ги направих на сол както бях бесен... Изчаках началника, говорих с него, после викнахме "специалиста" майстор който е сменял накладките, докато го питах какво е правил и спроед него дали така се слагат скобите, той просто мълчеше и се чудеше. Естествено започнаха да ми обясняват как нищо не можело да стане дори да не са сложени, след което им казах, че мен това не мен интересува - те просто не са сложени правилно! А най-малкото е тракането...Дълго си поговорихме, началника беше нов, но доста разбран. Мисля,че ще ги постегне малко сега... Трябва да отбележа, че ми предложиха като обезщетение да ми върнат парите за труда, но тъй като им казах,че не съм за 50 лв, и се спорязумяхме да имам отсътпки от тях занапред за създаденото неудобство.
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply

#17
stefi_pavlov Wrote:... Eдинствено мисля да им се доверя да ми сменят маслото на автоматика, и тук се изчерпва доверието ми в тях.
След смяна на двигателно масло в МП от капачката на масления филтър непрестанно тече. Как е натягана за да изтърве резбата не искам да знам, но изчаквам момента за следваща смяна и ще се наложи да си купя нова капачка, която сещайте се колко струва... (За S80 говоря, то на S40 е цял елемент)
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#18
yuckuJackD Wrote:След смяна на двигателно масло в МП от капачката на масления филтър непрестанно тече. Как е натягана за да изтърве резбата не искам да знам, но изчаквам момента за следваща смяна и ще се наложи да си купя нова капачка, която сещайте се колко струва... (За S80 говоря, то на S40 е цял елемент)

Не и трябва много да протече. Ако се не лъжа въпросната капачка е пластмасова. Wink
Друго което на малко места обръщат внимание при смяна на масло е, че се сменят уплътнителите на пробката и на капачката.
Reply

#19
Tisho Wrote:
yuckuJackD Wrote:След смяна на двигателно масло в МП от капачката на масления филтър непрестанно тече. Как е натягана за да изтърве резбата не искам да знам, но изчаквам момента за следваща смяна и ще се наложи да си купя нова капачка, която сещайте се колко струва... (За S80 говоря, то на S40 е цял елемент)

Не и трябва много да протече. Ако се не лъжа въпросната капачка е пластмасова. Wink
Друго което на малко места обръщат внимание при смяна на масло е, че се сменят уплътнителите на пробката и на капачката.


Аз трябва да кажа, че в Плводив, специално за маслото винаги преди да им кажа за оплътненията на пробката и на капачката, те вече са ги вписали... В това отношение съм доволен. След вчера се надявам да няма пвоече излагации от тяхна страна...
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply

#20
Тя системата им си го вписва автоматично под кодовото име "спомагателни материали" или нещо такова и е с цена около 4 лева, Това е ОК, но дали е сменен се пита в загадката защото при поискване да си купя медната шайба (то си е такова в крайна сметка) за пробката и нямаше наличност, което ме води на мисълта че ако не поддържат наличност, значи нямат необходимост, а за да нямат необходимост ... довърши ми изречението сам ...
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)