The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Дилема за Volvo XC90

#21
Ето това е нещо друго, уважам мнението, макари че не го споделям. Хубаво, когато човек има избор, да избере това, което най- добре отговаря на очакванията и възможностите му!

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#22
Dodo 155 Wrote:Темата пак върви към метла :mrgreen: :lol:
Аз съм на мнение, че колегата се е ориентирал вече и скоро може да се похвали.
Колкото до колите - вече никой не произвежда онези старите, здравите и дълголетни коли Wink
При 2-рата употреба е въпрос на късмет дали предишният собственик е мислил модерно или старомодно Smile

Няма лошо да добия представа и за различните двигатели, въпреки че вече съм се спрял на D5, тъй като съм чувал, че е много добър. Всъщност той какво представлява - common rail ли е, каквото и да означава това, има ли турбо... Много не разбирам от ДВГ. Малко ще боли на бензиностанцията, тъй като ще има разлика - в момента съм със С40 с газов инжекцион, но ще си струва - да имам мощност и багажник Wink

Исках нещо друго да попитам - все пак има ли някакъв добър готов списък (check list), с който да кажем преди покупка на колата, да се отметнат основни параметри, чието състояние е важно да бъде проверено? А също и особености за този модел, на които да се обърне особено внимание.
Отново благодаря на всички за отзивчивостта. Дано темата да стане полезна и за други участници, които са в момент на избор.
Reply

#23
radodaskalov Wrote:
Dodo 155 Wrote:Темата пак върви към метла :mrgreen: :lol:
Аз съм на мнение, че колегата се е ориентирал вече и скоро може да се похвали.
Колкото до колите - вече никой не произвежда онези старите, здравите и дълголетни коли Wink
При 2-рата употреба е въпрос на късмет дали предишният собственик е мислил модерно или старомодно Smile

Няма лошо да добия представа и за различните двигатели, въпреки че вече съм се спрял на D5, тъй като съм чувал, че е много добър. Всъщност той какво представлява - common rail ли е, каквото и да означава това, има ли турбо... Много не разбирам от ДВГ. Малко ще боли на бензиностанцията, тъй като ще има разлика - в момента съм със С40 с газов инжекцион, но ще си струва - да имам мощност и багажник Wink

Исках нещо друго да попитам - все пак има ли някакъв добър готов списък (check list), с който да кажем преди покупка на колата, да се отметнат основни параметри, чието състояние е важно да бъде проверено? А също и особености за този модел, на които да се обърне особено внимание.
Отново благодаря на всички за отзивчивостта. Дано темата да стане полезна и за други участници, които са в момент на избор.
Колега, за различните двигатели поразгледай с търсачката тук има страхотно много и цветисти мнения.
А що се отнася до бюджета който си определил, май нямаш вариации за избор на специални екстри Big Grin все пак няма да ти я смъкнат от витрината с найлоните Wink Всичко ще е на късмет....
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#24
Това за "всичко е на късмет със втора ръка кола" е нещо, с което също не съм съгласен.Разбира се, има известна доза късмет, но ако нещо не е по вкуса ти или ако нещо нещо липсва по колата, а ти искаш да го има на всяка цена, винаги можеш да си тръгнеш и да почакаш. Коли излизат всеки ден, макари XC90 да са рядкост в автокъщите. Всичко е, някак много индивидуално. Някой ще скочи на първото по- добре изглеждащо Волво с идеята, че е на добра цена и в добро състояние. Аз казвам, че бих се отказал и почакал да излезе по-добро такова, на по-добра цена, която аз ще извоювам. Колко дълго да се чака? Зависи от това, колко си търпелив. Търпението е в основата на всичко!

Така че, личния ми съвет е не бързай, може да не са много xc90 тата, но и не се купуват толкова бързо. Причината е ясна предполагам. Търсенето определя предлагането на една стока.

Колкото, до листа с нещата, не вярвам някой да го има готов написан, все пак не изключено, ваш ред е колеги.

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#25
Моето мнение за XC 90 е, че това е един функционален, много просторен, комфортен и най-вече много сигурен автомобил. Първият SUV с 5 звезди на теста за сигурност на EuroNCAP. Сериозен конкурент на немските SUV-ове. 7 места - перфектен семеен автомобил с вградено детско столче и висока проходимост особено при нашите условия. А багажника събира няколко куфара дори при вдигнат 3-ти ред седалки. Дизайна не е сериозно променен за последните 10 години, както се казва старее като катедрала Smile И бензиновия и дизеловия двигател могат да изкарат достатъчно мощ, но дизела издържа повече километри.
The only easy day was yesterday!
Reply

#26
Който трябва си получи по едно предупреждение. Надявам се темата да продължи без караници за глупости и това да ми е последната намеса в нея като модератор!

Все пак форума е автомобилен и обсъжданата тема не включва изясняване на това кой колко е смешен...
Reply

#27
Здравейте колеги!!!Да си кажа и аз мнението-аз също от неотдавна съм горд собственик на ХС90 Д5 двигател и искам да ви кажа,че просто с всеки изминал ден се влюбвам все повече и повече в този СУВ.Вярно е,че няма кой знае какви качества, в смисъл-не е офроуд джипка,но на мен лично и не ми трябва такава,защото карам предимно по шосе.А Волвото е просто прекрасен СУВ-голям,комфортен,просторен от вътре, както от към купе, така и към багажник. За сигурността му просто няма смисъл да говоря-едва ли има по-обезопасен СУВ от него.Та думата ми е,че изобщо няма да сгреши колата ако си вземе такъв,защото аз съм много,много доволен,между впрочем Волвото ми е автомат и се реже достатъчно яко като го настъпиш-щом не давам евала на разни бмв-та и ауди-та...С ръка на сърцето мога да ти кажа "Купувай го колега-изобщо няма да съжаляваш,стига да си намериш хубав и според изискванията ти"!!!
Reply

#28
Koлеги, както се вижда отляво, вече съм със сменен аватар и Proud owner of: XC90 Big Grin
В крайна сметка се спрях на варианта за карано само в България от 1ви собственик и поддържано само в МП. Вече почти от седмица се въртя около колата (и я карам де :lol: ) и съм много доволен засега.
Благодаря още веднъж на всички за помощта, съветите и насоките!
Reply

#29
Поздрави за придобивката! Пожелания за много безпроблемни километри и великолепни преживявания!
Volvo For life!
Reply

#30
Здравейте колеги,

нов съм във вашия форум, като и все още не съм собственик на Волво, но тъй като ми предстои смяна на колата (недоволство от старата и желание за по-голяма) разглеждам офертите за ХС90, тъй като отговарят на критериите ми за търсената от мен "нова" кола - цена, обем и т.н., но най-вече ми харесва на вид и дизайн. Доста се порових във форума и събрах някакви мнения, но все пак и с риск да поставям въпроси, на които сигурно сте отговаряли, ще съм ви благодарен ако ми дадете съвет.
Спрял съм се задължително на дизеловия двигател (имам опит и с бензин и дизел и поне моите лични предпочитания, обосновани или не са за дизел), като предвид бюджета и офертните цени става дума за кола 2005 или 2006, но по-трудно. Доколкото разбирам точно това е момента, в който Волво правят промяна на дизеловия двигател от 163 на 185 PS.
Предвид тежестта на купето усеща ли се осезаемо разликата в мощността? Все още не съм го купил :lol: , но доколкото разбрах (най-вече от много подробните и ясни обяснения на колегата Dodo) няма проблем да се направи ремап на този двигател и да се увеличи дори до приблизително 200 коня.
Следващата дилема е автоматик или ръчна - не че почти не се предлагат ръчни, но все пак да попитам? Доколкото разбирам модела до средата на 2005 (163ps) е с 5-степенен автоматик, а следващия (185ps) е с 6 - или има и варианти с 5 скорости и на по-мощния двигател? Скоростната кутия винаги ли е Айзин - доколкото разбрах японска, което може би е добре?
Не на последно място може ли да се разчита на Мото пфое за качествена проверка на екземпляр, който примерно съм харесал преди евентуална покупка или ще ми препоръчате друг сервиз в София?

Благодаря ви още веднъж и Весели празници!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)