The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Глоби от пътни камери

#51
soni Wrote:Колега, има още един вариант. Може както си карал спокойно. Камиона да те е изпреварил теб при това от дясно. Как ще докажат, че не е вярно. Когато има спорна ситуация обикновено не изпращат нищо. Обикновено снимат когато е само една кола за да няма възражения.

Повечето от тези камери правят или филм или по 5-6 последователни снимки.
После като разгледаш снимките се вижда много ясно кое как и защо.
Reply

#52
jimvirtooza Wrote:
momcho00 Wrote:.....Продължавам борбата за златен талон значи.. Big Grin

Аз също :mrgreen: :mrgreen:

Златния талон не зависи от тези неща. Камери и фишове не са проблем само ако имаш акт с отнемане на точки тогава се губи правото на златен талон.
Reply

#53
Извинявам се, че ползвам темата за странично питане.
Може ли някой да каже къде в закона - глава, член, алинея и т.н. се уреждат правилата при използването на пътни камери? Искам да се запозная подробно кога, къде и при какви условия имат право да ги използват.

п.с. Не са ме снимали, просто искам да знам правата си.
--< Volvo V40 1.9TD 90 hp 1997г. >--
КИРИЛИЗАТОР!
Reply

#54
Emplifier Wrote:Извинявам се, че ползвам темата за странично питане.
Може ли някой да каже къде в закона - глава, член, алинея и т.н. се уреждат правилата при използването на пътни камери? Искам да се запозная подробно кога, къде и при какви условия имат право да ги използват.
п.с. Не са ме снимали, просто искам да знам правата си.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://pravatami.bg/">http://pravatami.bg/</a><!-- m -->
Reply

#55
"Т Ъ Л К У В А Т Е Л Н О Р Е Ш Е Н И Е № 1

София, 26 февруари 2014 година

В ИМЕТО НА НАРОДА

Върховният административен съд на Република България – Общо събрание на колегиите, в съдебно заседание на 30 януари 2014 година, в състав:
.......
издаването на електронния фиш е строго ограничено и възможно само в случаите на предварително стационарно позиционирани технически средства със съответните предварителни обозначения за съществуването им (чл. 165, ал. 2, т. 6 и т. 7 ЗДвП), същите да работят на автоматичен режим без нужда от обслужване от съответен контролен орган. В останалите случаи при използване на мобилни технически средства, обслужвани и използвани непосредствено от контролен орган, тази разпоредба е неприложима.
.......
Пътната отсечка, обхваната от техническото средство, трябва да е предварително обозначена, което произтича от разпоредбата на чл. 165, ал. 2, т. 7 ЗДвП, която задължава контролните органи да обозначават места за контрол по спазването на правилата за движение от всички участници в движението, като поставят пътни знаци и техника за видеонаблюдение.
......
Има случаи, когато мобилното техническо средство е монтирано на автомобил, който няма необходимото обозначение със съответните опознавателни знаци на контролните органи. Това е недопустимо поради изричната разпоредба на чл. 165, ал. 1, т. 1 ЗДвП. Служебните лица са длъжни при проверка да се обозначат ясно, осигурявайки необходимата видимост.
По изложените съображения и на основание чл. 124, ал. 1, т. 4 и чл. 125 от Закона за съдебната власт Общото събрание на колегиите във Върховния административен съд

Р Е Ш И :

В хипотезата на чл. 189, ал. 4 от Закона за движението по пътищата, установяването и заснемането на нарушение, могат да се осъществят само със стационарно техническо средство, което е предварително обозначено и функционира автоматизирано в отсъствие на контролен орган."
Reply

#56
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.dnes.bg/politika/2015/02/27/okonchatelno-vyrnaha-mobilnite-kameri-znaci-shte-kazvat-kyde-sa.255878">http://www.dnes.bg/politika/2015/02/27/ ... -sa.255878</a><!-- m -->
Reply

#57
"Окончателно: Върнаха мобилните камери, знаци ще казват къде са".

Tе май не са спирали - преди около месец са снимали сина на един познат. Очаквам и мен да ме привикат за връчване на един от най-скъпите късометражни филми, както иронично ги нарече един познат-полицай. Независимо, че са забранени от ВАС май са продължавали да снимат, привикват водача и "Ако платиш до ...срок, получаваш ...% отстъпка". И водача си плаща. Но има много случаи когато не плаща, а обжалва по съдебен ред и печели.
Психолозите съветват, когато някой много те е нервирал да броиш до 10 наум... И после да му вкараш един между зъбите - тъкмо ще се е отпуснал и няма да го очаква
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)