The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Въпроси за покупката на Volvo V40

#1
Здравейте ! Радвам се, че станах част от вашата общност и искам да ви поздравя за страхотния форум !
Въпросите ми са свързани с това Volvo:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11362853277270970&f1=details&slink=2i9zh9">http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=2i9zh9</a><!-- m -->
Чудих се и се маех къде да "послушам патило" и попаднах на вашия форум Smile
Не разбирам много от коли затова и много тъпи въпроси сигурно ще задам, но все пак по-добре въпросите ми да са тъпи отколкото "инвестицията" Big Grin
Интересува ме колко би бил разхода на това волво, каква подръжка има, части намират ли се, какъв данък горе долу ще се плаща, какви са слабите му страни и кои силните.
Видях, че доста от колегите са с такива волволети и предполагам ще споделят информация Smile
Можете и да ме посъветвате и за друга кола.
Благодаря ви ! Smile
Reply

#2
Цената ми се вижда доста добра,даже ако му смъкнеш на търговеца 400 кинти ще спестиш за началното обслужване.Данъка за Варна ще е около 180 лева.Части се намират нормално.Много добро комби, добър мотор и ходова част, не е бегачка обаче.Преди купуване отиди с някой който разбира от дизели да я погледне, няма да е лошо да я закарате в сервиз за оглед.Турбината да е наред, че си е цифра новата.
Ако ти трябва по голяма кола, разгледай Волво В70.
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#3
Доста добра цена за този модел.Иди седни покарай я,и ако всичко е наред директно в сервиз и ако всичко е наред скачай в нея.Така като я гледам е с климатроник,а не с климатик както пише в обявата.Не е снимана централната конзола но почти на 100% съм сигурен че е с климатроник.Успех и дано си заслужава.Поздрави
Reply

#4
Има,мноого писано за тези коли и то подробно,но все пак да повторим.
Дизел на Рено,ск. кутия на Волво. На пръв поглед пръв поглед,повечето са с предрасъдъци към първото посочено,но на практика не е така. Много здрав мотор на който за съжаление периферията не е чак толкова надеждна. Отваряй си очите за турбината - скъпа е и обича да дава фирата бързо.Добре е да се разглоби,за да се види луфта на турбото. ДВГ е Комон рейл,с много добра динамика.Поведението на колата е добро,много комфортна за дълъг,но не обича дупките. Обслужването ти е към 350-400кинта,зависи от частите (май е с 1 ролка и ангреанж). Предницата е доста опростена и евтина,като изключим тампоните на макферсона - там трябва да са на център <!-- m --><a class="postlink" href="http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11364279468334308&f1=details&slink=2ign5q">http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=2ign5q</a><!-- m --> като на последната снимка виж. Те са по 110кинта парче с лагерите в скантех,160 в Евро07 и 120лв в Мото пфое,но без лагерите (26лв/бр). Биалети-15-40лв,шарнири -15-30,накрайниците и те не са скъпи.Ако е разбита задницата,по-добре не взимай,защото е цифромания. Лошо нещо според мен обаче е теглича,който колата има.В чужбина почти винаги слагат теглич,за да се ползва за теглене,не за парктроник Big Grin ,а това износва по-бързо съединителя и демферния маховик,кaто само съединителя с маховика е 1000+ лв без да броим пари за труд.Дебитомера,също може да те предаде,дюзите са претенциозни и не трябва да се кара с некачествена нафта (до колкото е възможно).Разхода варира - около 5-6 извън града,градско 8-9 зимата таван.
Разбира се това са болежка на всички дизелови двигатели от ново поколение и тази не е изключение - все пак живеем в консуматорски свят и не може всичко да вечно. Така че гледай много много внимателно,защото както гледаш 3400лв,спокойно може да идеш с 1 замах на 6000лв.
Поздрави и да се похвалиш! Smile
П.С. Има и версии с климатик. Smile
Volvo V50 D5 2006
Volvo S70 2.5 TDI
Volvo V40 1,9D 115h.p 2004
Nissan Primera P10 2.0D - ex.
Reply

#5
Гледам че колата е варненска. Освен изброеното от колегите има един древен мъдрец, забелязван на Варненската товарна гара, който може най-обстойно да прегледа иначе супер изглеждащия автоНобил и да ти даде още инфо Wink
Успех)
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#6
Модела е супер карам го от година и два месеца. Има много добра динамика на пътя.Първоначалното обслужване е 550лв това са всички консумативи без компромис, които трябва да смениш веднага след покупката/и без компромис в марката на частите/- ремъци, ролки, масла и филтри. Данъкът е 196лв за гр. Варна, но да не си разваляме настроението и да продължа с позитивите. За периода от както имам този автомобил съм изминал около 15хил.км.сменил съм две биалетки и друго нищо, което за хубавите пътища в града ни е направо учудващо.Най- важно е да слагаш качествени ГСМ. Цената на която взех моето вове далеч се различава от тази в обявата/като се има в предвид, че аз си го взех с леки забележки/, но може и да са поевтинели. Ако не знаеш какво да гледаш при покупката трябва да вземеш накой, който разбира за да я огледа по обстойно!!! Успех! Big Grin
V40 1,9 dci 85kw 115 к.с.-2000г.
XC 60 2,4 D5 AWD 205 к.с.-2009г.
Reply

#7
Данъка в Добрич колко ще се различава от този във Варна ?
И кой е този древен мъдрец, как да го намеря ?
Reply

#8
petrov_belota Wrote:И кой е този древен мъдрец, как да го намеря ?
Казва се Севдалин. Тук във форума е известен под никнейм- mevdo.

И между другото ти сигурен ли си че тази кола е с мотор 115к.с. да не е с 102к.с.? Гледам снимковия материал и виждам, че отзад вдясно пише само 40, на моят пише V40 1,9D и защо няма снимки под предния капак?
V40 1,9 dci 85kw 115 к.с.-2000г.
XC 60 2,4 D5 AWD 205 к.с.-2009г.
Reply

#9
Древен значи....хм !!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


И аз даже имам такава кола....доволен съм !
Volvo 940 Estate 1994 D24TIC 122hp
Reply

#10
Древен я, даже наскоро остаря с още век :mrgreen:
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)