This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo XC90 - High Performance Audio UP-grade
Spurs написа:Баса беше по-добър! Не мога да кажа, че моето аудио е "лошо", напротив, DYNAUDIO e една отлична система. Допълнителния бас, обаче има преимущество, в случая. Добра работа, Влади! И искам тук, във форума, да ти благодаря за добрата работа относно ксеноните, дебитомера и MAP-a! Майстор си! Wink Допълнителни впечатления ще споделя след време.
You are welcome! Wink
BG VOLVO Member #00409
Цитирай
Thanks given by:
JMI написа:Цената на Джамото и Маранца е смешна взех ги за около 50 пауда заедно Big Grin , но са в перфектно състояние.

Всяко стерео звучи различно, но принципно на нашите Волва не би трябвало да има много разлика. аз ползвам следните настройки и смятам, че и "събувам гащите" Smile на ситемата в колата, до колкто е възможно. Настройките са за Рок и Класика, друго с тези настройки може и да се слуша, но трябва на място да чуя как звучи.

Пробвай следното:

отиваш в Audio settings и нагласяш предния и задния еквалайзери по следния начин начин:

60 +2 деления нагоре
200 +1 деление нагоре
1К - 3 деления надолу
3к + 2 деления нагоре
12к +3деления нагоре

После отиваш в Tunning sound

Bass +1 от центъра
Treble +3 от центъра
Fader +3 или 4 към задните колони
Balance го оставяш в центъра.

Надявам се резултата да е много добър. Случва се следното, от EQ-то вдигаш леко ниските и малко повече високите, средите ги смъкваш за да не ти осече главата системата, но не много, за да не останеш без китари и синтезатори от това което слушаш! :x

После от Тунинг саунд, виждаш подаваш малко бас и малко повече високи за да ти звукне системата в колата, Фейдъра го дърпам към задните, за да не избива много отпред, а по този начин саунда става по- равномерен в цялата кола.
Единствения недостатък на тази система в колата ми е, че няма как да постигна тази мекост на звука, която вадя от Японския усилвател с Даските/ Немските колони в къщи.

Поздрави

Здравей,
Възползвах се от твоят съвет за аудио настройките и останах доволен. Едно мерси от мен.
Цитирай
Thanks given by:
Krassimir написа:
JMI написа:Цената на Джамото и Маранца е смешна взех ги за около 50 пауда заедно Big Grin , но са в перфектно състояние.

Всяко стерео звучи различно, но принципно на нашите Волва не би трябвало да има много разлика. аз ползвам следните настройки и смятам, че и "събувам гащите" Smile на ситемата в колата, до колкто е възможно. Настройките са за Рок и Класика, друго с тези настройки може и да се слуша, но трябва на място да чуя как звучи.

Пробвай следното:

отиваш в Audio settings и нагласяш предния и задния еквалайзери по следния начин начин:

60 +2 деления нагоре
200 +1 деление нагоре
1К - 3 деления надолу
3к + 2 деления нагоре
12к +3деления нагоре

После отиваш в Tunning sound

Bass +1 от центъра
Treble +3 от центъра
Fader +3 или 4 към задните колони
Balance го оставяш в центъра.

Надявам се резултата да е много добър. Случва се следното, от EQ-то вдигаш леко ниските и малко повече високите, средите ги смъкваш за да не ти осече главата системата, но не много, за да не останеш без китари и синтезатори от това което слушаш! :x

После от Тунинг саунд, виждаш подаваш малко бас и малко повече високи за да ти звукне системата в колата, Фейдъра го дърпам към задните, за да не избива много отпред, а по този начин саунда става по- равномерен в цялата кола.
Единствения недостатък на тази система в колата ми е, че няма как да постигна тази мекост на звука, която вадя от Японския усилвател с Даските/ Немските колони в къщи.

Поздрави

Здравей,
Възползвах се от твоят съвет за аудио настройките и останах доволен. Едно мерси от мен.

Радвам се, че се е получило! Най- важното е Фейдъра да е няколко деления към задните колони, тогава се получава най- добрия баланс от системата и се достига максимум качество, без да се налага харченето на големи пари за ъпгрейти!
Volvo For life!
Цитирай
Thanks given by:
Уникален проект. Много ми допадна. Поздравления! Smile
Понеже и на мен на ХС70тката ми поумръзна фабричната музика High performance, та се замислих за ъпдейт. Смело мога да кажа, че в старата си кола имах доста приличен звук- 3-компонентен фронт с 12 инчов бас в затворен обем и тн., който съм израждал абсолютно сам, та се замислих на първо време да си направя хубаво боксче за старото басче и да го монтирам в комбито - и без това багажника почти не го ползва, а ще гоня качествен звук, а не дандъния. Smile
Въпросът ми е, имаш ли представа на първата фаза на проекта ти, като сте оставили оригиналният усилвател и сте добавили още един, как вторият се е захранвал със звук? Smile Предполагам, че оригиналният няма изходи за следващ усилвател, а и оригиналното радио също едва ли има изходи за друг усилвател.
Предварително благодаря.
[Изображение: ab271686.gif]
Цитирай
Thanks given by:
boje написа:Уникален проект. Много ми допадна. Поздравления! Smile
Понеже и на мен на ХС70тката ми поумръзна фабричната музика High performance, та се замислих за ъпдейт. Смело мога да кажа, че в старата си кола имах доста приличен звук- 3-компонентен фронт с 12 инчов бас в затворен обем и тн., който съм израждал абсолютно сам, та се замислих на първо време да си направя хубаво боксче за старото басче и да го монтирам в комбито - и без това багажника почти не го ползва, а ще гоня качествен звук, а не дандъния. Smile
Въпросът ми е, имаш ли представа на първата фаза на проекта ти, като сте оставили оригиналният усилвател и сте добавили още един, как вторият се е захранвал със звук? Smile Предполагам, че оригиналният няма изходи за следващ усилвател, а и оригиналното радио също едва ли има изходи за друг усилвател.
Предварително благодаря.
Привет!

Оригиналният модул (усилвател) няма изход за втори такъв, но взеха десен и ляв сигнал, който вкараха през някакъв филтир и оттам в усилвателя. Съжалявам, че обяснявам така лаично, но не съм много запознат в детайлите.
За централния говорител и усилвател взеха сигнал от предните говорители, а за баса от задните.
Моят съвет е да се обърнеш към Радо от МП, има много опит с електрониката на ВОЛВО и особено добър в музиката. Той и синът му имат сериозни проекти, с които са участвали на състезания и определено знаят как да накарат една кола да свири хубаво Wink
Всяка кола си има специфика, обем и т.н., неща, които не са ми близки на мен и затова разпитах Роби и той ме насочи към Радо.
Дори направиха такива настройки на усилвателите, че не криви и на максимум.

Поздрави!
BG VOLVO Member #00409
Цитирай
Thanks given by:
Здравей,

Много благодаря за подробния отговор. Smile Аз междувременну му се обадих и горе долу разбрах каква е схемата. Оговорихме се да ида евентуално за връзката на двата усилвателя. Сега чакам въпросният конвертор от високо към ниско ниво, че реших да не взимам китаец, а по-хубав. Лошото е, че от една страна МП ми е съвсем в другия край на София, а пък от друга страна обожавам да си правя сам нещата по колата. Smile
Като имам развитие по проектчето ще пусна една тема.

Поздрави!
[Изображение: ab271686.gif]
Цитирай
Thanks given by:
boje написа:Здравей,

Много благодаря за подробния отговор. Smile Аз междувременну му се обадих и горе долу разбрах каква е схемата. Оговорихме се да ида евентуално за връзката на двата усилвателя. Сега чакам въпросният конвертор от високо към ниско ниво, че реших да не взимам китаец, а по-хубав. Лошото е, че от една страна МП ми е съвсем в другия край на София, а пък от друга страна обожавам да си правя сам нещата по колата. Smile
Като имам развитие по проектчето ще пусна една тема.

Поздрави!
Чакам с нетърпение! Wink
Дори да решиш да правиш нещата сам, довери се на съвета на Радо.
Поздрави и успех!
BG VOLVO Member #00409
Цитирай
Thanks given by:

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)