The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2 въпроса за S40

#11
Със сигурност си имате заводски аларми ама май не сте разбрали за това! Поне за колегата vis съм сигурен.
V40 1,9 dci 85kw 115 к.с.-2000г.
XC 60 2,4 D5 AWD 205 к.с.-2009г.
Reply

#12
joro74 Wrote:. Ако мига значи има заводска аларма, но не можеш да я тестваш без да почупиш колата. Има двойно заключване и номера със заключване на отворен прозорец и отваряне през прозореца не става. .
Със сигурност мога тда я тестват така както аз тествах моята т.е притварям шофьорската врата и заключвам с дистанционното /активирайки алармата/ след около 20 сек. не се трае от странни писъци.
V40 1,9 dci 85kw 115 к.с.-2000г.
XC 60 2,4 D5 AWD 205 к.с.-2009г.
Reply

#13
Нещо такова ли? :-)
<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.youtube.com/watch?v=nlHd2sVvP7M">https://www.youtube.com/watch?v=nlHd2sVvP7M</a><!-- m -->
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#14
много остроумно адаш, но знаеш за какво говоря!.Мога и на запис да го покажа на моят автомобил.
V40 1,9 dci 85kw 115 к.с.-2000г.
XC 60 2,4 D5 AWD 205 к.с.-2009г.
Reply

#15
vis Wrote:Ще използвам темата, за да задам още един въпрос (надявам се, че авторът на темата няма нищо против): има ли някакво предназначение това, което съм оградил с тъмночервено на тонколоната вдясно?

Освен да коригира климатроника при силно слънце има и друга функция. Предполагам си забелязал, че осветлението на таблото и останлите копчелъци се включва само когато стане тъмно и не зависи от това дали са включени фаровете или не. Този датчик е и за тази цел. Smile
Reply

#16
Благодаря за информацията! Тази кола продължава да ме изненадва приятно с многобройните си умно измислени неща Wink .

А колкото до заводската аларма, наистина ми стана интересно дали моето волво има такава. Не би ли могло да се тества така: затварям всички врати с изключение на една (независимо коя). Имитирам, че съм затворил и тази незатворената, като задържа с ръка копчето, което е датчик за затворена/отворена врата. Заключвам с дистанционното. После просто пускам задържаното копче и ако има аларма, тя би трябвало да се задейства.
Всъщност не съм поглеждал дали има такива копчета-датчици на видно място, но на предишните ми коли този номер ставаше. Точно така съм си пробвал алармата при тях. Обаче на последната ми кола след такава проба се получи малък фал с централното заключване. Всъщност направо си блокира и се оправи чак след като разкачих акумулатора.
Reply

#17
Направих пробата, която описах по-горе. Първо пробвах да заключа колата при отворена шофьорска врата - не иска. След това задържах бутона на шофьорската врата без да я затварям, заключих успешно колата с дистанционното и след това пуснах бутона. Не се случи абсолютно нищо - няма вой на сирени и т.н. :mrgreen: Всъщност в зависимост от интервала след който пускам бутона централното заключване се държи различно: първият път пуснах бутона почти веднага след като заключих. Резултатът беше, че всички врати се отключиха. А при втория опит задържах бутона натиснат около минута. След като го пуснах не се отключи нито една врата.
Извод: мисля, че моето волво няма заводска аларма. Ако някой ме убеди в противното без да се налага да разбивам заключена врата, обещавам почерпка Smile .
Reply

#18

.mp4   video-2013-04-10-18-16-58.mp4 (Size: 3.07 MB / Downloads: 462)
V40 1,9 dci 85kw 115 к.с.-2000г.
XC 60 2,4 D5 AWD 205 к.с.-2009г.
Reply

#19
Абсолютно същата проба направих и аз, но резултатът е тишина. Явно заводската аларма е опция - тука има, тука нема. Не е проблем и аз да се снимам, но просто няма смисъл. Пускам копчето и ... не става нищо. Както и не мига/не свети светодиодът при тонколоната. Явно, ако реша да имам и аларма, ще трябва да прежаля още малко стотинки.
Reply

#20
В ръководството за експлоатация пише:LED ще мига на всеки две секунди,когато активирате системата на имобилайзера
VOLVO V40 1,6i-1998
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)