The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Нова газова уредба

#1
Здравейте колеги.Настъпи времето и аз да сложа газова уредба на Волвото. Тук идват и колебанията,затова се обръщам към вас , за да получа помощ от опита ви.Колата ми е S40 1.8 115 коня с автоматична 4 степенна скоростна кутия.Помогнете с мнения ,коя марка газови уредби отговаря най-добре за модела и марката,дали изобщо може да се сложи газ без да пречи на автомата за смяна на предавките,място където най-добре и качествено да извършат услугата?Да отбележа,че съм от София.Много бих се радвал ако ми помогнете с избора.Благодаря. Smile
Reply

#2
Вчера сменях горивен филтър на Газовия инжекцион и се разговорихме с газмена който ми е колега и приятел.Хубавите инжекционни системи в момента са около 1200 лева(за четири цилиндрови мотори). Като цена си е височка, но за сметка на това по-малко проблеми в последствие.Аз съм с Ловато, компютъра е Easy Fast. За почти 5 години съм сменял 2 пъти горивен филтър(около 60000 км.).Съвсем спокойно може да си газифицираш колата.
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#3
някъкъв сереиз да препоръчаш.Защото най-важно е майсторлъка?
Reply

#4
Иначе като марки се спрях на 3-Бердолини,Фобос и Ловато.Сега почва голямото избиране и мислене коя да е Smile
Reply

#5
За София нека ти помогнат колегите! Фобос е Българска марка с три режима на каране.Има из газ-темите писано за Фобос.
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#6
Да ,разгледах надолу всички теми.В крайна сметка избрах фобос 1,в понеделник отивам да ми я газифицират на Долни Богров.После ще разправям за впечатления Smile
Reply

#7
Колега чети тук:
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=28&t=19091">viewtopic.php?f=28&t=19091</a><!-- l -->
VOLVO XC90 2.9T - 272 hp
Reply

#8
Благодаря за темата, която прати.Прочетох я внимателно и си извадих записки за това какво да гледам.
Reply

#9
Колеги,монтирах най-накрая Фобос-1 ,няма да правя реклама на сервиза аз съм доволен ,като първи впечатления и колата върви без прекъсвания (след като смених свещите,а те бяха за смяна). Има бордови компютър до скоростомера,отчита количеството на бензин не със стрелка а чертички,който се смаляват в зависимост от изхарченото.Най-отгоре се намира позицията която указва колко километри ми остават докато изхарча горивото.Въпросът ми е след като карам колата от сервиза за проба и до вкъщи САМО НА ГАЗ защо на компа ми намаляват километрите ,който ми остават и чертичките спадат?При положение ,че не би трябвало да близва бензин.В крайна сметка след време ще почне да мига отгоре резерва,а аз ще съм с повече от 1/2 резервоар. Компютъра ли се шашка,който има впечатления ще съм благодарен да изрази мнение.
Reply

#10
Привет danny83,
не съм много компетентен, но съм бил свидетел на същото "явление" при друга марка. Обяснението беше следното: двигателя работи, колата върви и харчи гориво, но борд компютъра не знае, че харчи газ, а си мисли че е бензин и съответно отчита намаляване на горивото. Между другото, когато газифицирах моята кола /S60, 2.4, 2009г/, ме предупредиха, че ще поставят нещо допълнително към компютъра, за да не се шашка борд-компютъра докато работи на газ. Убийте ме, но нито разбирам, нито съм присъствал на монтажа и не знам какво са сложили в повече, но факт е, че стрелката на бензина не помръдва, а борд компютъра си дава адекватни данни.
P.S. Да отбележа, че съм с LandiRenzo - ако изобщо има значение.
"Добрите шофьори имат следи от насекоми по страничните прозорци"- Walter Röhrl
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)