The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Гасне като загрее

#31
естествено е ,че кола 440 ,волво ,ще има проблем със свещи ,ако се кара на газ и не се промени ,ъгъла на запалване ,/а тази промяна няма как да стане с /завъртане на делкото / ,КАкТо Някой каза ! и ако /някой/ иска всичко да му е в ред ,когато кара на газ ,да не прегрява мотора и свещите ,да пада разхода -решението е едно -октан коректор --електронен ,Няма да се впускам в обяснения ,защото трябва да напиша 5 листа ! -има Гугал-,който има зор ,ще прочете ,макар ,че съм писал вече за това ....НО МОЖЕ ДА СА МИ ИЗТРИЛИ писането,,,
и се питам ,като ,че ли за последно ,има ли смисъл да пиша ? Като ще ме трият Wink
има ли смисъл изобщо да си губя времето с неща ,които на мен са ми ясни ,коствали са ми време ,пари ,проби ,
и каква е идеята на клуба ? да се излагаме ли ?
не разбирам защо ? и никога няма да го разбера ,кой ,какво печели -за това сме на този хал !

искам да ме изхвърлите от този форум и да ми спестите главоболията !

нямам нищо лично към никой и никога не съм имал ! освен ,когато някой остро ме засегне
между другото -карам с руски свещи -от 10 години насам !не съм ги сменял !
Reply

#32
andro440 Wrote:естествено е ,че кола 440 ,волво ,ще има проблем със свещи ,ако се кара на газ и не се промени ,ъгъла на запалване ,/а тази промяна няма как да стане с /завъртане на делкото / ,КАкТо Някой каза ! и ако /някой/ иска всичко да му е в ред ,когато кара на газ ,да не прегрява мотора и свещите ,да пада разхода -решението е едно -октан коректор --електронен ,Няма да се впускам в обяснения ,защото трябва да напиша 5 листа ! -има Гугал-,който има зор ,ще прочете ,макар ,че съм писал вече за това ....НО МОЖЕ ДА СА МИ ИЗТРИЛИ писането,,,
и се питам ,като ,че ли за последно ,има ли смисъл да пиша ? Като ще ме трият Wink
има ли смисъл изобщо да си губя времето с неща ,които на мен са ми ясни ,коствали са ми време ,пари ,проби ,
и каква е идеята на клуба ? да се излагаме ли ?
не разбирам защо ? и никога няма да го разбера ,кой ,какво печели -за това сме на този хал !

искам да ме изхвърлите от този форум и да ми спестите главоболията !

нямам нищо лично към никой и никога не съм имал ! освен ,когато някой остро ме засегне
между другото -карам с руски свещи -от 10 години насам !не съм ги сменял !

Андро би ли ме образовал ориентировъчно какъв е ъгъла на подаване искрата на газ и бензин.
Някъде четох че е доста различен за оборотите от ниски до максимални.
Няма нужда от абсолютно точни числа. И как октан коректора ще оправи нещата.
460 1.8 моно 1994 година с газ и на всичкото отгоре и върви
850 2.5 бензин газ
Reply

#33
Здравейте колеги, искрено Ви благодаря за мненията!, взех NGk - 5,90лв/бр. свещи по каталог такива излизат няколко вида, но един от тях с някакъв пореден номер дълъг човека каза, че били за газ и колата щяла да върви по плавно, а кабели купих Tesla - 45лв. , утре ще пристигнат, просто не ми се наливат много пари, но не и колкото да закърпя положенито. По каталог излязоха тези Теsla кабели, но не ходих в Ауто Плюс а в друг магазин. Дано от това се оправи, следващото е, че ще сменя и този датчик импулсния, направо нов ще взема, да не да се появи пак същия проблем. Да съм на 100% сигурен, че проблема е отстранен перманентно. Прост днеска в задръстванията в Бургас не издържах, 3 пъти загасва, а лошото беше, че като спрях отидох на кафе по обяд час и половина да съм се бавил и после ... тъкмо да запаля и гасне, и така 4-5 пъти. Преди това карах сигурно 50км градско да си загрее стабилно.... Ще държа в течение!
Понякога решителната крачка напред се дължи на здрав шут отзад!
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.vsgvision.com">http://www.vsgvision.com</a><!-- m -->
Reply

#34
-O,..Дааа ,Ники ,разбира се ,но за частни уроци цените са м/у 30 и 50 лв. за учебен час .Но за теб е -без пари защото те мързи да четеш Big Grin

ЧЕТИ ,дано ти се изясни ,че това не е лада и аванс с центробежен регулатор и тежести с пружинки .

Аванс процесорът, променя предварението на запалителната искра, на база заводските параметри.! Разработен е специално за модифицирани двигатели. Кривата на предварението се настройва в обхвата 750-8000 RPM, за всички обороти с реална резолюция 250 RPM. Авансът може да се задава в интервал от 0 до +25 градуса. Аванс процесорите могат да работят като едноканални (една бобина) или двуканални (две запалителни бобини - DIS запалителна система), като режимът се определя с джъмпер на самата платка...
Условия, изискващи повече предварение на запалването:
- Използване на алтернативно гориво - LPG/CNG;
- Остарял двигател с по-ниска ефективна компресия;
- Разреден двигател (с ниска степен на сгъстяване);
- Влошено впръскване при дадени обороти (спортни валове);
- Бензин с високо октаново число.

Условия, налагащи намаляне ъгъла на изпреварване на запалването:
- Подобрено пълнене с горивовъздушна смес;
- Увеличена степен на сгъстяване;
- Увеличено налягане на турбо;
- Употреба на нитро системи (в момент, когато работи);
- Преработени горивни камери.
Спортният разпределителен вал изисква повече изпреварване на запалването в ниски до средни обороти и по-малко във високи, което е продиктувано от променения режим на работа. Използването на спортни разпределителни валове води до по-непълноценно пълнене в ниски обороти и подобрено във високи. При по-лошо пълнене има по-малка реална степен на сгъстяване, което изисква по-голямо предварение на запалването. При високите обороти е обратно.
Употребата на нитро системи изисква намален аванс в сравнение със заводските криви, поради изключително бързото горене на сместа N2O-бензин.
Спортният разпределителен вал изисква повече изпреварване на запалването в ниски до средни обороти и по-малко във високи, което е продиктувано от променения режим на работа. Използването на спортни разпределителни валове води до по-непълноценно пълнене в ниски обороти и подобрено във високи. При по-лошо пълнене има по-малка реална степен на сгъстяване, което изисква по-голямо предварение на запалването. При високите обороти е обратно.
Употребата на нитро системи изисква намален аванс в сравнение със заводските криви, поради изключително бързото горене на сместа N2O-бензин.
Reply

#35
и по простичко казано ,това нещо следи ъгъла на изпреварване и го /натаманява / според оборотите ,в целия диапазон ....
...нещо друго да питаш?
Reply

#36
jimvirtooza Wrote:Здравейте колеги, искрено Ви благодаря за мненията!, взех NGk - 5,90лв/бр. свещи по каталог такива излизат няколко вида, но един от тях с някакъв пореден номер дълъг човека каза, че били за газ и колата щяла да върви по плавно, а кабели купих Tesla - 45лв. , утре ще пристигнат, просто не ми се наливат много пари, но не и колкото да закърпя положенито. По каталог излязоха тези Теsla кабели, но не ходих в Ауто Плюс а в друг магазин. Дано от това се оправи, следващото е, че ще сменя и този датчик импулсния, направо нов ще взема, да не да се появи пак същия проблем. Да съм на 100% сигурен, че проблема е отстранен перманентно. Прост днеска в задръстванията в Бургас не издържах, 3 пъти загасва, а лошото беше, че като спрях отидох на кафе по обяд час и половина да съм се бавил и после ... тъкмо да запаля и гасне, и така 4-5 пъти. Преди това карах сигурно 50км градско да си загрее стабилно.... Ще държа в течение!

щракни една снимка на двигателя и кажи с колко кабела ти е датчика за импулсите -защото има такива и с три кабела ,но мисля ,че тях ги слагат на турбоверсия и третия кабел си е екранировка -имам нещо в предвид ,преди да купуваш
Reply

#37
nikistk Wrote:
andro440 Wrote:естествено е ,че кола 440 ,волво ,ще има проблем със свещи ,ако се кара на газ и не се промени ,ъгъла на запалване ,/а тази промяна няма как да стане с /завъртане на делкото / ,КАкТо Някой каза ! и ако /някой/ иска всичко да му е в ред ,когато кара на газ ,да не прегрява мотора и свещите ,да пада разхода -решението е едно -октан коректор --електронен ,Няма да се впускам в обяснения ,защото трябва да напиша 5 листа ! -има Гугал-,който има зор ,ще прочете ,макар ,че съм писал вече за това ....НО МОЖЕ ДА СА МИ ИЗТРИЛИ писането,,,
и се питам ,като ,че ли за последно ,има ли смисъл да пиша ? Като ще ме трият Wink
има ли смисъл изобщо да си губя времето с неща ,които на мен са ми ясни ,коствали са ми време ,пари ,проби ,
и каква е идеята на клуба ? да се излагаме ли ?
не разбирам защо ? и никога няма да го разбера ,кой ,какво печели -за това сме на този хал !

искам да ме изхвърлите от този форум и да ми спестите главоболията !

нямам нищо лично към никой и никога не съм имал ! освен ,когато някой остро ме засегне
между другото -карам с руски свещи -от 10 години насам !не съм ги сменял !

Андро би ли ме образовал ориентировъчно какъв е ъгъла на подаване искрата на газ и бензин.
Някъде четох че е доста различен за оборотите от ниски до максимални.
Няма нужда от абсолютно точни числа. И как октан коректора ще оправи нещата.

на бензин е зададено заводски ,а на газ трябва 5 до 7 градуса промяна---пропуснах на това да ти отговоря -и това ли не знаеш?
Reply

#38
andro440 Wrote:
nikistk Wrote:
andro440 Wrote:естествено е ,че кола 440 ,волво ,ще има проблем със свещи ,ако се кара на газ и не се промени ,ъгъла на запалване ,/а тази промяна няма как да стане с /завъртане на делкото / ,КАкТо Някой каза ! и ако /някой/ иска всичко да му е в ред ,когато кара на газ ,да не прегрява мотора и свещите ,да пада разхода -решението е едно -октан коректор --електронен ,Няма да се впускам в обяснения ,защото трябва да напиша 5 листа ! -има Гугал-,който има зор ,ще прочете ,макар ,че съм писал вече за това ....НО МОЖЕ ДА СА МИ ИЗТРИЛИ писането,,,
и се питам ,като ,че ли за последно ,има ли смисъл да пиша ? Като ще ме трият Wink
има ли смисъл изобщо да си губя времето с неща ,които на мен са ми ясни ,коствали са ми време ,пари ,проби ,
и каква е идеята на клуба ? да се излагаме ли ?
не разбирам защо ? и никога няма да го разбера ,кой ,какво печели -за това сме на този хал !

искам да ме изхвърлите от този форум и да ми спестите главоболията !

нямам нищо лично към никой и никога не съм имал ! освен ,когато някой остро ме засегне
между другото -карам с руски свещи -от 10 години насам !не съм ги сменял !

Андро би ли ме образовал ориентировъчно какъв е ъгъла на подаване искрата на газ и бензин.
Някъде четох че е доста различен за оборотите от ниски до максимални.
Няма нужда от абсолютно точни числа. И как октан коректора ще оправи нещата.

на бензин е зададено заводски ,а на газ трябва 5 до 7 градуса промяна---пропуснах на това да ти отговоря -и това ли не знаеш?

това нещо /аванс коректор / във всеки един момент ,следи импулса ,подаден за искра ,но при различните автомобили /различни от Лада 1300/ има електроника и поне още 5 датчика ,които в комплект следят ,точно кога да се подаде искра ///защо изобщо питаш и се заяждаш ?,след като, не се опитваш да се образоваш и ми губиш само времето !?
Не е ревю ,а пояснение на това за което говорим ,ако беше ревю ,щях да постна направо телефон или адрес ..
Коректора се свързва така ,че да мени ъгъла на запалване ,когато караш на газ , между бобина ,комутатор и електрониката /компа / всичко си работи като на бензин ,но когато сме включили аванс процесора и караме на газ ,това нещо мести подаването на искра ,във всеки един момент ,независимо на колко оборота е двигателя ,в зависимост от това как искаме .
друг е въпроса ,на каква кола и за какво ще го ползваме ...сигурен съм ,че не си чувал ,че някои волва имат и датчик за детонация/да не се чудиш ако видиш такова нещо / ,закрепен е на главата около /стъпковия мотор /,който от своя страна също /бъзика / компа и искрата -
казах ти ,че ако искаш да знаеш -трябва да !!ЧЕТЕШ
Reply

#39
andro440 Wrote:
jimvirtooza Wrote:Здравейте колеги, искрено Ви благодаря за мненията!, взех NGk - 5,90лв/бр. свещи по каталог такива излизат няколко вида, но един от тях с някакъв пореден номер дълъг човека каза, че били за газ и колата щяла да върви по плавно, а кабели купих Tesla - 45лв. , утре ще пристигнат, просто не ми се наливат много пари, но не и колкото да закърпя положенито. По каталог излязоха тези Теsla кабели, но не ходих в Ауто Плюс а в друг магазин. Дано от това се оправи, следващото е, че ще сменя и този датчик импулсния, направо нов ще взема, да не да се появи пак същия проблем. Да съм на 100% сигурен, че проблема е отстранен перманентно. Прост днеска в задръстванията в Бургас не издържах, 3 пъти загасва, а лошото беше, че като спрях отидох на кафе по обяд час и половина да съм се бавил и после ... тъкмо да запаля и гасне, и така 4-5 пъти. Преди това карах сигурно 50км градско да си загрее стабилно.... Ще държа в течение!

щракни една снимка на двигателя и кажи с колко кабела ти е датчика за импулсите -защото има такива и с три кабела ,но мисля ,че тях ги слагат на турбоверсия и третия кабел си е екранировка -имам нещо в предвид ,преди да купуваш


Още утре колега, ще го нацъкам целият, понеже честно да си кажа, не знам къде се намира този датчик, имам бегъл наистина спомен, че го сменях в БОШ ама предиии.. много време. (т.е. те го сменяха, не аз Big Grin ). Мисля, че прилича на този който сте постнали на картинката в предни постове... не съм сигурен! Утре ще го нацъкам целият.
Понякога решителната крачка напред се дължи на здрав шут отзад!
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.vsgvision.com">http://www.vsgvision.com</a><!-- m -->
Reply

#40
и понеже подхванахме темата ,няма ли някой ,в този форум,по запознат и знаещ , да обясни ПО добре от мен ,на колегата Ники ,как работи това нещо и има ли ефект ...
схемата е примерна и от нета

   
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)