The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "rar" - Line: 4611 - File: inc/functions.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 4611 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 995 get_attachment_icon
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Trying to access array offset on value of type null - Line: 4611 - File: inc/functions.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 4611 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 995 get_attachment_icon
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "rar" - Line: 4611 - File: inc/functions.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 4611 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 995 get_attachment_icon
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Trying to access array offset on value of type null - Line: 4611 - File: inc/functions.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 4611 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 995 get_attachment_icon
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "rar" - Line: 4611 - File: inc/functions.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 4611 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 995 get_attachment_icon
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Trying to access array offset on value of type null - Line: 4611 - File: inc/functions.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 4611 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 995 get_attachment_icon
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Съвети за употреба на XC70 D5

#21
на магистралата над 90кмч АСК минава в "лок" режим и работи като ръчна на 5-та ск. /примерно/... Единствено при кик-даун може да приплъзва /при 150кмч/...
Автоматикът се товари най-много на градско със светофари и ако теглиш тежко ремарке с ниска скорост по баир... За ХС70 максималното тегло на ремарке със спирачки е 1800кг /не 1000 - колата на жена ми е нисан ноте, на него дават ремарке до 1200кг Smile /...

И аз отскоро съм с ХС70 Д5 и много ми харесва... Само скърцането и тропането вътре в салона малко ме дразни, но посвикнах вече... Човек като минава на по-евтина кола трябва да се примирява с някои недостатъци... Поне ходовата част и двигателя са поддържани добре...

Прави ми впечатление, че бордкомпютъра дава грешка от 2-2.5 литра на сто спрямо резултата от зареждане пълно-пълно и смятане с калкулатора... първото излизане извън града за 500км ми даде по БК 6.1/100, а реално зареждането даде 8,45/100...
При вас така ли е?
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.zanderbg.com">www.zanderbg.com</a><!-- w -->
Reply

#22
Тедо Wrote:И аз отскоро съм с ХС70 Д5 и много ми харесва... Само скърцането и тропането вътре в салона малко ме дразни, но посвикнах вече... Човек като минава на по-евтина кола трябва да се примирява с някои недостатъци... Поне ходовата част и двигателя са поддържани добре...
Честито, но за какво скърцане говориш? Това не е VW или някой френски вариант Wink
При мен (ХС90) скърца само подлакътникът и то защото е подвижен ... нищо друго не се чува, а е над 150 000 км ...
Какво си карал до момента, че специално ВОЛВО ти се струва по-евтино?
Специално ХС70 е доста качествено направено и за разлика от някои други премиум марки, които се произвеждат в източна Европа или Азия, специално този модел се прави в Швеция, доколкото знам.
BG VOLVO Member #00409
Reply

#23
Тедо Wrote:на ... Само скърцането и тропането вътре в салона малко ме дразни, но посвикнах вече... Човек като минава на по-евтина кола трябва да се примирява с някои недостатъци... Поне ходовата част и двигателя са поддържани добре...

Прави ми впечатление, че бордкомпютъра дава грешка от 2-2.5 литра на сто спрямо резултата от зареждане пълно-пълно и смятане с калкулатора... първото излизане извън града за 500км ми даде по БК 6.1/100, а реално зареждането даде 8,45/100...
При вас така ли е?

и аз не знам в салона какво може да ти скърца освен завесата, която се разпъва над багажника и пази долната половина. Тия щифтове, дето я крепят към купето направо ме подлудяват понякога - но инак всичко си е изолирано и нямам други шумови грижи. Полакътника ми е подвижен, но си мълчи и не съм го чул до сега 8-)
... а и шофьорската седалка се беше разкрибуцала по релсите отдолу, но след гресиране заспа.
А за бордкомпа и при мен е така - на извън градско разликата ми е до половинка от литъра надолу от реалния, но зимата в Сф и при мен е 2.5 Big Grin
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#24
Само да добавя за разхода. Тези коли не са направени така че да показват реалния разход по борд комп. Просто не им се получава на моята 1999 не го показва вярно на човека хората от горните постове не им показва вярно и на чисто нова кола също не показва вярно на 6000км реални.
На тази от снимката се вижда че при резервоар малко над средата показва че има гориво за още 1220 км. А го показва така защото се кара примерно 4-5 минути по непознат път с много дупки с скорост около 60км.
Явно смята моментния разход а не средния за последните 50-100 или 500км


Attached Files Thumbnail(s)
           

.rar   XC60-2.4-D5 2012.rar (Size: 2.89 MB / Downloads: 140)
.rar   XC60-2.4-D5 2012.rar (Size: 2.89 MB / Downloads: 140)
.rar   XC60-2.4-D5 2012.rar (Size: 2.89 MB / Downloads: 140)
Reply

#25
Щората на багажника наистина е много зле (скърца) и почти веднага я демонтирах... Явно има какво да скърца - например дръжката на вратата като седнещ и я хванеш да затваряш... Централната конзола... Ама няма как да ги махна Smile За 21 години зад волана съм сменил доста коли, вкл. 4-5 чисто нови "от магазина" - недейте да обиждате другите марки без причина - не всички скърцат... Smile

Като казвам, че БК не показва вярно, имам предвид, че показанието за среден разход е доста невярно... Грешката в средния разход при досегашните ми коли е в десетите от литъра. На волвото е 30%... Иначе като напълня догоре, и на мен ми показва "автономия" 1100-1200км... Това ако сме в Америка, някой ще му свърши бензина насред пустинята и ще ги осъди за заблуда на клиента...
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.zanderbg.com">www.zanderbg.com</a><!-- w -->
Reply

#26
Dodo 155 Wrote:
Тедо Wrote:И аз отскоро съм с ХС70 Д5 и много ми харесва... Само скърцането и тропането вътре в салона малко ме дразни, но посвикнах вече... Човек като минава на по-евтина кола трябва да се примирява с някои недостатъци... Поне ходовата част и двигателя са поддържани добре...
Честито, но за какво скърцане говориш? Това не е VW или някой френски вариант Wink
При мен (ХС90) скърца само подлакътникът и то защото е подвижен ... нищо друго не се чува, а е над 150 000 км ...
Какво си карал до момента, че специално ВОЛВО ти се струва по-евтино?
Специално ХС70 е доста качествено направено и за разлика от някои други премиум марки, които се произвеждат в източна Европа или Азия, специално този модел се прави в Швеция, доколкото знам.


Незнам, при мен нищо никъде не скърца и специялно салона вътре е доста по- качествено направен от този на Ауди а6 allroad или БМВ 5 серия, които са по- скъпи от Волвото, но като качество могат само да мечтаят Немците и техните фенове да се доближат до Шведските неща. Wink
Volvo For life!
Reply

#27
Тедо Wrote:Щората на багажника наистина е много зле (скърца) и почти веднага я демонтирах... Явно има какво да скърца - например дръжката на вратата като седнещ и я хванеш да затваряш... Централната конзола... Ама няма как да ги махна Smile За 21 години зад волана съм сменил доста коли, вкл. 4-5 чисто нови "от магазина" - недейте да обиждате другите марки без причина - не всички скърцат... Smile

Като казвам, че БК не показва вярно, имам предвид, че показанието за среден разход е доста невярно... Грешката в средния разход при досегашните ми коли е в десетите от литъра. На волвото е 30%... Иначе като напълня догоре, и на мен ми показва "автономия" 1100-1200км... Това ако сме в Америка, някой ще му свърши бензина насред пустинята и ще ги осъди за заблуда на клиента...


Още малко и ще го осъди! Big Grin Защо не отидеш да си калиброваш нещата или да я закачиш на компютър и да решиш проблема вместо да ни разказваш смешки. Нали се сещаш,че при евентуален съд ще инспектират колата и ще се окаже колата не е калибрована, и че проблема си е изцяло на собственика освен ако не е в гаранция! Но дори и така ако има проблем с компютъра и не отчита правилно пак е твоя отговорността да закараш колата под гаранция да ти я оправят.

Мога ли да те попитам, какво имаш предвид под "когато човек минава на по-евтина кола трябва да свикне с някой малки недостатъци"?
Коя е била по- скъпата кола, която си карал и кой е карал преди теб Волвото, което ти караш в момента?
Ти си един от малкото, които съм чул да говорят за скърцане при Волво. При трите Волва, които съм карал едно след друго S40-2005, V50-2007 и XC70 2008, скърцане е последното нещо от което мога да се оплача!
Volvo For life!
Reply

#28
Тедо Wrote:Щората на багажника наистина е много зле (скърца) и почти веднага я демонтирах... Явно има какво да скърца - например дръжката на вратата като седнещ и я хванеш да затваряш... Централната конзола... Ама няма как да ги махна Smile За 21 години зад волана съм сменил доста коли, вкл. 4-5 чисто нови "от магазина" - недейте да обиждате другите марки без причина - не всички скърцат... Smile

Като казвам, че БК не показва вярно, имам предвид, че показанието за среден разход е доста невярно... Грешката в средния разход при досегашните ми коли е в десетите от литъра. На волвото е 30%... Иначе като напълня догоре, и на мен ми показва "автономия" 1100-1200км... Това ако сме в Америка, някой ще му свърши бензина насред пустинята и ще ги осъди за заблуда на клиента...


Щото не си чувал X5 на няколко години как скърца... Smile
Хубаво е от време на време този борд комп да си го занулявате. За това има копче ресет. Wink
Показва си доста адекватно. На S80-то не съм имал почти никакви отклонения от показаното и реалното като разход.
Reply

#29
Повече от ясно е какво имам предвид под "по-евтина кола" - от кола на 100 000км за 20 000лв като се качиш на кола на 220 000км /или повече?/ за 12 000лв... Това имам предвид...
Стана ми интересно какво е това "калиброване" на БК?

Още пък по-интересно ми стана "зануляването" с копчето ресет - как ще видя колко е точен, ако не го зануля като заредя резервоара... Същото се отнася и за брояча на пробега... Явно има хора, дето го правят по друг начин...
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.zanderbg.com">www.zanderbg.com</a><!-- w -->
Reply

#30
Тедо Wrote:Повече от ясно е какво имам предвид под "по-евтина кола" - от кола на 100 000км за 20 000лв като се качиш на кола на 220 000км /или повече?/ за 12 000лв... Това имам предвид...
Стана ми интересно какво е това "калиброване" на БК?

Още пък по-интересно ми стана "зануляването" с копчето ресет - как ще видя колко е точен, ако не го зануля като заредя резервоара... Същото се отнася и за брояча на пробега... Явно има хора, дето го правят по друг начин...
от нова КИА на ВОЛВО на 10 год. може да кажеш, че старата кола е компромис Wink
При сравнението се използват продукти при равни условия ... другото е чешене на езици :lol:
Макар че аз бих предпочел 10 год. ВОЛВО пред нова КИА, защото след още 10 год. ще си карам ВОЛВО-то, а КИА-та отдавна ще е при НАДИН :mrgreen:

Както и да е ... всеки си има собствено мнение ...

БК се занулява, резервоарът се зарежда до капачката (бавно и напоително при дизелите, че нафтата се пени повече от веро), след което се минават минимум 200 км, кара се по един и същ маршрут, както и стил ... след което се отива на същата бензиностанция и колонка (за да се изключи вариант за разминаване) и се гледа. Сигурен съм, че ще има пак разлика, но ще е в рамките на 0,5 л., максимум.
Аз лично разходът по БК не го гледам, а само пълно-пълно и го правя, за да хвана ако колата започне да има някакъв проблем - запушен КАТ, муден дебиЛомер и т.н. Wink

Успех с теста Smile

п.с. Провери дали колата е с точния размер гуми!!! Всяко едно отклонение, макар и малко, ще даде разлика.
BG VOLVO Member #00409
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)