The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Съвети за употреба на XC70 D5

#41
аз мога да се включа с моето мнение за КИА, комшията има е не мерси, тя през месец е в сервиза. та табло ли несменяха та какво ли не. но черешката на тортата е че на кола на 4 години, изкарана от магазина му правиха заден капак от ръжда, че беше се нядигнала като...... моето волво 11 години не е видяяло гараж, и засега не съм видял и 1мм ръжда по колата. знам само че пак ще си купя волво пак ще е d5, само модела не аъм уточнил Smile
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply

#42
stefi_pavlov Wrote:аз мога да се включа с моето мнение за КИА, комшията има е не мерси, тя през месец е в сервиза. та табло ли несменяха та какво ли не. но черешката на тортата е че на кола на 4 години, изкарана от магазина му правиха заден капак от ръжда, че беше се нядигнала като...... моето волво 11 години не е видяяло гараж, и засега не съм видял и 1мм ръжда по колата. знам само че пак ще си купя волво пак ще е d5, само модела не аъм уточнил Smile
Е това се опитвам да обясня на колегата, че едната струва 30 000 лв. нова, а другата 120 000 лв. и разликата не е само заради емблемата Wink
Иначе да сравняваш 2-ра употреба с 2-ра употреба е малко изкривено като разбиране, особено "едната струва 10 000 лв., а другата 5 000 лв. и трябва да се прави компромис" ... а това, че едната е на 3, а другата на 13 год. ... "няма" значение :lol:
А това, че нещо било скърцало в даден момент по нашите дупки ... ами аз не знам дали има кола, която да е перфектна.
Въпросът е дали ХС70 си заслужава парите повече от една КИА или нещо подобно, нисък клас, отговорът е - ДА!
Колкото до употребата на ХС70 - като всяка кола, за да разчиташ и да си сигурен в нея, трябва да се поддържа. Смяна на консумативи (редовно и без да се спестяват х 5 лв. от филтри), периодично почистване - автомивка (има такива мърльовци, които си мият колите само по време на дъжд), мазане на кожа с кремове (няма кожа, която да изкара дълго време, ако не се маже), употреба на подходящи течности (водата служи главно за пиене, а не да се сипва като антифриз или течност за чистачки, а разликата м/у евтино и скъпо масло е около 40-50 лв. на смяна, но излиза 4-5000 лв. по-скъпо когато ги спестиш) и т.н. Гумите са консуматив и не се кара със стари или изтъркани, защото освен за себе си, шофьорът е опасен и за останалите ... не сме сами на пътя! Wink
Лично съм се убедил, че автомобилът изисква грижа и пари, така че на който му се струва скъпо има алтернативи - метро, автобус и др. обществен транспорт Wink Разходът по автомобила не се свежда до цената на горивото - тя е 1/2 от общия разход, колкото и странно да звучи :lol:
Ако направим сметка на един премиум автомобил - стойност, разходи за застраховки, поддръжка и т.н., се оказва, че употребата му излиза по-евтино във времето, отколкото един нисък или среден клас (доказано е с факти)!!!
Икономически по-изгодно излиза ниският и среден клас да се използват за служебни автомобили, поради една причина - ликвидност на автомобила, особено при оперативен лизинг. Затова фирмите предпочитат Дачия, Киа и т.н.
BG VOLVO Member #00409
Reply

#43
ако говориме за скърцане при ХС70 /моето не Вашите - те не скърцат явно/ с една дума мога да обобщя ВСИЧКО
ако трябва да конкретизирам - дръжките на вратите /отвътре/ корите на вратите, централната конзола, капачката около лоста за ръчната спирачка. Изкуствената кожа от външната страна на предните седалки се търка в пластмасата където са регулировките на седалките...
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.zanderbg.com">www.zanderbg.com</a><!-- w -->
Reply

#44
Моето В70 скърца. Но това е нормално след 14 години и 300-400 или 500 000 км Smile Още повече че ако сменя всички тампони по колата може би ще спре да скърца. Но това което иска да каже колегата според мен е друго.
Когато си купиш нова корейска кола за 60 000 лв примерно е нормално тук там да скръцне. Като минат 6-7 години ако не си я върнал вече в Надин също е нормално да поскърцава.
Но ако си похарчил още 40 -50 000лв и повече за Волво не е хубаво да ти скърца. Волво трябва да има и друга стойност освен като кола в която ще оцелееш след ПТП . Все пак има и нормални хора който не катастрофират с новите си джипове и крос кънтри комбита Smile

А що се касе до корейските коли имам съсед с такси Хюндай над 800 000 релани км на 8 години. До тук има 2 основни ремонта на двигателя който не бяха кой знае колко скъпи. На газ и ще я търкалят докато стане на 1 000 000км или 10 години защото по закон не може повече от 10 годишни коли да са такси.
Reply

#45
Maxijaz Wrote:Моето В70 скърца. Но това е нормално след 14 години и 300-400 или 500 000 км Smile Още повече че ако сменя всички тампони по колата може би ще спре да скърца. Но това което иска да каже колегата според мен е друго.
Когато си купиш нова корейска кола за 60 000 лв примерно е нормално тук там да скръцне. Като минат 6-7 години ако не си я върнал вече в Надин също е нормално да поскърцава.
Но ако си похарчил още 40 -50 000лв и повече за Волво не е хубаво да ти скърца. Волво трябва да има и друга стойност освен като кола в която ще оцелееш след ПТП . Все пак има и нормални хора който не катастрофират с новите си джипове и крос кънтри комбита Smile

А що се касе до корейските коли имам съсед с такси Хюндай над 800 000 релани км на 8 години. До тук има 2 основни ремонта на двигателя който не бяха кой знае колко скъпи. На газ и ще я търкалят докато стане на 1 000 000км или 10 години защото по закон не може повече от 10 годишни коли да са такси.
Един колега от форума наскоро закупиха за майка му ХС60 - на 2 или 3 год., от МП. Той и баща му карат ХС90 (2006 и 2012) ... май вече вдигнах завесата кой е :mrgreen:
В деня, когато я взеха от МП, се повозих около 20 км на колата. За мое голямо учудване, нямаше никакви шумове - вътре, отвън, окачване и т.н. Стъпваше като в масло, а беше на около 60 000 км. Честно да си призная, бях с нагласата, че е "по-евтино" изпълнение от ХС90, но уви.
Така че ВОЛВО държат и на качеството, въпреки че ХС60 е на база "Фрийлендър".
Иначе след 14 год. и Х стотин хил. км, всичко може да се разскърца Wink Пластмасата старее, тампоните омекват, сглобките (особено по нашите пътища) се отхлабват ... няма как да бъде като нова след толкова години и пробег.
Иначе корейчетата не са лоши, за парите си, но не предлагат качеството и комфорта на Премиум клас. Съгласен съм с таксиметровите подвизи, и аз се возя чат-пат на корейски таксита на много км и определено не скърцат, а направо дрънчат :lol:
Да не забравяме старата школа на ВОЛВО (240, 740 и т.н.), където двигателите спокойно минават 500 000 км дори без никакъв ремонт или нужда от такъв Wink Но като всяко едно нещо и ВОЛВО си иска своята поддръжка - хубави масла, редовна смяна на консумативи и т.н., за да изкара дълги години служба. Иначе - става "служебен" автомобил, който след гаранция се заменя, а новият собственик започва да кълне "пълни боклуци", "постоянно се чупи", "дрънчи, тропа и т.н." Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#46
Незнам,

аз си продадох V50-то на 249 000 Мили, без да съм пипал нищо сеозно по- нея, дори съединителя е първия! Така че за тези 405 000 Км. си беше пушка и човека, който я купи от мен ще нафраска още толкова сигурен съм, защото колата беше подържана в отлично състояние!

Не ме жали ще те надживея е девиза на Волво, не съм чувал Корейците да могат да се похвалят с подобни неща! Wink
Volvo For life!
Reply

#47
мисля, че бях споменал - по ходовата част всичко е здраво... Днес само натегнах ръчната, че хващаше чак като се изправи нагоре Smile... Смених и гумите от General Grabber UHP на Bridgestone Potenza и свиренето при завой изчезна... виенето при 70-90кмч - също изчезна... Единствено при смяната на гумите забелязах, че заден ляв амортесьор е омаслен (предните са на не повече от 3 месеца - сменени скоро)...
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.zanderbg.com">www.zanderbg.com</a><!-- w -->
Reply

#48
Ми по темата за Волво мойто стана на 17г. и нищо не скърца,тропа или хлопа.Преди много години имах 240 и 264, същата работа...
VOLVO 850 GLT 2.0Turbo avtomatik 1996g.
Reply

#49
миналата седмица набравих едно бързо пътуване до Прага и след чешките магистрали строени от Хитлер, вече по нормалните пътища ми се струва, че съм в Ролс-Ройс...
Пущината обаче си затвърди впечатлението за добър апетит 10л/100км +/- малко... и с празно ремарке (120-140кмч) и с лодката /5 х 1.92 метра, 260кг/(100-120кмч)... Минах и по новия Дунав мост... Внимавайте в с. Димово - такива дупки са, че всеедно е разорана нива...

[Image: 030953447.jpg]
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.zanderbg.com">www.zanderbg.com</a><!-- w -->
Reply

#50
Не се и съмнявам, че дупките са големи, тя темата си отива към "Съвети за ЗЛОУПОТРЕБА на xc70 D5. Wink
Volvo For life!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)