The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Данък за 2013г.

#21
Dodo 155 Wrote:
dimitar76 Wrote:
gadnia_metal Wrote:в Пловдив тая година го вдигнаха зверски. Моят е към 300 лв вече а беше 220-250. Не са те минали, просто ни дялнаха всички много здраво


Проблемът не е в големите данъци, а в това, че само малка част от хората ги плащат ... искаме инфраструктура, ама не искаме да плащаме? Как да стане?
Същото е и с осигуровките - плащат само 20% от хората, но хранят и лекуват 100% ...

Ако всички започнат да ги плащат, тогава няма да се налага да ги вдигат постоянно, за да кърпят дупките в бюджета Wink

Вчера се прибрах от България след 10 дневен престой и все още не мога да повярвам колко абсурдни са нещата!!!

Аз също не съм съгласен с теб Влади. Данъците на фона заплатите в Абсурдистан са убийствени. Малкия и среден бизнес е практически пребит до смърт, а наглите крадливи мутри, които днес са плащати данъци бизнесмени достигнаха върха на наглостта и вече не се задоволяват с обикновенни Мерцедеси, карат поръчкови такива за по 300 000+ лева. а ти се чудиш, че няма инфраструктура!!! Confusedhock:

София, Пловдив, Русе приличат на буклукчийска кофа, а селата се обезлюдяват и къщите се рушат само двама трима крадливци в село са построили къща палат и паркирали смотано Ауди отпред и си мислят, че преуспяват. Наложи ми се в едно Търновско село, което практически не съществува, да попитам един такъв мерзавец, какъв е смисъла от това да има 3 етажна къща и нова кола за 100000 лева, след като няоколо всичко е руини, а пътищата до селото са почти изчечнали. Confusedhock:

Едно момченце живеещо и родено в Германия, беше в Русе и питаше родителите си, защо след като не имало война в България всичко наоколо прилича на бомбардирано от снаряди! Confusedhock:
Volvo For life!
Reply

#22
JMI Wrote:Вчера се прибрах от България след 10 дневен престой и все още не мога да повярвам колко абсурдни са нещата!!!

Аз също не съм съгласен с теб Влади. Данъците на фона заплатите в Абсурдистан са убийствени. Малкия и среден бизнес е практически пребит до смърт, а наглите крадливи мутри, които днес са плащати данъци бизнесмени достигнаха върха на наглостта и вече не се задоволяват с обикновенни Мерцедеси, карат поръчкови такива за по 300 000+ лева. а ти се чудиш, че няма инфраструктура!!! Confusedhock:

София, Пловдив, Русе приличат на буклукчийска кофа, а селата се обезлюдяват и къщите се рушат само двама трима крадливци в село са построили къща палат и паркирали смотано Ауди отпред и си мислят, че преуспяват. Наложи ми се в едно Търновско село, което практически не съществува, да попитам един такъв мерзавец, какъв е смисъла от това да има 3 етажна къща и нова кола за 100000 лева, след като няоколо всичко е руини, а пътищата до селото са почти изчечнали. Confusedhock:

Едно момченце живеещо и родено в Германия, беше в Русе и питаше родителите си, защо след като не имало война в България всичко наоколо прилича на бомбардирано от снаряди! Confusedhock:
Следващият път да се обадиш, за да пием по кафе преди да си заминеш Wink
Така е, за съжаление си прав, но тази тема започва да се политизира и няма как иначе, при положение, че това е социален въпрос и касае всички, но много от нещата са резултат от начина на мислене - робски!
BG VOLVO Member #00409
Reply

#23
Dodo 155 Wrote:
dimitar76 Wrote:
gadnia_metal Wrote:в Пловдив тая година го вдигнаха зверски. Моят е към 300 лв вече а беше 220-250. Не са те минали, просто ни дялнаха всички много здраво
Кмета трябва да си ходи каза,че ще ги дигне и ги дигна .До 101к.с. почти не са ги дигнали ,но нагоре е направо ужас плащаме най-големи данъци ние значи.Твойта с колко коня е колега,че толкова ти е данъка?
Без да се обиждаш, ама в Пловдив само се оплаквате!
Как ще плащате най-големите данъци, я виж сам начисленията по-долу, сравнени с други големи общини :lol:

Община Пловдив
До 37 kW включително - 0,34 лв. за 1 kW;
Над 37 kW до 55 kW включително – 0,40 лв. за 1 kW;
Над 55 kW до 74 kW включително – 0,54 лв. за 1 kW;
Над 74 kW до 110 kW включително – 1,10 лв. за 1 kW;
Над 110 kW - 1,23 лв. за 1 kW

Столична Община - ~ 25% по-високи

Община Варна - ~ 40% по-високи

Община Велико Търново - ~ 45% по-високи

Община Плевен - ~ 40% по-високи

Няма да ти цитирам по-малки, където са почти 50% по-високи Wink

Проблемът не е в големите данъци, а в това, че само малка част от хората ги плащат ... искаме инфраструктура, ама не искаме да плащаме? Как да стане?
Същото е и с осигуровките - плащат само 20% от хората, но хранят и лекуват 100% ...

Ако всички започнат да ги плащат, тогава няма да се налага да ги вдигат постоянно, за да кърпят дупките в бюджета Wink
Споделям мнението на Додо, за съжаление е прав и колкото повече се мъчим да сме на чисто и на светло , колкото повече им плащаме, толкова повече ни се качват на главите и ни правят на магарета. И на последно място, но не и по значение , не толкова са ни големи данъците, колкото са ни малки доходите. Sad
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#24
Колеги наи-вярното според мен е това че насаденият през годините не само на нещастния опит за комунизъм проведен у нас, а и в исторически план - 5 века променят народопсихология - страх, както колегата преди мен писа робска психика или преклонената глава сабя не я сече, така че няма да се оправи българия скоро, не и с този народ, не и с управление избрано от него и произxождащо от него - истината, за съжаление утопична и невъзможна е да ни управляват германци или англичани, не като общо понятие, а на експертно ниво. И няма какво да се сърдим на една бивша мутра - бивш премиер - че материaла не е качествен, останал в държавата - за съжаление, нещо в което аз лично отказвах да повярвам последните 15-20 год. това е така и силата и качеството в народа ни отдавна е зад граница, нещо в което се убеждавам последните няколко години и именно затова реших да опитам - да дам по-добър шанс за детето си, а даи боже и второ по-нататък, да не живеят моя живот, повярваите ми - не е лесно на 30 год. да се правят такива коренни промени, но това е - аз добро бъдеще пред бг не виждам. Иначе по темата - от Пловдив не знам дали само се оплакваме, мисля че това са глупости, но когато купувах колата и я регистрирах в данъчното - септември 2012, моя колежка от студентските и гимназиaлните години, работеща там и занимаваща се с мпс-тата провери и ми каза че данъкът на Волвото ми ще е 270 лв на година за кола 1998 г. с 166 kw. След тазгодишното увеличение, платихме за 3 мес. от миналата година и цялата тази 420 лв - добре ли е. Като добавка искам да кажа, че данъците на бусове и камиони - брат ми плати преди време за цялата им фирма - между 15 и 25 лв. на година за всеки, според разликите помежду им - говорим за по-тежки в пъти автомобили, с по-големи като обем двигатели, какво да говорим просто, мои приятел с нова кола среден клас около 115-120 коня - 400 и кусур лв, не запомних колко точно - без коментар.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)