The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PC неволи

#1
Добро утро колеги,

Нуждая се от всякаква помощ!
Историята е:
Имах твърд диск, който бях делнал на две /С и D/ с Уин ХП СП3. Онзи ден си работеше, и съответно като си свърших работата го изключих.
На следващата сутрин не тръгна изобщо/ дори с всички опции на Safe mode, Last known good configuration и т.н./. Тук е мястото да кажа, че преди 3-4 месеца ми врътна същият номер и след преиснсталация уж се оправи.
Както и да е прежалих всичко на С-то и почнах преинсталация на Уиндоуса, да ама не форматирането умря на 80 и няколко %.
Вече ще кажете, че харда се е предал. Точно това беше диагнозата. Та сега съм с нов хард и пресен Уин ХП СП3. Пробвах да си дръпна файловете от Д-то на старият диск ама не би. Получавам едно и също съобщение, че дискът не е форматиран, и въпрос дали искам да го форматирам, естествено отказах.
Та да си дойдем на въпросът:
Някой ако е работил с някаква програма за възстановяване на данни от чупени дискове, и има наблюдения, да сподели?
Тази вече ще се мъча с това!
Reply

#2
Имаше една програма Partition Magic ама вече нямам конкретни спомени. <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.kaldata.com/modules.php?modid=1&action=show&id=368">http://www.kaldata.com/modules.php?modi ... how&id=368</a><!-- m -->
ex - Volvo S60 2.4i BSR 188hp
Volvo S60 2.5 T5 Platinum 285hp Rica
Reply

#3
Провери следното:
1. Захранване.
2. Надути електролитни кондензатори по дъното.
Reply

#4
Благодаря ви за отговорите!
Тишо,
Компа е гледан два пъти/един път от нашите ИТ на работата и втори път в сервиз за компютри/. Според нашите ИТ-та проблемите са или от дъното или от харда, и затова го оставих в сервиз за компютри, за да се установи кое прави проблема.
От сервиза ми казаха, че дискът при тях е дал над 1300 грешки, като форматирането при тях е забило на около 30%. Какво са правили в детайли не знам!
Захранването е сменено с ново, при закупуването на новият хард.
Reply

#5
Как точно се опитваш да дръпнеш старите файлове?

There is no place like 127.0.0.1
Reply

#6
Ами в нета има доста програми за тази цел!
Лошото е че повечето са платени Big Grin !
Вчера пробвах една платена, която след проверката/между другото доста бързо я направи/ на диска видя някои неща. Но бутонът за копирането им е активен НО ако си платиш Wink !
От вчера вечерта съм пуснал GET DATA BACK/тази сутрин бе на 7%/, не се сещам каква версия е. Уча се как се работи с нея върху С-то. Понеже то вече е пробвано да се форматира.
Ще видя какви са резултатите и тогава вече ще се хвърлям на D-то, където ми е по- важната информация.
Reply

#7
Гет дата бек е твоята програма, имам я кракната , но мога да ти я пратя след работния ден. Може да ми пуснеш на лично една поща.
Другия вариант е буутни един Hiren's и виж какво е достъпно без да ползваш гет дата бек. Ако не се вижда нищо тогава.
Има вариант просто да се е омазало MBR-то и затова да се шашка и да иска формат при всикчи случаи не му даваи - има шанс за данните.
п.п.сега прочетох че те в сервиза са се о*рали.. но въпреки това има шанс
п.п.2 някъде ти имах номера ... само да го намеря и ще ти звънна ако е удобно да ти нахвърля набързо... лесно е
Reply

#8
Може да пробваш и "Restorer 2000", ако не я намериш по торентите свиркай - мисля че я имам. Аз лично първо бих мъчил харда с "HDD Regenerator" но пусни сканирането през бутваща дискета или флашка. Както казаха по горе Hiren's е вариант като добавя и Acronis Disc Director - може да пробваш да изкопираш целия дял. Някои производители си имат фирмен софтуер който прави чудеса но трябва да търсиш в сайтовете им. И най-накрая ако инфо-то е супер ценно има фирми в чужбина които вадят информация от дори физически повредени дискове но срещу три-четери цифрени суми в зелено.
V40 2000г. 95кс Габрово
Reply

#9
Добро утро ,

По- долу ще ви споделя до къде я докарах аз в неравната борба и старият хард!
"Лекувам" дискът с HDD Regenerator 2011. Към вчера вечерта, както казах, е " излекувал около 24ГБ/от общо 74,5ГБ/. Понеже съм нетърпелив, и програмата я бях спрял, реших да се пробвам отново с Гет дата бак/Трафик благадаря ти още веднъж!/ и хоп тя взе, че откри сума ти файлове,които преди това не откриваше. Копирах ги и на първо четене се отварят! Така, че ми остава да продължа лечението понеже ценното ми инфо е на другата част от диска.
С HDD Regenerator 2011 "лечението" има два варианта: под Уиндоус или се прави буутващ диск/самата програма си го прави/. Аз съм на варианта под уиндоус/за протокола аз съм с ХР СП3 /. Но смятам да пробвам и другият вариант с диска. Към момента/ако може да се вярва на програмата/ са открити около 160-170хил. лоши сектора, и толкова казва, че е възстановила ама ще видим...
За сега старият хард само е видим за Уиндоуса, но вътре не може да се види нищо от него. За сметка на това Гет дата бек пък вече прогледна вижда файловете, и мога да ги копирам на новият хард.
Борбата продължава!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)