The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
B4184S Компресия на мотора

#1
Днес от скука решихме да замерим компресията на мотора на моята кошница. Не беше правена тази процедура от 2008г.
От съединителя наляво показа следните стойности - 13.7 / 13.6 / 13.6 / 7.8 . Наляхме му една капачка масло и премерихме пак - 13.7 даде последния.
Въпроса е колко ще струва долу горе ремонта при този проблем и колко може да карам така без да счупя нещо повече от това?
Reply

#2
Ако мога да попитам тук. Колко би трябвало да показва компресията в цилиндрите при дизелов агрегат. Става въпрос за v50 2.0 дизел 136к.с.? Обмислям покупка на такава кола и да знам какво горе долу трябва да покаже като стойност,когато я закарам в сервиз за оглед. В хайнеса за дизелите на модела не пише. Поне аз не видях. Благодаря предварително
Reply

#3
traffic Wrote:Днес от скука решихме да замерим компресията на мотора на моята кошница. Не беше правена тази процедура от 2008г.
От съединителя наляво показа следните стойности - 13.7 / 13.6 / 13.6 / 7.8 . Наляхме му една капачка масло и премерихме пак - 13.7 даде последния.
Въпроса е колко ще струва долу горе ремонта при този проблем и колко може да карам така без да счупя нещо повече от това?

Виж си цените на гарнитури, семеринги, биелни лагери, антифриз, масло, сегменти за този цилиндър, и ще направиш груба сметка.
Ако не ти влиза масло в този цилиндър, карай така докато се решиш за ремонта.
Успех.
Reply

#4
traffic Wrote:... и колко може да карам така без да счупя нещо повече от това?
Май няколко месеца ... Sad

П.П. За съжаление тази кола отдавна замина ... моля следете на въпроси отпреди колко време отговаряте!
Reply

#5
Cavalera Wrote:
traffic Wrote:... и колко може да карам така без да счупя нещо повече от това?
Май няколко месеца ... Sad

П.П. За съжаление тази кола отдавна замина ... моля следете на въпроси отпреди колко време отговаряте!
Big Grin Big Grin Big Grin
Reply

#6
Колеги ползвам темата, да попитам следното. Компресията в единия цилиндър ми е различна от другите три. Знам си го защото явно имам ударен клапан. (Сменях свещи и парче керамика от старите свещи беше паднало в цилиндъра,ама го прекара). Знам че съм за ремонт на клапани и сваляне на глава с прилежащите му манипулации и т.н. Обаче искам тази събота да отида до морето. До колко мога да карам така или изобщо не е полезно и трябва ли веднага да я вкарвам в бокса? Иначе колата си върви. Сигурно има загуба на мощност и може би завишен разход на гориво. Да отбележа колата се кара на газ. Искам да чуя вашите коментари
Reply

#7
Вече трябваше да си отворил мотора, тази керамика вече ти е съсипала цилиндъра.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)