The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Зимни гуми за ХС90!

#11
JMI Wrote:Бих ви посъветвал, да не се прехласвате толкова много по Нокиян!!! Те може да са Финландски и направени от Нокия, но все пак, гумите на Мишелин и Континентал нямат еквивалент специялно Мишелин!!! Гледам много хора в България са и големи фенове на Бриджстоун и макари те да са най -голямата фирма за гуми в света със сигурност не са най- добрите!!!

В заключение всеки, който може да си позволи цената на Мишелина, няма нужда да си мисли за нещо друго. Лично при мен от милионите гуми, които съм търкалал на колите, които съм имал нещата винаги са приключвали, когато сложа Мишелин в четирите ъгъла!

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ebay.co.uk/itm/151101301320?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649">http://www.ebay.co.uk/itm/151101301320? ... 1423.l2649</a><!-- m -->

Това е гумата, с която ще карам тази зима и си мисля, че конкуренцията ще трябва доста да се поизпоти, за да извади нещо по добро от LA2 Wink

Иначе ако цената на Мишелина не ме устройва, бих карал с Клебер Крисалп 2- разкошна гума на много приемлива цена!

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ebay.co.uk/itm/151120805841?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649">http://www.ebay.co.uk/itm/151120805841? ... 1423.l2649</a><!-- m -->

Това е моето сромно мнение по- въпроса. Smile

Поздрави
Аз лично без да обиждам почитателите на тази марка гуми,въобще не съм очарован от Мишлен-а-имах такива на предната си кола,дадох маса пари за тях,но въобще не се държаха на пътя така, както ги описваха и трябваше.В сравнение с тях преди това зимните ми бяха Дънлоп и имаше коренна разлика,така,че за мен лично Мишлен е извън предпочитанията.Хубавото е обаче че ги карах 3 години и след като продадох старата си кола ги продадох и тях на 1/3 от цената им,но иначе не бих ги предпочел пред изброените от колегите по-горе!!!
Reply

#12
Dodo 155 Wrote:
mirko72 Wrote:Благодаря на всички,които се включиха до тук-очертава се интересна дискусия и аз честно казано се зарадвах,че сте се включили по темата.С интерес изчетох всичките постове и определено от всеки научих по нещо ново за мен-абсолютно полезна информация за която благодаря сърдечно.Тези дни ще огледам предложените от вас гуми и ще преценя кой вариант е най-добър за мен.
Най-важното при гуми, особено зимни, е DOT-ът - производството им :!:
Задължително взимай с DOT xx13 или в краен случай хх12, т.е. произведени 2013 или 2012 (първите 2 позиции посочват седмицата), защото зимните гуми се карат по-малко, не се натоварват откъм скорости и е хубаво да разчиташ на тях по-дълго време Wink
Това го имам предвид и смятам да се съобразя с ДОТ-а им и благодаря все пак за съвета!!!
Reply

#13
Dodo 155 Wrote:Явка, има ги с и без шипове Wink
Hakkapelita R и R2 са без шипове, а Hakkapelita 7 и 8 (5 при ЖиБкити) имат шипове, но те са по интересна технология - показват се като котешки нокти и не "драскат" на ХасВалт :lol: ...
Прав си Влади, току що прочетох.
Сега ме хвана яд, че няма да мога да вдигна 300+ км/ч...а съм имал легалната възможност :mrgreen:
Шегички...

@ JMI:
Има тоооолкова много гуми на пазара. Има тооооолкова много варианти на пазара.
Всеки си има съображения и цели...и има пълната възможност да ги реализира.
Мишлен не съм карал, но много познати карат (на Пежа) и казват, че нямат равни. Интересното обаче е, че не си купуват втори път от тях. Купуват си колите в комплект с Мишлен, търкат...и не повтарят. Хора всякакви, съображения също.
Аз примерно не бих дал много пари за гума, която е потенциален парцал след "нашенска" дупка-невидимка (пълна с вода), най-вече през зимния сезон. А тези дупки често се срещат тук в БГ Wink
Ако обаче карам по нормални пътища, сигурен съм, че и аз ще си купя възможно най-добрата гума, и съображенията ми няма да са базирани на "потенциалната среща с дупка и резултата след нея".
Затова споделих, че Нокиан са ми перфектния вариант цена-качество. Даже надминават очакванията ми.
Поздрави и успешен ден на всички !
Smile
(ex) 2013 - 2017/ Volvo XC70, D5, 2007
(ex) 2016 - 2018/ Audi A4 1.8T Quattro, 1999
2011 - present/ Volvo S80, 2.0T, 1999
2017 - present/ Audi A8 4.2 Quattro, 2005
2017 - present/ Mini One, 2017
2020 - present/ Volvo V70 AWD, D5, 2005
Reply

#14
От опит бих казал че отдавна Мишелина е само име както и Кастрола, пълно е с ментета в БГ даже се намират и на по-добра цена от по-евтините алтернативи, купувал съм Мишелин Алпин и бях разочарован, предишните ми Goodyear Ultra Grip 7 бяха в пъти по-добри гуми. От евтините вариянти меки гуми с добро сцепление в снега са KUMHO-то а също и FULDA, поздрави
Reply

#15
Аз споделям личния си опит и съм минал през много неща, от сорта на Dunlop, Good Year, Bridgestone........пак казвам от Мишелин по- добри гуми не съм карал както и зимни така и летни. Скоро купих Мишелин Енерджи Сейвър + от острова за Волво на брат си в България. Когато си говорихме последния път, той не можеше да опише колко много колата се е променила като поведение и возия. От останалите Бридстоуните, които съм карал винаги са били прилични,но има една марка, която се нарича Nexen, корейци са, цените са им смешни, но гумите им са много серозни! Не съм ги виждал в България.

Иначе всеки си има виждане, представа и предпочитание към гумите, с които кара. Моето вече го подчертах и обосновах, а то се базира на около 1 милион изминати километри на Острова и Европа. Wink
Volvo For life!
Reply

#16
За NEXEN може да си прав, не съм карал с такива но имам познат в Германия от който взех моя джип а той си взе ново XC90 и му викам кви са тия ментарки на тая расова машина а той ми вика че за парите си друго нямало, гумите са му NEXEN WINGUARD SUV, там доста ги били карали и имат добри отзиви, в България и аз не съм ги виждал
Reply

#17
До сега пак разглеждах и четох доста за зимните гуми-наистина тестовете при по-малките размери показват,че Мишлен са добри, но аз лично ги предпочитам,понеже вече съм се напатил от тях и за мен по-скоро е само стара,но незаслужена слава.В крайна сметка свеждам избора си до Bridgestone Blizzak или Nokian WR,евентуално бих се замислил и за Continental ContiWinter или Dunlop SP Winter като разбира се трябва да съпоставя характеристиките им с цената.А между впрочем да ми препоръчате интернет магазин от където мога да си поръчам и където цените са реални, а доставките възможни?
Reply

#18
Аз карам с Nexen aka Roadstone - зимни и летни. Не мога да кажа, че са кой знае какво /особено зимните/, но пък цената е убиец.
[Image: ab215931.gif]
[url=http://seo-kiev.com.ua]
Reply

#19
На колегата да бутна везната с две ръце за Bridgestone BLIZZAK Wink
Reply

#20
shenti_bul Wrote:На колегата да бутна везната с две ръце за Bridgestone BLIZZAK Wink
Убеден ли си в това колега,защото аз още чета и се мая коя да бъде? :o
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)