The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Зимни гуми за ХС90!

#21
mirko72 Wrote:
shenti_bul Wrote:На колегата да бутна везната с две ръце за Bridgestone BLIZZAK Wink
Убеден ли си в това колега,защото аз още чета и се мая коя да бъде? :o
За кой размер става въпрос :?

Бриджстоун е една от най-добрите гуми за лятото, но зимните им са твърди ... Гудиър пък са обратно - много добри зимни гуми, но лоши летни.
Нокиан - до скоро бяха само зимните им гуми добри, но последните години подобриха модела Z Wink
Дънлоп и Континентал - тия си го могат зиме и лете :mrgreen:

А за китайчетата ... не смятам, че 200 лв., разликата на комплект м/у хубави и китайчета, струва сигурността ми Wink

Чакам Ванката (Carburettor) да се включи в тази тема, защото всяка година тества гуми, коли и т.н., постоянно, за да ви разкаже усещането когато имаш на преден мост китайчета, а отзад маркова гума и обратното :lol:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#22
Dodo 155 Wrote:
mirko72 Wrote:
shenti_bul Wrote:На колегата да бутна везната с две ръце за Bridgestone BLIZZAK Wink
Убеден ли си в това колега,защото аз още чета и се мая коя да бъде? :o
За кой размер става въпрос :?

Бриджстоун е една от най-добрите гуми за лятото, но зимните им са твърди ... Гудиър пък са обратно - много добри зимни гуми, но лоши летни.
Нокиан - до скоро бяха само зимните им гуми добри, но последните години подобриха модела Z Wink
Дънлоп и Континентал - тия си го могат зиме и лете :mrgreen:

А за китайчетата ... не смятам, че 200 лв., разликата на комплект м/у хубави и китайчета, струва сигурността ми Wink

Чакам Ванката (Carburettor) да се включи в тази тема, защото всяка година тества гуми, коли и т.н., постоянно, за да ви разкаже усещането когато имаш на преден мост китайчета, а отзад маркова гума и обратното :lol:
Размера ми е 235/60R18-оригинално и не искам да го сменям.Сега чета много добри отзиви и за Дънлопа,а и на тестовете се представят доста успешно.А пък относно китайските гуми...въобще съм ги изключил-за мен е по-добре да дам някой лев в повече,но да знам,че имам гума на която мога да разчитам.Кажете и някои интернет магазини за гуми,че нещо чичко Гугъл не ми намира сякаш достатъчно за да се ориентирам и аз.
Reply

#23
Dodo 155 Wrote:Чакам Ванката (Carburettor) да се включи в тази тема, защото всяка година тества гуми, коли и т.н., постоянно, за да ви разкаже усещането когато имаш на преден мост китайчета, а отзад маркова гума и обратното :lol:

Мда, наистина тестваме постоянно коли и гуми и поради това съм стигнал до едно решение, което за повечето от вас може да прозвучи еретично, но според мен е оптимално за ХС90. Както и за 4х4 автомобил при българските зими.

Лятото карам с Continental Cross Contact UHP - според мен, а и според повечето тестове на летни гуми за SUV-ове това е една от най-добрите гуми на пазара. И много подхожда на ХС90 като характеристики, твърдост и т.н. Неслучайно моделът серийно се оборудва с такива в завода.

Но зимата карам с всесезонни Vredestein Quatrac 3 - изключителна гума и постоянен първенец в тестове на всесезонни гуми. На сняг почти не отстъпва на зимна гума, единствено на утъпкан сняг има леко по-изразено недозавиване и удължен с около 1 до 1,5 метра спирачен път. Но само на сняг. Иначе като теглителна сила е на нивото на добра зимна гума. Миналите две зими няколко пъти сравнявах проходимостта на моето ХС90 това на баща ми (със зимни Pirelli Scorpion Ice&Snow) и ХС60 на майка ми (със зимни Bridgestone Blizzak, не си спомням модела) и в тежки зимни условия не можах да открия разлика при потегляне в дълбок сняг на стръмен наклон. Все пак живеем на стръмна улица в горната част на Кокаляне (над 800 м. надм. вис.), зимата има наистина много сняг и по нашата и близките улици никога не минава снегорин (щото ще затъне). Никакви проблеми не съм имал с всесезонните Вредещайн, дори и на 26 януари 2011 година, когато през нощта натрупа точно 85 сантиметра сняг. Моето ХС90 излезе по баира също толкова уверено, колкото и това на баща ми със зимните Пирели. Същото е и положението по зимните курорти - никога не съм имал и най-малките проблеми със всесезонните гуми (предишното си Гран Чероки зимата също го карах с всесезонни Pirelli Scorpion STR).

И сега ще обясня защо карам зимата с всесезонни - защото зимните гуми са по-добри от летните САМО И ЕДИНСТВЕНО на сняг. На лед не държат нито летни, нито зимни, на лед трябват шпайкове. На суха, мокра, дори кишава настилка летните гуми са много по-добри от зимните, дори и при температури под нулата (всички ония приказки за температурите под +7 градуса и втвърдяващия се каучук са рекламни послания на търговците и производителите). Бил съм на тестове във Финландия и при минус 9 градуса сух студ и сух асфалт зимните гуми имаха спирачен път, по-дълъг с до 9-10 метра от най-обикновена лятна гума. Същото е и положението при мокра настилка и температури над нулата - зимната гума спира категорично по-лошо, защото ламелите се подгъват. А при температури на асфалта над 10-15 градуса (каквито има почти през цялата зима в София) зимната гума е просто опасна. А замисляли ли сте се колко дни в зимата карате по сняг? По утъпкан сняг? Едва ли са повече от пет-десет дни на година. Е, САМО тогава зимните гуми имат някакви преимущества. Иначе имат само недостатъци: доста по-дълъг спирачен път, доста по-лошо сцепление, лигаво усещане на кормилното управление.

Затова зимата си карам с всесезонни и се чувствам много по-комфортно и сигурно на пътя. Защото в 98% от времето карам по мокра или дори суха настилка, чат-пат киша (където всесезонните гуми са в пъти по-добри от летните), а през останалите 2% от времето, когато наистина има сняг на пътя, просто карам малко по-внимателно. Което бих го правил дори и с чисто зимни гуми.

Ако живеех във Финландия или Швеция, където се кара над 6 месеца по утъпкан сняг, щях да карам със зимни гуми, дори с шпайкове. Но тук - не. Вече 6 години карам Гран Чероки и ХС90 със всесезонни гуми зимата и летни през лятото и за мен това е оптималния вариант за България.

[Image: car_photo_470074.jpg]
Volvo XC90 D5 Inscription '16
Volvo XC90 D5 Executive '12
Volvo XC60 D5 Summum '11
Alfa Romeo Spider 2.0 '90
Lancia Ypsilon 1.2 '00
ex Volvo XC90 D5 Summum '06 [Image: 492232.png]
ex Jeep Grand Cherokee Limited
ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD
Reply

#24
Carburettor Wrote:
Dodo 155 Wrote:Чакам Ванката (Carburettor) да се включи в тази тема, защото всяка година тества гуми, коли и т.н., постоянно, за да ви разкаже усещането когато имаш на преден мост китайчета, а отзад маркова гума и обратното :lol:

Мда, наистина тестваме постоянно коли и гуми и поради това съм стигнал до едно решение, което за повечето от вас може да прозвучи еретично, но според мен е оптимално за ХС90. Както и за 4х4 автомобил при българските зими.

Лятото карам с Continental Cross Contact UHP - според мен, а и според повечето тестове на летни гуми за SUV-ове това е една от най-добрите гуми на пазара. И много подхожда на ХС90 като характеристики, твърдост и т.н. Неслучайно моделът серийно се оборудва с такива в завода.

Но зимата карам с всесезонни Vredestein Quatrac 3 - изключителна гума и постоянен първенец в тестове на всесезонни гуми. На сняг почти не отстъпва на зимна гума, единствено на утъпкан сняг има леко по-изразено недозавиване и удължен с около 1 до 1,5 метра спирачен път. Но само на сняг. Иначе като теглителна сила е на нивото на добра зимна гума. Миналите две зими няколко пъти сравнявах проходимостта на моето ХС90 това на баща ми (със зимни Pirelli Scorpion Ice&Snow) и ХС60 на майка ми (със зимни Bridgestone Blizzak, не си спомням модела) и в тежки зимни условия не можах да открия разлика при потегляне в дълбок сняг на стръмен наклон. Все пак живеем на стръмна улица в горната част на Кокаляне (над 800 м. надм. вис.), зимата има наистина много сняг и по нашата и близките улици никога не минава снегорин (щото ще затъне). Никакви проблеми не съм имал с всесезонните Вредещайн, дори и на 26 януари 2011 година, когато през нощта натрупа точно 85 сантиметра сняг. Моето ХС90 излезе по баира също толкова уверено, колкото и това на баща ми със зимните Пирели. Същото е и положението по зимните курорти - никога не съм имал и най-малките проблеми със всесезонните гуми (предишното си Гран Чероки зимата също го карах с всесезонни Pirelli Scorpion STR).

И сега ще обясня защо карам зимата с всесезонни - защото зимните гуми са по-добри от летните САМО И ЕДИНСТВЕНО на сняг. На лед не държат нито летни, нито зимни, на лед трябват шпайкове. На суха, мокра, дори кишава настилка летните гуми са много по-добри от зимните, дори и при температури под нулата (всички ония приказки за температурите под +7 градуса и втвърдяващия се каучук са рекламни послания на търговците и производителите). Бил съм на тестове във Финландия и при минус 9 градуса сух студ и сух асфалт зимните гуми имаха спирачен път, по-дълъг с до 9-10 метра от най-обикновена лятна гума. Същото е и положението при мокра настилка и температури над нулата - зимната гума спира категорично по-лошо, защото ламелите се подгъват. А при температури на асфалта над 10-15 градуса (каквито има почти през цялата зима в София) зимната гума е просто опасна. А замисляли ли сте се колко дни в зимата карате по сняг? По утъпкан сняг? Едва ли са повече от пет-десет дни на година. Е, САМО тогава зимните гуми имат някакви преимущества. Иначе имат само недостатъци: доста по-дълъг спирачен път, доста по-лошо сцепление, лигаво усещане на кормилното управление.

Затова зимата си карам с всесезонни и се чувствам много по-комфортно и сигурно на пътя. Защото в 98% от времето карам по мокра или дори суха настилка, чат-пат киша (където всесезонните гуми са в пъти по-добри от летните), а през останалите 2% от времето, когато наистина има сняг на пътя, просто карам малко по-внимателно. Което бих го правил дори и с чисто зимни гуми.

Ако живеех във Финландия или Швеция, където се кара над 6 месеца по утъпкан сняг, щях да карам със зимни гуми, дори с шпайкове. Но тук - не. Вече 6 години карам Гран Чероки и ХС90 със всесезонни гуми зимата и летни през лятото и за мен това е оптималния вариант за България.

[Image: car_photo_470074.jpg]
Ванка, този Вредщайн е с М+S - <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.barzgumve.com/cgi-bin/rshop.pl?dsco=153&cart_id=40562058.153.24725&sowigan=GAN&Breite=235&Quer=60&Felge=18&Speed=&kategorie=6&Marke=&ranzahl=4&x_tyre_for=ALL&m_s=3&weiter=20&rsmFahrzeugart=ALL&Label=C-E-70-2&details=Ordern&typ=R-167838">http://www.barzgumve.com/cgi-bin/rshop. ... p=R-167838</a><!-- m -->, и като гледам шарката на гумата, тя е 70% зимна Smile

Само пропусна да разкажеш и за китайчетата, при тестовете Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#25
Carburettor Wrote:
Dodo 155 Wrote:Чакам Ванката (Carburettor) да се включи в тази тема, защото всяка година тества гуми, коли и т.н., постоянно, за да ви разкаже усещането когато имаш на преден мост китайчета, а отзад маркова гума и обратното :lol:

Мда, наистина тестваме постоянно коли и гуми и поради това съм стигнал до едно решение, което за повечето от вас може да прозвучи еретично, но според мен е оптимално за ХС90. Както и за 4х4 автомобил при българските зими.

Лятото карам с Continental Cross Contact UHP - според мен, а и според повечето тестове на летни гуми за SUV-ове това е една от най-добрите гуми на пазара. И много подхожда на ХС90 като характеристики, твърдост и т.н. Неслучайно моделът серийно се оборудва с такива в завода.

Но зимата карам с всесезонни Vredestein Quatrac 3 - изключителна гума и постоянен първенец в тестове на всесезонни гуми. На сняг почти не отстъпва на зимна гума, единствено на утъпкан сняг има леко по-изразено недозавиване и удължен с около 1 до 1,5 метра спирачен път. Но само на сняг. Иначе като теглителна сила е на нивото на добра зимна гума. Миналите две зими няколко пъти сравнявах проходимостта на моето ХС90 това на баща ми (със зимни Pirelli Scorpion Ice&Snow) и ХС60 на майка ми (със зимни Bridgestone Blizzak, не си спомням модела) и в тежки зимни условия не можах да открия разлика при потегляне в дълбок сняг на стръмен наклон. Все пак живеем на стръмна улица в горната част на Кокаляне (над 800 м. надм. вис.), зимата има наистина много сняг и по нашата и близките улици никога не минава снегорин (щото ще затъне). Никакви проблеми не съм имал с всесезонните Вредещайн, дори и на 26 януари 2011 година, когато през нощта натрупа точно 85 сантиметра сняг. Моето ХС90 излезе по баира също толкова уверено, колкото и това на баща ми със зимните Пирели. Същото е и положението по зимните курорти - никога не съм имал и най-малките проблеми със всесезонните гуми (предишното си Гран Чероки зимата също го карах с всесезонни Pirelli Scorpion STR).

И сега ще обясня защо карам зимата с всесезонни - защото зимните гуми са по-добри от летните САМО И ЕДИНСТВЕНО на сняг. На лед не държат нито летни, нито зимни, на лед трябват шпайкове. На суха, мокра, дори кишава настилка летните гуми са много по-добри от зимните, дори и при температури под нулата (всички ония приказки за температурите под +7 градуса и втвърдяващия се каучук са рекламни послания на търговците и производителите). Бил съм на тестове във Финландия и при минус 9 градуса сух студ и сух асфалт зимните гуми имаха спирачен път, по-дълъг с до 9-10 метра от най-обикновена лятна гума. Същото е и положението при мокра настилка и температури над нулата - зимната гума спира категорично по-лошо, защото ламелите се подгъват. А при температури на асфалта над 10-15 градуса (каквито има почти през цялата зима в София) зимната гума е просто опасна. А замисляли ли сте се колко дни в зимата карате по сняг? По утъпкан сняг? Едва ли са повече от пет-десет дни на година. Е, САМО тогава зимните гуми имат някакви преимущества. Иначе имат само недостатъци: доста по-дълъг спирачен път, доста по-лошо сцепление, лигаво усещане на кормилното управление.

Затова зимата си карам с всесезонни и се чувствам много по-комфортно и сигурно на пътя. Защото в 98% от времето карам по мокра или дори суха настилка, чат-пат киша (където всесезонните гуми са в пъти по-добри от летните), а през останалите 2% от времето, когато наистина има сняг на пътя, просто карам малко по-внимателно. Което бих го правил дори и с чисто зимни гуми.

Ако живеех във Финландия или Швеция, където се кара над 6 месеца по утъпкан сняг, щях да карам със зимни гуми, дори с шпайкове. Но тук - не. Вече 6 години карам Гран Чероки и ХС90 със всесезонни гуми зимата и летни през лятото и за мен това е оптималния вариант за България.

[Image: car_photo_470074.jpg]
WOW...Много изчерпателно включване колега,за което и благодаря.Като ти гледам почерка и твоето Волво е като моето и от написаното от теб аз успях да разбера,че трябва да си остана с моите всесезонни гуми,които обаче са Тойо и да не си купувам чисто зимна гума,или пък ако съм решил да си взема други всесезонни???Не знам дали да последвам съвета ти-имам време още да помисля докато дойде зимата,ама пък току виж си ме разубедил да си купувам чисто зимна гума!!! Wink
Reply

#26
Колега зависи какви са ти потребностите, къде караш предимно и т.н, всезонните гуми на 4х4 по-трудно ще им усетиш минуса освен ако не се качваш на Еверест, обаче ако сложа такова животно на нашата s-класа която е само със задно няма да се прибера посмъртно по 15 улица в Симеоново, дори и само на киша, ще се наслаждавам на системите против боксуване на таблото и ще чакам комшията Стоян с трактора да ме дръпне :mrgreen: , на нея най добре се усеща разликата в качеството на гумата, иска си само качествени зимни гуми и се карат макс 3 сезона после пак постоянно гледаш жълтия триъгълник, без да засягам някой но за мен такова нещо като този травестит"всезонна гума" няма педерас боксьор няма :mrgreen: колегата ако е мераклия за нови зимни да се мята, няма да съжалява, козата си сака пръч
Reply

#27
shenti_bul Wrote:Колега зависи какви са ти потребностите, къде караш предимно и т.н, всезонните гуми на 4х4 по-трудно ще им усетиш минуса освен ако не се качваш на Еверест, обаче ако сложа такова животно на нашата s-класа която е само със задно няма да се прибера посмъртно по 15 улица в Симеоново,

Ако си забелязал, темата е "Зимни гуми за ХС90", а не за S-класа. А иначе - до нас в Кокаляне дори и при само 10 см сняг BMW 750i с чисто нови зимни гуми също не може да се качи (пробвал съм няколко пъти), ако ще и цял отбор по ръгби да го бута.
Volvo XC90 D5 Inscription '16
Volvo XC90 D5 Executive '12
Volvo XC60 D5 Summum '11
Alfa Romeo Spider 2.0 '90
Lancia Ypsilon 1.2 '00
ex Volvo XC90 D5 Summum '06 [Image: 492232.png]
ex Jeep Grand Cherokee Limited
ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD
Reply

#28
Да колега, забелязал съм, но все пак коментираме и качеството на гумите нали? Защото не само БМВ а и XC90 съм виждал да бутат. Модели и разновидности бол, примера с s-класата беше че в определени обстоятелства ми е било решаващо качеството на гумата, колегата се двоуми и нека е наясно че качествата на каучука не е маркетингов трик а се мисли от един небостъргач хора, иначе съм съгласен с теб че спокойно на XC-то може да си кара със всезонните. С най-добри чувства и поздрави
Reply

#29
До някъде съм съгласен с колегата по-горе,който каза,че кара с всесезонни гуми,но като имам предвид зимата на 2011г. при нас поне температурите не успяха да се качат повече от -5 почти цял месец и през цялото това време имаше доста сняг,то си мисля,че все таки е най-добре за зимата да си взема чисто зимна гума и да си карам спокойно,тъй като дори и да няма сняг,то пак зимната гума си е с предимство пред всесезонните гуми.Обаче още се двоумя коя точно марка да избера-айде помагайте със съвети или кой каквото може?
Reply

#30
mirko72 Wrote:До някъде съм съгласен с колегата по-горе,който каза,че кара с всесезонни гуми,но като имам предвид зимата на 2011г. при нас поне температурите не успяха да се качат повече от -5 почти цял месец и през цялото това време имаше доста сняг,то си мисля,че все таки е най-добре за зимата да си взема чисто зимна гума и да си карам спокойно,тъй като дори и да няма сняг,то пак зимната гума си е с предимство пред всесезонните гуми.Обаче още се двоумя коя точно марка да избера-айде помагайте със съвети или кой каквото може?
Размерът го разбрахме, но кажи какъв ти е бюджетът Wink
Ванката е прав, че ако улиците се почистват, тогава Вредщайнът е много оптимален вариант ... дори един колега от форума на ФИАТ си кара Браво-то само с всесезонен Вредщайн, точно този модел и е доста доволен. Сменя ги на всеки 1-2 год., зависи колко км успее да мине и винаги кара с нови гуми, което е предимство Wink
Та, колко пари можеш да си позволиш, за да те понасочим още малко Smile
BG VOLVO Member #00409
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)