The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Въпрос за четките на ел. хидравлика на 460

#1
Привет, проблема е следния: Спря ми ел. хидравликата, след проверка на всички кабели, връзки и релето, в което силно се съмнявах, установих че проблема е в самия електромотор. Когато свалих хидравликата и я разглобих, установих че 2 от четките са свършили(те са общо 4). Та имам 2 малки въпроса.
1. Какви четки трябва да сложа въглено-графитни или медно графитни?
2. Каква е последователността на четките по полюси? Понеже са разположени на кръст около ротора, дали двете с (+) трябва да са една след друга (+)(+)(–)(–) или трябва да са една срещу друга(+)(–)(+)(–)?!
Надявам се да сте разбрали малко обърканото ми питане! Big Grin
Reply

#2
    не знам дали е само един модела на ел. хидравликата за 460 ТД, но моята е ето тази


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#3
Четките на ел мотора на хидравликата задължително трябва да бъдат въглено-графитни с изключително ниско съпротивление(с висока износоустойчивост и ниско съпротивление - мотора работи постоянно). При покупката съблюдавай да бъдат четки от подобен мотор - имам предвид с голяма мощност. Поредността трябва да спазиш такава каквато е била - по памет мисля са ++ --
Прегледай състоянието на четкодържателя - да няма стапяния и измествания. Акуратно сменете четките - мотора е с голяма мощност и работи постоянно.
Успех
Reply

#4
благодаря за точния отговор колега, днес ще ми донесат четките и ще сглобявам, иначе четкодържателя е идеален, но ротора беше доста надраскан, но с дрелака на ниски обороти и малко шкурка 320 после малко 500, се изглади, обаче там където контактува с четките се е изтрил доста(намалил си е диаметъра с около 1-2мм). Това възможно ли е да доведе до некоректна работа на ел мотора?
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)