The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Зимни гуми, Michelin vs. Continental

#21
Аз на другата кола вече сложих зимните гуми оня ден, че летните бяха свършили вече, а и следобеда тук е около 12-15 гр., но вечер и преди обед си е 4-6 гр., а през нощtа 0 - -1. Така че, сметнах за удачно да ги сложа вече - малко e рано за моите представи, но ок за ситуацията ми в момента. На Волвото ще ги слагам на 21.10., 2 Gislaved - otpred, 2 Nokian - otzad, че тогава ще имам време и запазен час, тук сервизите са с часове за седмици напред, но това е друга тема.

#22
joro the driver 17 Wrote:
JMI Wrote:Здравей и от мен.

Мишелина има няколко предимства, които много ще се опитат да отрекат,но фактите са си факти. Мишелина има повече каране от Континентала (по-бавно се износва), също така има по-малко съпротивление при търкаляне, което ти пести гориво. Има и други по-незначителни фактори, но Мишелин е номер едно при гумите, дори на много да не им харесва това!!!

Алпин А4 е най-добрата зимна гума, която някога съм карал и ако трябва да си купя зимни гуми на колата те пак ще са Алпин А4. Всъщност при мен на xc70 то няма размери от А4 и затова ще е Michelin LATITUDE ALPIN LA2.

Поздрави
видно е колега, че това си е твое лично мнение, иначе Мишлен не само че не е наи-добрата гума, но дори и не е в първата троика, която отдавна е Гудиър, Континентал и Дънлоп. Това е истината подкрепена с доста факти в годините, доста личен опит на доста професионалисти. Поздрави.

Здравей,

незнам къде ги четеш тези неща, че Гудиър, Континентал и Дънлоп са в някаква си челна тройка или кой ти ги говори?
А това че Мишелина си е Мишелин определено не е само мое мнение! Сигурен съм, че цената им е единствената причина много хора да злословят, както приказката за лисицата и гроздето!
Volvo For life!

#23
JMI Wrote:
joro the driver 17 Wrote:
JMI Wrote:Здравей и от мен.

Мишелина има няколко предимства, които много ще се опитат да отрекат,но фактите са си факти. Мишелина има повече каране от Континентала (по-бавно се износва), също така има по-малко съпротивление при търкаляне, което ти пести гориво. Има и други по-незначителни фактори, но Мишелин е номер едно при гумите, дори на много да не им харесва това!!!

Алпин А4 е най-добрата зимна гума, която някога съм карал и ако трябва да си купя зимни гуми на колата те пак ще са Алпин А4. Всъщност при мен на xc70 то няма размери от А4 и затова ще е Michelin LATITUDE ALPIN LA2.

Поздрави
видно е колега, че това си е твое лично мнение, иначе Мишлен не само че не е наи-добрата гума, но дори и не е в първата троика, която отдавна е Гудиър, Континентал и Дънлоп. Това е истината подкрепена с доста факти в годините, доста личен опит на доста професионалисти. Поздрави.

Здравей,

незнам къде ги четеш тези неща, че Гудиър, Континентал и Дънлоп са в някаква си челна тройка или кой ти ги говори?
А това че Мишелина си е Мишелин определено не е само мое мнение! Сигурен съм, че цената им е единствената причина много хора да злословят, както приказката за лисицата и гроздето!
Нищо никъде не чета и никога не съм го правил, тия тестове са манипулирани, предполагам ти затова си на това мнение относно гумите, защото си теоретик, влияещ се от това което прочете или му кажат, аз обаче съм друг тип човек и говоря от личен опит - карал съм по много със всичките тези марки и зимните и летните им модели, от опита на хора доказани и уважавани в тази сфера и мнението им когато сме обсъждали тази тема, мой колеги и приятели. Аз не чета теории и тестове, аз карам коли - различни и по много във всякакви условия - такава ми е била и е работата и освен всичко друго за мен колите са страст, не средство за придвижване от т. А до т. Б. Така че нека си уважаваме мненията и без тинеиджърски тон в постовете моля. Поздрави.

#24
Ама как ги защитавате тия марки, все едно вие ги продавате тия гуми и пари взимате :lol:

bell Wrote:
Tisho Wrote:
In Flames Wrote:Аз миналата зима бях с Конти-та TS830 и мога да кажа само хубави неща!!! Скоро ги слагам отново...
Аз като гледам какво е времето, няма да е скоро ами довечера. :lol: :mrgreen: По високото вече сняг има. Преди малко пристигна следната информация: "Билото на Стара Планина - 2-4см. сняг и вали".
Аз от старите майстори знам - кога пуснат парното, още вечерта мяткай зимните Wink

Това донякъде... Защото в началото на октомври винаги е студено и после отново става топло и то за доста време. В момента си е за зимни, ама другата седмица ще си има минимални температури от по 7 градуса, което значи, че по обяд с едни по-меки зимни ще е доста неприятно на 20 градуса.
Всичко си зависи къде и по кое време караш колата.

#25
    Край на дилемата. Алпина е вече на колата. Дали е правилното решение, тепърва ще разбирам. Благодаря на всички за мненията.    


Attached Files Thumbnail(s)
       
XC70 T6    MY12 - (2021 -   )
XC70 D3    MY12 - (2019-2021)
V70   D5    MY05 - (2015-2019)
V70   2.5D MY00 - (2011-2015)
V40   2.0   MY98 - (2008-2011)
460   1.8   MY90 - (2005-2008)

#26
Опасявам се, че направи най- добрия избор! Big Grin Между другото тези другите джанти с летните гуми са много кефещи!!!
Volvo For life!

#27
joro the driver 17 Wrote:
JMI Wrote:
joro the driver 17 Wrote:видно е колега, че това си е твое лично мнение, иначе Мишлен не само че не е наи-добрата гума, но дори и не е в първата троика, която отдавна е Гудиър, Континентал и Дънлоп. Това е истината подкрепена с доста факти в годините, доста личен опит на доста професионалисти. Поздрави.

Здравей,

незнам къде ги четеш тези неща, че Гудиър, Континентал и Дънлоп са в някаква си челна тройка или кой ти ги говори?
А това че Мишелина си е Мишелин определено не е само мое мнение! Сигурен съм, че цената им е единствената причина много хора да злословят, както приказката за лисицата и гроздето!
Нищо никъде не чета и никога не съм го правил, тия тестове са манипулирани, предполагам ти затова си на това мнение относно гумите, защото си теоретик, влияещ се от това което прочете или му кажат, аз обаче съм друг тип човек и говоря от личен опит - карал съм по много със всичките тези марки и зимните и летните им модели, от опита на хора доказани и уважавани в тази сфера и мнението им когато сме обсъждали тази тема, мой колеги и приятели. Аз не чета теории и тестове, аз карам коли - различни и по много във всякакви условия - такава ми е била и е работата и освен всичко друго за мен колите са страст, не средство за придвижване от т. А до т. Б. Така че нека си уважаваме мненията и без тинеиджърски тон в постовете моля. Поздрави.

Нека, успокоим тона малко и ще те помоля да се върнеш назад в темата и да прочетеш внимателно на какво се базира мнението ми! Wink
След това ти пожелавам да караш Дънлоп и нека те са перфектната гума за теб, на мен остави Мишелин след като не ти харесват и проблема е решен!

Хайде със здраве!
Volvo For life!

#28
Нека, успокоим тона малко и ще те помоля да се върнеш назад в темата и да прочетеш внимателно на какво се базира мнението ми! Wink
След това ти пожелавам да караш Дънлоп и нека те са перфектната гума за теб, на мен остави Мишелин след като не ти харесват и проблема е решен!

Хайде със здраве![/quo
Тона аз съм го успокоил, а коя гума за мен е перфектна, аз си знам и нямам нужда от пожелания от теб, просто съм тествал почти всичко на пазара и за разлика от теб, когато реша да взимам зимни гуми не чета тестове, а знам какво искам за опред.сума, отивам и си го слагам. Хаиде и ти със здраве.

#29
Честито колега за новите зимни гуми, дано си доволен от тях, и полека с дупките в бг. Безаварийно ползване.

#30
Имам много близък приятел,който се занимава с гуми повече от 20 години, в повечето случай от него си купувам гуми и от него знам, че всяка година първенец по качество и обратното най лоша гума са различни марки. Една година най добрата гума е Мишелин, друга Континентал, Дънлоп, Гудиър, Бриджстоун и т. н. Аз мога да кажа за преди две години, бях се залетял да купувам Мишелин , за тогавашния модел ми каза, че няма спор перфектна гума е, но е със слаби бордове и не е за нашите пътища, твърде мека гума е, и че след два сезона ще трябва да купувам пак нови гуми.(пак зависи какъв пробег се изминава). А именно защото е мека има перфектно сцепление. Та за зимни гуми си взех Нокиан , може би най добрата зимна гума погледнато цена-качество. Проектирана и тествана за зимни терени с много завой ( Финландия и северна Русия и Кавказ). Иначе преди години съм карал с Мишелин, катерил съм се по такива терени където имаше почти само джипове, но минуса им е ,че много бързо се изкривиха и четирите (естествено това са мой лични впечатления). Карал съм и с Континентал летни ,останаха без грайфер и пак имаха много добро сцепление, нито балонираха, нито се изкривиха, за мен може би най добрата гума. Е може и да има по добри с които все още не съм шофирал..........
VOLVO 850 GLT 2.0Turbo avtomatik 1996g.



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)