The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Къде мога да включа LED светлините

#21
tonyfireman Wrote:
Tisho Wrote:
tonyfireman Wrote:Не можах да се сдържа. :mrgreen:

Според теб от къде се вземат тези кандели? Като нямат нищо общо с консумираната мощност?
Казвам, че в правилата на ИКЕ не ги пишат във ватове, а в кандели. Как да ги налучкаме? А и няма какво да изчисляваш ватове или кандели - вземаш си едни DRL на филипс за 200 лв като си пич и караш. Малко побългаряване искат сигурно, защото се вадят елементарно на щипки - поне това показва клипчето за монтажа им. Може сутринта пред блока да висят само кабели на местата им.
И по въпроса, Тишо, колко вата трябва да са дневните светлини? Поне 5 или между 5 и 10? Или над 10? Да разбулим истината, че ми стана интересно, а не зная отговора.
Поздрави!
А как г-н Милиционерът ще разбере колко лумена са светлините когато те спре или къде точно са монтирани ... или онези по ГТП пунктовете, за които е най-важно да имаш всички документи, за да ти вземат парите само ... :lol:
5, 10, 15 вата, в закона не е позволено, но и не е забранено ползването на дневни светлини тип "афтър маркет", така че китайчета от 30-40 лв. ще свършат работа и няма да са апетитни за онези, които са решили да си спестят дори и този разход Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#22
Светодиодите си имат характеристики, ако знаеш какви светодиоди са използвани можеш да сметнеш канделите. Масовите светодиоди на пазара докарват 400-500 кандела при около 7 вата консумация в зависимост от цвета.
За милиционерите на стъклата на лампите трябва да има означение, че отговарят на стандарт Е4 за Европа. Ако на стъклата не пише E4 не можеш да ги използваш дори и да си имаш бележка от Технотест, че отговарят на ECE R87. Както на фаровете и мигачите има стандартни означения, така и на дневните светлини трябва да ги има.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#23
joro74 Wrote:Светодиодите си имат характеристики, ако знаеш какви светодиоди са използвани можеш да сметнеш канделите. Масовите светодиоди на пазара докарват 400-500 кандела при около 7 вата консумация в зависимост от цвета.
За милиционерите на стъклата на лампите трябва да има означение, че отговарят на стандарт Е4 за Европа. Ако на стъклата не пише E4 не можеш да ги използваш дори и да си имаш бележка от Технотест, че отговарят на ECE R87. Както на фаровете и мигачите има стандартни означения, така и на дневните светлини трябва да ги има.
Не съм съгласен, т.к. диодите на Самсунг светят, видимо, 2 х повече от обикновени китайски (5630, примерно), а са едни и същи ватове.
А за милиционерите никой да не се притеснява, защото китайците слагат всички възможни стандарти на техните стоки :lol:
По-скоро някой оригинален ФИЛИПС да не отговаря на нещо :mrgreen:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#24
Малко се бавя с включването на LED-овете но все още не мога да си изключа авт. фарове.
Който търси - намира, който пита - знае!
Reply

#25
За кола от 2008ма е възможно да бъдат изключени само със смяна на софтуера.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#26
Така и не разбрахме колко вата трябва да бъдат дневните DRL светлини. Никой не се нае да отговори. А иначе не се сдържахте на по предния ми пост...
Все едно попитах: "Кой предложи... LED светлините?" Не се срамувайте. Чакам отговор. Smile
Поздрави!
volvo for life
Волво В70 '98 2,0 10V
И не забравяйте, че всяко натискане на спирачката, Ви бърка директно в джоба. Карайте предвиждайки!
Reply

#27
tonyfireman Wrote:Така и не разбрахме колко вата трябва да бъдат дневните DRL светлини. Никой не се нае да отговори. А иначе не се сдържахте на по предния ми пост...
Все едно попитах: "Кой предложи... LED светлините?" Не се срамувайте. Чакам отговор. Smile
Поздрави!
Колко вата ти трябват? Можеш и 200W да сложиш, но не знам как ще се справиш с охлаждането на диодите :lol:
Малко ми звучи като онази приказка, в която трима си го мерили, на кой му е по-дълъг ... накрая минала една мадама и им казала, че няма особено значение, стига да не приключат за 10 секунди :lol: :mrgreen:
Моите (оригинални DRL халогени) са 4.5W/фар (всеки един фар има х 4 диода), но светлината се пречупва през рефлектор с призми и дори можеш да караш през ноща с тях ... не са като къси, но със сигурност светят по-силно от изгнил фар на Жигула :mrgreen:
Друг въпрос?
BG VOLVO Member #00409
Reply

#28
joro74 Wrote:Светодиодите си имат характеристики, ако знаеш какви светодиоди са използвани можеш да сметнеш канделите. Масовите светодиоди на пазара докарват 400-500 кандела при около 7 вата консумация в зависимост от цвета.
За милиционерите на стъклата на лампите трябва да има означение, че отговарят на стандарт Е4 за Европа. Ако на стъклата не пише E4 не можеш да ги използваш дори и да си имаш бележка от Технотест, че отговарят на ECE R87. Както на фаровете и мигачите има стандартни означения, така и на дневните светлини трябва да ги има.

+1

Доколкото знам фирмата Технотест май няма лиценз точно за такива измервания.
Reply

#29
tonyfireman Wrote:Така и не разбрахме колко вата трябва да бъдат дневните DRL светлини. Никой не се нае да отговори. А иначе не се сдържахте на по предния ми пост...
Все едно попитах: "Кой предложи... LED светлините?" Не се срамувайте. Чакам отговор. Smile
Поздрави!

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Светодиодите са нещо което консумира електрическа енергия за да може да излъчва светлина. А електрическата енергия, както всички знаем се мери в Ватове(W).
Като излъчената светлина и консумираната електрическа мощност са в пряка зависимост.
Ето описание на светодиод производство на CREE от което много ясно се вижда това за което говоря:
http://www.cree.com/LED-Components-and-M.../XLamp-XPE

А тук много добре е описано какво е това светодиод и за какво се ползва:
http://en.wikipedia.org/wiki/Light-emitting_diode

P.S. Преди време много се смях на един продавач на светодиодно осветление който ме убеждаваше да си купя по скъпи неща по следния начин:
" По добре да е LED защото по хубаво свети и издържа по дълго време от светодиодите" :mrgreen:
Доста време ме гледа тъпо като се смеех е накрая му обясних, че Light Emitting Diode(LED) на български се превежда светодиод.
Четете бе хора, не боли. Wink В днешни времена с това изобилие на информация би трябвало човек преди да пита кой колко го е срам, да е разбрал всъшност кой трябва да се срамува. Wink Wink Wink
Reply

#30
И колко вата според теб трябва да са за дневни светлини? Да не увъртаме отговора на въпроса.
volvo for life
Волво В70 '98 2,0 10V
И не забравяйте, че всяко натискане на спирачката, Ви бърка директно в джоба. Карайте предвиждайки!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)