The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
заигравка 945

#1
Понеже в 9++ раздела рядко отговарят, решил съм малко неща да бутам по колата, която е 2.0 155кончета. Сега идва ред на няколко нови въпроси..
1.Колко е стоковият надув на турбото?
2. С кой модел окачването е взаимозаменяемо? Говорим за пружини и амортисьори и от къде да взема.
3. Какъв Блоуофф клапан ми трябва? Разбрах че е двубутален, но ако има някакъв по точен вариант и модел да ми посочите.
целта ми е 0.8 бара със стокова карантия. Мотора и турбото са проверени и са в перфектен вид..
Reply

#2
Стандартния актуатор на турбото е около 0.5-0.55 бара. Блоуоф не ти трябва - турбото си има интегриран рециркулиращ, ако сложиш друг ще се наложи да се примириш с постоянно задавяне и гаснене на мотора всеки път когато отвори клапана, защото ще изпускаш измерен въздух - за единия звук не си струва. За 0.8 бара ти трябва един MBC вентил, аз моя си го взех от тук. Може и да си направиш такъв сам, порови в нета.
За по-високо налягане от 1 бар ще те отреже компютъра, но и това се лекува. Стандартното турбо (TD04H-13C) е много малко за налягане повече от 1 бар, както и изпускателната система е малка - при продължително каране на високо налягане може да стопиш/напукаш чугунения охлюв на турбината.

За окачването не мога да кажа с какво е съвместимо.
Volvo 945 '97, B200FT, 155hp
Volvo 960 '93, B204FT, 190hp

savarturbo.se
turbobricks.com

It’s not the fart that kills, it’s the smell!
Reply

#3
Мерси за отговора колега.. С един приятел ще си направим такъв MBC вентил, целта ми е за момента 0.8.
За Блоуофа няма ли възможност да отрежа интегрирания и да го заменя с друг? Искам малко да е по шумен..
Reply

#4
Колега , моето лично мнение е , че няма как дори и да сложиш двубутален рециркулиращ blow-off да се чува силно при налягане 0.8 виж вече при над 1.2 ще е шумно както ти каза ...
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)