The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ГИ разход на бензин

#1
Здравейте колеги!Реших да направя тази тема,защото не видях да има ако има моля да бъда извинен.Искам тука да споделим при едно пълнене на газовата бутилка колко бензин ви изхарча колата?
Reply

#2
Да не би да имаш предвид едновременно да гори бензин и газ?
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#3
може би има впредвид докато прехвърли на газ, в разстояние на една бутилка колко....ами то зависи от сезона, докато стане 30 градуса за да прехвърли , може да съм минал 3км, може и 400м.
ex - Volvo S60 2.4i BSR 188hp
Volvo S60 2.5 T5 Platinum 285hp Rica
Reply

#4
Зависи от големината на бутилката, от монтажа на изпарителя, от настройката на инжекциона и от дистанцията, на която се кара.
Като тръгна от Варна примерно за Ловеч, стигам до бензиностанцията на изхода на града, колата е загряла, пълня бутилката до горе и тръгвам. Като стигна, бутилката е почти празна и я пълня пак до горе - разход на безин 0 литра.
Зимата в града, където карам по 3-4 км сутрин и вечер при минусови температури, може да изгори и до 10 литра бензин на една бутилка(30 литра) газ.
През останалото време някъде между 0 и 10 литра.
Reply

#5
Най-малко бензин ще ти изгори ако я изчакаш на място да загрее, иначе е много относително(времето, колко ти е тежък кракът и др.)
ex XC90
Reply

#6
Питам защото в този период за пълна газова бутилка 35-36л изгарям около 15л бензин и исках да проверя нали си е нормално.
Reply

#7
Имайки предвид времето в момента този разход на бензин ми се вижда много. Като заредя бензин за 20 лева, ме изкарва месец, това е при около 100 литра газ(4 зареждания по 25 литра ми е бутилката).
zorba Wrote:Най-малко бензин ще ти изгори ако я изчакаш на място да загрее, иначе е много относително(времето, колко ти е тежък кракът и др.)
Според мен това е най-правилния начин за ползване на ГИ.
От голямо значение е и настройката на инжекциона.При мен преминава на газ, след като мотора загрее до 52 градуса(и зима и лято).
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#8
Повечето газаджии настройват темп. на прехвърляне на 40-45 гр. за да може да се възползвате от пълната мощност на автомобила след прехвърлянето на газ особено на мощните дв., но това се случва изключително рядко. Моята ги накарах да я настроят на 30 гр. просто не карам (особено сутрин рано) на 6000 + оборота за да се възползвам от тия 230 и коня.
ex XC90
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)