The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Какво правите когато ви пречат да изпреварите?

#11
Ev-V50 Wrote:Човека ме учеше да изпреварвам максимално бързо и за най-кратко разстояние, сиреч слизаш на подходящата предавка и педала на газта натиснат до ламаринката, докато не задминеш другата кола!
Да, ние също сме учени на тези неща, но ако картофа в другия автомобил е решил да ти прави мръсно, ще направи същото. Колегиалността на пътя е основна за безопасното придвижване. Статистиките по нашите ширини са показателни.
Reply

#12
Quote:Колеги, винаги си задавам въпроса дали ако някой кара с 90-100 по първокласен път е нужно да го изпреварим? Виждам по-горните постове, че колеги стигат до 160-170 при изпреварване, което за мен е адски висока скорост дори за магистрала.

Аз точно това искам да подчертая. Някой кара с 80, аз искам да го изпреваря с 90, обаче на практика завършвам изпреварването с 140. Не го искам, но в в 80% от случаите се получава точно това. В 10% от случаите съм принуден да се откажа, защото изпреварваната кола е по-мощна от моята и след като види че искам да го изпреваря ускорява и започва да се движи по-бързо - т.е. бяга напред. И само в 10% от изпревалванията съм попадал на коректни шофьори, които запазват скоростта.

Quote: Ако те затрудняват баници и камиони, не е лошо да помислиш за по-мощна кола
Колите са били различни. Доста съм карал Дачия 1.5 ДЦи 70 к.с. Какво можеш да направиш на празна баничарка 2.0 HDi или на празен бус последен модел? Но тук не става въпрос за това. Винаги може да се намери човек с по-мощна кола. По принцип служебните коли винаги се карат бързо, защото "времето е наше", а колата, горивото и поддръжката са на фирмата.

Аз постепенно си бях променил стила на изпреварване. Като до последния момент не давах признаци, че ще започвам. Стараех се изпреварването да бъде изненадващо. Иначе започнеш ли да му се лепиш и да даваш мигач, състезанието е сигурно.
Колата на бъдещето е с 2 багажника и без двигател!
Reply

#13
И аз съм имал ядове с такива глупаци, и мога да кажа че и аз съм го правил няколко пъти, но само за моя безопасност и направя ли го гледам да дръпна напред, та този който е решил по някаква причина да ме изпреварва да му мине ентусиазма. Мен повече ме дразни, когато си карам с максимално разрешената скорост и някой ме изпревари, в следващия момент набива спирачките и се налага и аз да скачам на моите. А че не трая да карам в колона или след някой, няма и питане, случвало ми се е на предната кола да и падне бронята и да се чудя как да спра, случвало ми се е и в колона да се чудя как да избегна удар в този пред или зад мен. Няколко пъти се е налагало да излизам от пътя и да спасявам кожата на изпреварващия мен или този насреща :!: :!: :!:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://ivailovgrad.com/" onclick="window.open(this.href);return false;">http://ivailovgrad.com/</a><!-- m -->
ASS, GAS OR GRAS - NOBODY DRIVES FOR FREE
VOLVO 850 2,0 20V 143HP - Ръбчо
VOLVO 940 D24TIC 122HP - Red Devill
VOLVO 480 B18FT   120HP - Жабчо
Reply

#14
Може би зависи от стила на каране. Като си карам 90-100 по междуградските пътища много рядко ми се налага да изпреварвам - за сметка на това постоянно ме изпреварват.

Много рядко ми се е случвало да ми правят такива номера, като една от случките щеше да завърши много трагично за малумника с корсичката. Wink

Кара с около 60-70 при разрешена 90, настигам го и започвам изпреварване - на пета(равен път няма никой насреща) той скача на газта?!? Настъпам додолу както съм на 5-та без ефект, 3-та газта до долу и се прибрах в дясната лента по такъв начин, че на пикльото му се изправи всичката козина и си запали спирачките... :roll:
Reply

#15
Е*аси , сега се оказа че аз съм един от малкото '' тъпанари '' които отпускат газта когато бъдат изпреварвани.Може би защото съм колегиален и мисля за своето здраве , че и на изпреварващите ме малоумници в някои случаи.Винаги съм се чудел , как може да изпревариш в завой без видимост..колко плиткоумен трябва да си.Имало е случай в които съм чуквал спирачка за да може изпреварващият ме , да се прибере в лентата , а не да стане на ламарини и трупове...
Sweden style , by momcho00
____________________________________________________________________________
Клубна карта №:00389
[Image: ab271105.gif]
пазлы trefl
Reply

#16
А какво ще кажете за следната ситуация- всеки ден ми се случва по пътя Асеновград -Пловдив - Тръгваш да изпреварваш, дал си мигач както е редно, и от насрещното движение някой голфаджия или БМВ-джия е решил,че и той трябва да тръгне да изпреварва и се случва така,че 2 коли карата една срещу друга....Изприщила ми се е косата да псувам и фаровете са ми прегряли от мигане..файда няма...никой не вижда по-далеч от носа си....
Вариант 1 - набиване на аварийни спирачки и прибиране в лентата
Вариант 2 - 1 предавка надолу и изтегляне по най-бързия начин..
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply

#17
iasku Wrote:
Ev-V50 Wrote:Човека ме учеше да изпреварвам максимално бързо и за най-кратко разстояние, сиреч слизаш на подходящата предавка и педала на газта натиснат до ламаринката, докато не задминеш другата кола!
Да, ние също сме учени на тези неща, но ако картофа в другия автомобил е решил да ти прави мръсно, ще направи същото. Колегиалността на пътя е основна за безопасното придвижване. Статистиките по нашите ширини са показателни.
Колега, не знам защо си мислиш, че статистиките са такива само в България.Честно колега, и до ден днешен не мога напълно да си обясня от къде идва това черногледство и чуждопоклоничество при нас българите?

Ако си мислиш, че по другите ширини положението е по-добре, то жестоко, ама много жестоко се лъжеш Idea
Да ти разкажа само една хилядна от примерите, които са ми се случвали тук.Тази вечер, като се прибирах към 23:00 видях 3 коли как се бяха натресли, като една от тях - SUV се беше приземила по таван и беше толкова смазана и очукана, че пътниците бяха излезнали през задната врата!Естествено по този повод беше станало прилично задръстване, но не защото пътя беше блокиран от катастрофата(колите ги бяха отместили отстрани и имаше 2 свободни от общо 3 платна), а защото тук са големи сейрджии и зяпат сякаш кой знае какво е станало.Останал съм с впечтлението, че тук близо 40-50% от задръстванията стават заради зяпачи, дето гледат някой катастрофирал :evil: Пътят свободен и няма никакъв проблем да си карат нормално, обаче те почти спират сякаш сейр за куприлиони долари ще изпуснат :x

Вчера един юнак с Акюра ме засече зверски, за да се включи в лентата за десен завой.Естествено без изобщо да подаде мигач.Тук между другото, когато взимах часове за местна шоф. книжка, инструкторът дебело ми натърти, че шофьорите масово не ползват мигачи - над 70% по неговите думи изобщо не помислят да подават мигач!С времето се научих, не да гледам мигачите, ами да следя предните колела на автомобилите, дали няма да тръгнат да завият.Аз самият се улавям, че съм започнал понякога да не подавам мигач :oops:
В интерес на истината положението малко се е подобрило и сега само около 50-60% от водачите тук не подават мигач при маневра, което си е прогрес!Има и една част от тези дето все пак използват мигач, но обичат да го включат в последнят момент:
Път с 2 платна във всяка посока!Едната лента е за движение направо, другата за направо и наляво например.Колите опред спират на червено и никакъв мигач, никаква индикация, че ще последва ляв завой на този дето се е престроил в лявата лента.Светва зелено и онзи отпред гордо пуска пътепоказателя.Още по-интересно става, когато и този в дясната лента изведнъж реши да се престроява за ляв завой, след като е светнало зелено или обратното - от най-лява лента решава да завие надясно.И на такива джигити съм попадал!
Колко ги има и разни комплексари, дето се включва в движението от страничен път и веднага се забива в най-лявата лента...
Да не говорим за бездарниците с "тираджийско мислене", дето не могат един елементарен десен завой да направят!Вместо както си се движи в най-дясната лента и просто да завие надясно в страничната улица, той първо се изнася вляво, заемайки половината на съседно платно и чак тогава завива вдясно, сякаш не лек автомобил, ами поне автобус кара Confusedhock: Колко са ме изправяли на нокти такива БЕЗкадърници :evil:

Друго широко разпространено тук е при успоредно паркиране, паркиращият основно поради некадърността си, да продължи назад докато не се чуе "тряс", след което да даде напред пак до звук "тряс" - това са му ориетирите, че няма повече място!Не стотици, а хиляди пъти съм ставал свидетел на подобно нещо!!!Дори на нас така ни се беше случило.Докато бях в магазина, една бабка така излезнала - първо чукнала леко колата отпред, после и нас ни подпряла, а след като жена ми излезнала да търси обяснение, бабетката се заоправдавала, че няма нищо по нашата кола, пък и да имало нещо си имало застрахователи - с тях да се разправяме.Пълно е с такива сладури тук.Да не говорим, че успоредното паркиране за едно 30-40% от тукашните шофьори си е висш пилотаж.Тук масово хората дори се затрудняват да паркират назад.Някъде между 70 и 80% от хората паркират напред.На който и паркинг да отиде човек, масово колите са паркирани напред, просто защото много се затрудняват да паркират назад, макар че после пък им е не по-малко по-трудно да излезнат назад.Нерядко има дребни катастрофи, точно поради тази причина!

Да не ти разправям за една от най-големите напасти тук - велосипедистите!Тези се мислят за някакъв вид богоизбрани и безсмъртни.Абсолютно никакви правила не спазват!Отнемат предимство на абсолютно всички - от пешеходци, през автомобили, та до камиони дори.Още ми е прясно как двама колоездачи ми изскочиха на десетина метра отпред, та се наложи да скачам на спирачките!Колите най-чинно си чакат на светофара, а за тези няма червено - даваййййй.Редовно пишат за вкарани в болница или починали велосипедисти, след като за пореден път са се помислили за безсмъртни и са решили, че за тях не важат никакви правила.

Колко има и нетърпеливи юнаци, дето редовно ти отнемат предимството.Някой камион е спрял в неговото платно и нашия вместо да изчака насрещния трафик да се изтегли и тогава да го заобиколи, той просто си влиза в насрещното и кара другите да спират.Почти няма седмица, дори ден без да ми се случи нещо подобно.Понякога чак и злобни погледи ти хвърлят :o

Мога още сума примери да ти давам с лоши шофьори по тукашните ширини, ама едва ли има смисъл - за теб най-зле винаги ще е в България.Разбирам те напълно - аз също съм българин и съм мислел по същият начин като теб и всичко в България ми се виждаше най-черно Wink

Може и да се изненадаш, но при всяко ходене до България ми се струва, че има немалко неща, които се подобряват в културата на шофьорите у нас.естествено моето са впечатления на турист, но все пак преди са ме удряли на пешеходна пътека, когато дадох законното предимство на пешеходците, а сега доста коли спират и изчакват пешеходците да минат.Случва ми се по-често и някой добър колега или колежка да ме пусне, за да се вкл. в движението.Може и да си е само мое впечатление, но това е което виждам от едномесечните си престои, когато сме си в Родината!
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply

#18
gustav Wrote:
Quote:Колеги, винаги си задавам въпроса дали ако някой кара с 90-100 по първокласен път е нужно да го изпреварим? Виждам по-горните постове, че колеги стигат до 160-170 при изпреварване, което за мен е адски висока скорост дори за магистрала.

Аз точно това искам да подчертая. Някой кара с 80, аз искам да го изпреваря с 90, обаче на практика завършвам изпреварването с 140. Не го искам, но в в 80% от случаите се получава точно това. В 10% от случаите съм принуден да се откажа, защото изпреварваната кола е по-мощна от моята и след като види че искам да го изпреваря ускорява и започва да се движи по-бързо - т.е. бяга напред. И само в 10% от изпревалванията съм попадал на коректни шофьори, които запазват скоростта.
....
Колега, според мен това да изпревариш някой друг плавно и с малка разлика в скоростта е оправдано само ако пътят е с няколко платна в едната посока.Тогава може човек да предприеме такова плавно изпреварване.Обаче, ако имаш само по едно платно и тръгнеш плавно да изпреварваш....хм, най-малкото е рисково, а да не говорим, че е и неправилно.ЗДП отдавна не съм го чел, но ми се върти нещо от сорта, че изпреварването трябва да се извърши възможно най-бързо и за най-кратко разстояние(както ме е учил и инструктора ми в България).Може и да е друг текста, но смисъла беше този!

Колкото да разни, дето ти се струват, че внезапно ускоряват - ами има и такива гадове.И на мен тук ми се е случвало да попадам на такива, но понякога ситуацията е друга, а и трябва да се поставим на мястото на този пред нас.

Да речем пред теб е кола, автобус или камион.При изкачване, завои или опасно спускане много хора предпочитат да вложат допълнително внимание, което си е напълно нормално с оглед на рисковете.Ами естествено е когато излезнат на прав участък и с добра видимост да ускорят.Това го намирам за напълно нормално.Ако решат да проявят колегиалност и пуснат коланата - супер!Но и да не го направят... ами не са в нарушение, макар че на мен лично ще ми е гадно да задържам колона зад себе си.
Колко пъти ми се е случвало подобно нещо и на мен.Кара си някой колега с дадена скорост по равното, но когато дойде изкачване, колата му намалява постепенно скороста.През това време го застигам и тръгвам да го изпреварвам, но изкачването свършва и пътя пак става равен, съответно неговата кола пак се ускорява до предишната скорост.Това може на пръв поглед да изглежда, сякаш той нарочно го прави, но се съмнявам и в 50% от случаите това наистина да е така.
Това лято ми се е набил един случай в главата с един колега пред мен с една каравана.При път с ограничение 90 км/ч и по едно платно за движение в двете посоки, той на правите участъци караше с 90-100км/ч, а на завоите слизаше на 60-70км/ч, при положение, че спокойно можеше и с 90 да си кара човек.Пътят беше равен, а завоите плавни и едва ли намаляването му идваше от недостиг на мощност.По-скоро съм склонен да си мисля, че умишлено намаляваше в завоите, за да не му се разхвъчат нещата из караваната.Едва ли е приятно да гониш посуда, играчки и какво ли още не из караваната по време на движение.
Та този колега за нула време събра колона зад него.
Аз като първа кола в колоната след него го издържах 20-на минути(имаше доста по-нетърпеливи, дето освен него задминаваха мен и по още 1-2 коли от колоната) и в крайна сметка на една от поредните прави по познатия маниер - газ до ламаринката и докато завърша изпреварването волвото беше на 160 км/ч.А колегата пак на правата си ускори и сигурно пак е бил на 90-100, както правеше на всяка една права преди това.Съмняваме да го е правел, за да не допуска да го изпреварват!?

Мисълта ми е, че не всички са подлеци, каквито често може да изглеждат в нашите очи Wink
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply

#19
Quote:Колега, не знам защо си мислиш, че статистиките са такива само в България.

Не, не си мисля такова нещо, затова още в началото подчертах, че това съм го виждал нявсякъде където съм карал кола. Германия, Италия, Австрия, Унгария, цялата бившя Югославия, Гърция, Румъния и Турция. Във Франция и Швейцария нямам достатъчно пробег за да преценя, но са ми разправяли че е същото....Това с недаването на мигачи и успоредното паркиране го има и тук, въпреки многобройните камери, жестоките глоби и очертаните с боя паркоместа. Щом и в USA е така - значи няма надежда.....
Колата на бъдещето е с 2 багажника и без двигател!
Reply

#20
Като се замислих ... имах веднъж и аз такъв случай. На връщане с двама колеги от командировка на морето някъде след Шумен на една права един удължен Бус Мерцедес така реши да се прави на бегачка... и реши да намали чак на 190!!!
Моите колеги бяха си глътнали езиците. Предимството на това да имаш люк е, че от там излетяха два недоизядени Макдонълдса + картонена чаша от кола, които оня трябваше да си чисти от предното стъкло!
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)