The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Още ли има ентусиасти да зареждат на ОМВ?!

#1
Колеги,
кой е изгорял на тази дупка днес?

"Тази вечер на бензиностанция на OMW в София лек автомобил Волво V40, 1.8 бензин, модел '97, успя да събере в резервоара си рекордните 71л. бензин А95. Метрологичната проверка с еталон от 20л. показа точност до -20гр. Калибровка на горивна помпа №6 с дата 09.2013. Стикер - валиден до 09.2014г. Заводските параметри на резервоара на горния автомобил са фиксирани на 60л. обем за целия период на неговото производство - 1996-2003г. Колата е стигнала до бензиностанцията на собствен ход, т.е с работещ двигател. Предполагаемо остатъчно количество в резервоара - не повече от 1л. Евентуални течове от резервоара - не са забелязани. Автомобилът прeседя на едно място около 2 часа. Възможност за пълно допълване на гърловината на резервоара - още максимум около 300-500 гр. Предполагаемо сборно събрано количество гориво - бензин А95 в резервоара на автомобил Волво V40 - МАХ 64/65л. ПИТАНЕ: КЪДЕ СА ДРУГИТЕ 6-7 ЛИТРА ГОРИВО??? ............................................................................ — в СОФИЯ - OMW - Г.М.ДИМИТРОВ - 9 ное. 2013, около 21:00 ч."

Единственото решение за борба с тези мафиоти е да СПРЕТЕ да зареждате на ОМВ Idea
Нито качеството е добро на горивата, нито количеството!!! Всичките 3-4ст. отстъпка си ги плащате като попове :lol:
Взимайте си само кафе, поне него не са го развалили още :lol:

btw ... Днес забелязах, че горивата на ШЕЛ вече са с надпис "Forza" :lol: :lol: :lol:
Внимавайте и там ... да не излетите :mrgreen:

п.с. Зареждайте по-малко, за да не се изпаравя ... явно разликата от 10л. се е изпарила в това топло време :evil:

   


Attached Files Thumbnail(s)
   
BG VOLVO Member #00409
Reply

#2
Леле мале, големи палавници тези бензинджии в България! Big Grin Ами как да не се изпарява бе, Влади, то времето ви топло и се изпрява бързо бензина.
Volvo For life!
Reply

#3
До сега мислех, че само Шел лъжат, но тази снимка ме вкара в размисъл. Преди 4 години на един приятел в Пасата му бяха наляли 92 литра нафта, при положение, че е имал около 5-6 литра и резервоара му събира 70 литра. Аман от измамници
Reply

#4
JMI Wrote:Леле мале, големи палавници тези бензинджии в България! Big Grin Ами как да не се изпарява бе, Влади, то времето ви топло и се изпрява бързо бензина.
Да, представи си какво става лятото, когато стане над 35 градуса ... направо не можем да смогнем да заредим на 1/2 :mrgreen:
btw ... още 2005 год. ме "светнаха" на тази далавера, която правят ОМВ - манипулират температурата по ел. път и лъжат колонката по този начин колко да пуска Wink Много е елементарно - задаваш, че навън е +60 градуса, при реално +15, софтуеър смята разширението на горивото при тази "външна температура" и започва да отброява повече, а реално излиза по-малко, защото не е +60, а +15 ... проста физика и никакви метрологични замервания не могат да констатират отклонения, защото реално всичко е ОК :lol:
Обикновено оплакванията за количество се засилват зимата, защото разликата се получава по-осезаема Wink
Иначе другата "екстра", която предлагат ОМВ е лятна нафта при -10 и надолу :mrgreen: Купуват я на по-ниска цена, разчитат че клиентите ще я омешат с друга и ще я изгорят преди да замръзне, но има такива, които не успяват ... но пък получават паметник рано сутринта :evil: Иначе си продават зимната като по-скъпо гориво, с добавки, под името ОМВ Алпин Карера Мега Турбо Пауър и ... последният да затвори вратата :lol:
Тези "хитрини" се правят масово, всички ги знаят и са ми споделени от човек, който 4 години е бил управител на ОМВ обект!!!
Надали за последните 6-7 год. нещата са се променили особено.

за ШЕЛ ... в друга тема :mrgreen:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#5
Лоша работа, а аз си зареждам смело.
Reply

#6
A някой да има от ЕКО оплаквания, че аз зареждам там..... то човек не знае вече къде да зарежда.
VOLVO 850 GLT 2.0Turbo avtomatik 1996g.
Reply

#7
Последните 4-5 години,зареждам предимно на тази бензиностанция.Явно вчера ми е било за последно.Въпреки че,едвали има много алтернативи.
Изборът май се свежда до това къде ще ни "извозят"най-малко!
Reply

#8
valio.com Wrote:Последните 4-5 години,зареждам предимно на тази бензиностанция.Явно вчера ми е било за последно.Въпреки че,едвали има много алтернативи.
Изборът май се свежда до това къде ще ни "извозят"най-малко!
Зареждай на Петрола, който е под ОМВ-то ... срещу КАТ.
Аз там зареждам от над 10 год. ... ГАЗ, бензин, а последните 6-7 год. нафта и нямам до сега никакви оплаквания за количество или качество.
Да, сигурно ме лъжат, но в границите на разумното, така че да не разбирам Smile
Поне колите си работят добре и нямам проблеми.
BG VOLVO Member #00409
Reply

#9
И в Ст.Загора имаше подобна случка с един познат зареждащ нафта от въпросната бензинджииница :evil: Количеството заредено гориво надхвърляше с десетина литра капацитета на резервоара Confusedhock: :twisted:
Reply

#10
Dodo 155 Wrote:
valio.com Wrote:Последните 4-5 години,зареждам предимно на тази бензиностанция.Явно вчера ми е било за последно.Въпреки че,едвали има много алтернативи.
Изборът май се свежда до това къде ще ни "извозят"най-малко!
Зареждай на Петрола, който е под ОМВ-то ... срещу КАТ.
Аз там зареждам от над 10 год. ... ГАЗ, бензин, а последните 6-7 год. нафта и нямам до сега никакви оплаквания за количество или качество.
Да, сигурно ме лъжат, но в границите на разумното, така че да не разбирам Smile
Поне колите си работят добре и нямам проблеми.


Не знам за количеството , но горивата на този Петрол за наистина качествени.Доказани във времето !
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)