The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Съботно приключение с S60 D5.

#21
аз го чистих с Miglio EGR - а и тръбите, а относно чистенето на интеркулера - аз не съм го чистил, но го сменях че се спука, и доста лесно го извадих. сваля се предната броня( с тези преправики по фаровете съм натрупил опит и я свалям за 5 мин) и след това ги разделих трите радиатора - воден, климатик и интеркулер. кулера е в средата и го извадих нагоре, нито съм източвал вода нито фреон. просто леко се извърта на едната страна и излиза, и всичко това при положение че съм автомат, и имам и маслен път през водния радиатор за охлаждане на маслото за авотматика, предполагам на ръчна скоростна още по лесно ще излезе. все пак са два мъркуча по малко за прескачане.
P.s. с тия профилактики на работеща кола, комшията с BMW X5 ме взе на подбив, вика това ли ти е здравата кола, все нещо я правиш хахахах. вика имаше една реклама, не си копувай Волво, че ще те надживее...
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply

#22
Оста на дросела,дето съм го снимал,не е никак крехка,но си иска внимание.Като го чистиш само с бензин и търкане с памучни парцали.При разглобяването не очаквай изненади.
Следващото е за 185 кончета мотори.демек като моят.
Първо отваряш багажника и откачаш акомулатора.Преди това оставете отворен прозорец и поне една задна седалка паднала.Същото за джипките не е актуално.
После премахвате филтърната кутия и задължително разкачате компа върху нея.Там внимателно със стоперните чопове на буксите.Разглобявате и въздуховода на входящият въздух,за да не пречи.
От там нататък развиваме дроселовата клапа,държаща се на 4 ри ботчета,след нея е ЕГР ра(не го пипаме.Остава си на място.Може да го свалите,но отдолу му е входящата тръба и това се прави при цялостно почистване.
След нея има Г образен пластмасов съединител,държащ се с по две скоби и гумено съединение от двете страни.
Чистите смело с бензин и сте готови.Препоръчвам да работите с някакви ръкавици,че аз още не мога да си измия ръцете...
:mrgreen:
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply

#23
Kangalov Wrote:Оста на дросела,дето съм го снимал,не е никак крехка,но си иска внимание.Като го чистиш само с бензин и търкане с памучни парцали.При разглобяването не очаквай изненади.
Следващото е за 185 кончета мотори.демек като моят.
Първо отваряш багажника и откачаш акомулатора.Преди това оставете отворен прозорец и поне една задна седалка паднала.Същото за джипките не е актуално.
После премахвате филтърната кутия и задължително разкачате компа върху нея.Там внимателно със стоперните чопове на буксите.Разглобявате и въздуховода на входящият въздух,за да не пречи.
От там нататък развиваме дроселовата клапа,държаща се на 4 ри ботчета,след нея е ЕГР ра(не го пипаме.Остава си на място.Може да го свалите,но отдолу му е входящата тръба и това се прави при цялостно почистване.
След нея има Г образен пластмасов съединител,държащ се с по две скоби и гумено съединение от двете страни.
Чистите смело с бензин и сте готови.Препоръчвам да работите с някакви ръкавици,че аз още не мога да си измия ръцете...
:mrgreen:
Вальо, хиляди благодарности!
А за мръсотията от дизел ... чудя се защо жените не се гримират с отработено дизелово масло? По-силно седи от перманентен грим :mrgreen:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#24
Днес, и аз реших да погледна за какво става дума при мен...... и за мое голямо учудване беше доста чисто. Не, че нямаше но... ако не бях плъзнал пръста по маркуча нямаше и да разбера.
Единствено слагам добавка кастрол в нафтата, ако има някакво значение.
Reply

#25
Здравейте и благодаря за полезната тема, искам да попитам за 2.4 D същата ли е процедурата?
Reply

#26
Daskalov Wrote:Здравейте и благодаря за полезната тема, искам да попитам за 2.4 D същата ли е процедурата?
То D5 си е 2.4, но с кой мотор си - 163 или 185 к.с.?
BG VOLVO Member #00409
Reply

#27
Сега има и 2.4D който не е D5, мисля с по- малко кончета беше, но това е някъде от 2011 година насам! А иначе е ясно, че този нов, така наречен 2.4D е произлизащ от D5! Има по-малко емиси и исля беше леко по-икономичен също!

В конкретното питане и аз мисля, че си говорим за D5, просто колегата го е нарекъл 2.4D

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#28
JMI Wrote:Сега има и 2.4D който не е D5, мисля с по- малко кончета беше, но това е някъде от 2011 година насам! А иначе е ясно, че този нов, така наречен 2.4D е произлизащ от D5! Има по-малко емиси и исля беше леко по-икономичен също!

В конкретното питане и аз мисля, че си говорим за D5, просто колегата го е нарекъл 2.4D

Поздрави
Данчо, D5 означава 5 цилиндров дизел, но след еди коя си година, както си посочил, започнаха да го кръщават D3, D4 и т.н., независимо, че си е старият 5-ак Wink
Разликата м/у 163 и 185 к.с. е малка ... Вальо е правил снимки и описал на 185 к.с. какво и как е чистил ... не че при 163 к.с. въпросните детайли са по-чисти :mrgreen:
Ако колегата е с 163 к.с. (D5244T - без DPF), бих му препоръчал след почистване да си затапи ЕГР-а, т.к. той е причината за всички тези л**на по турбо пътищата Idea
При нас EGR-ът се управлява електронно, но пак има решение ... работя по въпроса и съм измислил как да го излъжа и да не вкарва газовете обратно, без да светят чекове и т.н., но е много студено и не ми се занимава ... отделно съм решил да ревизирам и топлата част на турбото - почистване на VNT-то (там какви черни снимки ще има ... не ми се мисли), така че ще почакам още 2-3 месеца Smile После ще пиша дали съм успял или не, както и какво точно да се направи.
BG VOLVO Member #00409
Reply

#29
Dodo 155 Wrote:
JMI Wrote:Сега има и 2.4D който не е D5, мисля с по- малко кончета беше, но това е някъде от 2011 година насам! А иначе е ясно, че този нов, така наречен 2.4D е произлизащ от D5! Има по-малко емиси и исля беше леко по-икономичен също!

В конкретното питане и аз мисля, че си говорим за D5, просто колегата го е нарекъл 2.4D

Поздрави
Данчо, D5 означава 5 цилиндров дизел, но след еди коя си година, както си посочил, започнаха да го кръщават D3, D4 и т.н., независимо, че си е старият 5-ак Wink
Разликата м/у 163 и 185 к.с. е малка ... Вальо е правил снимки и описал на 185 к.с. какво и как е чистил ... не че при 163 к.с. въпросните детайли са по-чисти :mrgreen:
Ако колегата е с 163 к.с. (D5244T - без DPF), бих му препоръчал след почистване да си затапи ЕГР-а, т.к. той е причината за всички тези л**на по турбо пътищата Idea
При нас EGR-ът се управлява електронно, но пак има решение ... работя по въпроса и съм измислил как да го излъжа и да не вкарва газовете обратно, без да светят чекове и т.н., но е много студено и не ми се занимава ... отделно съм решил да ревизирам и топлата част на турбото - почистване на VNT-то (там какви черни снимки ще има ... не ми се мисли), така че ще почакам още 2-3 месеца Smile После ще пиша дали съм успял или не, както и какво точно да се направи.

Така де D5 си е стария 5-ак, но има и 2,4D , който си е страия 5-ак, но е леко различен, сега тук го слагат на големите Волва като XC70, XC90, но които са само с предно, а без awd за икономия! Това е тук го наблюдавам от известно време. Колата само докарва на изглед! Big Grin
Volvo For life!
Reply

#30
Volvo D5 Engine (Diesel)
Model name Power (ps) Torque (Nm@rpm) Displacement (cm³) Engine code Comment
2.5D (TDI)
(2000-2001) 140 290@1900 2460 D5252 T Inline 5 with turbo (VAG/Audi engine)

2.4D
(2001-2005) 130 280@1750-3000 2401 D5244 T2 Inline 5 with turbo

D5
D5 AWD
(2001-2005) 163 340@1750-3000 2401 D5244 T Inline 5 with turbo

D
(2005-2007) 126 300@1750-2250 2400 D5244 T7 Inline 5 with turbo

2.4D
(2005-2007) 163 340@1750-2750 2400 D5244 T5 Inline 5 with turbo

D5
D5 AWD
(2005-2007) 185 400@2000-2750 2400 D5244 T4 Inline 5 with turbo

Wink
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)