The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Poll: Какъв двигател има вашето сегашенo VOLVO и доволни ли сте от него?
You do not have permission to vote in this poll.
Бензин с газова
43.86%
175 43.86%
Бензинов
23.56%
94 23.56%
Дизелов
27.07%
108 27.07%
С дизел съм, но бензни с газ щеше да е по-добре
2.51%
10 2.51%
С бензинов съм, но следващия път искам дизел
1.25%
5 1.25%
На газ съм, но следващата ми кола ще бъде дизел
1.50%
6 1.50%
Дизелите на VOLVO не са добри, ще сменя марката
0%
0 0%
Бензиновите двигатели на VOLVO не ми харесват, ще сменя мараката
0.25%
1 0.25%
Total 399 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте?

#41
Колегите изписаха цели страници с анализ на постиженията на цялата ВАГ група и с този коментар, че в колите ни Д5 е на Ауди ни довърши! :mrgreen:
Reply

#42
lubomancho Wrote:Колегите изписаха цели страници с анализ на постиженията на цялата ВАГ група и с този коментар, че в колите ни Д5 е на Ауди ни довърши! :mrgreen:

Трябва да четеш по-внимателно. На Ауди е само стария петцилиндров дизел 2.5 TDI, следващия (и актуалния) D5 си е собствена разработка на Волво - чети тук:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://en.wikipedia.org/wiki/Volvo_D5_engine">http://en.wikipedia.org/wiki/Volvo_D5_engine</a><!-- m -->

А относно 2.5 TDI на Ауди, който е представен за пръв път през 1989 година - той е откраднат (VAG признаха си официално през 2001 година) от първия дизелов двигател с директно впръскване в света за лек автомобил на Фиат Крома от 1986 година, като Ауди са му добавили още един цилиндър, за да може да влачи тежкото Ауди 100.

Ето още малко инфо за бизиновите матори на Волво:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Volvo_engines">http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Volvo_engines</a><!-- m -->

Но в днешно време вече няма нищо свято - новата А-класа на Мерцедес всъщност е следващото Рено Меган, старата Б-класа е старото Рено Меган, на новата А-класа се монтира дизелов двигател на Рено (1.5 дци) и скоростна кутия с два съединителя на Режията, новото Инфинити QX30 всъщност ще е Дачия Дъстър с луксозен интериор. Новият Nissan Terrano също е Дачия Дъстър...

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.autoblog.com/2013/08/22/nissans-dacia-duster-based-terrano-revealed/">http://www.autoblog.com/2013/08/22/niss ... -revealed/</a><!-- m -->

Дори новия ван на BMW - Active Tourer - всъщност ще е rebadged Toyota Prius Plus ... Срещу което Тойота получава 2-литрови дизелови двигатели на BMW за Авенсис, Корола и Аурис...

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.bmw.bg/bg/bg/insights/bmw_concept_active_tourer/digital/index.html">http://www.bmw.bg/bg/bg/insights/bmw_co ... index.html</a><!-- m -->

А новите базови бензинови двигатели на С- и Е-класата на Мерседес (1,6 турбо) са на Рено. Всеки гледа да пести и да намалява разходите. Това е положението.
Volvo XC90 D5 Inscription '16
Volvo XC90 D5 Executive '12
Volvo XC60 D5 Summum '11
Alfa Romeo Spider 2.0 '90
Lancia Ypsilon 1.2 '00
ex Volvo XC90 D5 Summum '06 [Image: 492232.png]
ex Jeep Grand Cherokee Limited
ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD
Reply

#43
Колегите са прави, Д5 си е Д5 и е направен от Волво, алуминиев и брониран или иначе казано, вечен! 5 цилиндровия Ауди 2.5tdi също е много надежден двигател и макари Волво да са си правили Д5 сами, мисля, че от 2.5 tdi е дошла първоначалната идея.

Малко съм изненадан от анкетата до момента! Моите предположения бяха, че бензина или бензин газ убедително ще води на дизела, но за моя приятна изненада нещата явно вървят към прогрес Wink
Volvo For life!
Reply

#44
Поседи 5 минути на софийски светофар и после говори за прогрес, комбинацията от Лукойл и среден пробег на автомобилите 400 000 км прави чудеса с въздуха. Преди да станат модерни печките в София се дишаше.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#45
joro74 Wrote:Поседи 5 минути на софийски светофар и после говори за прогрес, комбинацията от Лукойл и среден пробег на автомобилите 400 000 км прави чудеса с въздуха. Преди да станат модерни печките в София се дишаше.
Това малко ми прилича на онзи лаф с парниковите газове - били много вредни и затова създадоха цяла система за заплащане, продажба и т.н. :lol:
Нали не се заблуждаваш, че стар дизел замърсява въздуха повече от стар бензин или такъв на газ? Еднакво - единият нафта, другият масло :mrgreen:
Може да заповядаш при моя D5 и ще го замерим ... а после твоя бензин на газ Wink
Първото нещо, което се скапва от газта е катализаторът - следва премахавне. После ламбдите започват да се бъгват - следва емулиране. Ако някой бензин на газ успее да си докара и 1/2 от заводските данни за вредни емисии ... ще се прекръстя на Хасан :mrgreen: :lol:
Сега очаквам реплика от рода "Моето Волво си има катализатор...", но не трябва за забравяме всичките Опели, Голфове и т.н., които са изтърбушени отвсякъде :lol:
Докато при дизелите - дори да махнеш DPF-а, пак не е толкова замърсяващ, колкото колите горящи бензин.
Но понеже се заформя пак вечното мерене на пишки - дизел/бензин ... аз спирам дотук ... няма да водя излишна полемика с никой!
За мен бензин с турбо е най-хубавият вариант за кола (без да му се слага газ), но поради липсата на читав избор си купих D5, за което пък не съжалявам Smile
BG VOLVO Member #00409
Reply

#46
Абе смърдятси дизеловите пушеци и то сериозно. Пример за това при мен е следният: гаражът ми е на леко кофти място за изкарване на автомобила(винаги има някой който е спрял и аха ида не мога да излезна. И в този случай вкарването на заден ми е доста по-удобно. Ами в70тката с дизеловият двигател не я вкарвам на заден. Докато се нагъзя и вътре не се диша. С в40 на газ нямаше такива проблеми. Даже никога не съм усещал някакви миризми от ауспуха.
XC70 T6    MY12 - (2021 -   )
XC70 D3    MY12 - (2019-2021)
V70   D5    MY05 - (2015-2019)
V70   2.5D MY00 - (2011-2015)
V40   2.0   MY98 - (2008-2011)
460   1.8   MY90 - (2005-2008)
Reply

#47
Но има и един тънък момент, дизела може много да пуши, но въпроса е какво е съдържанието на дима, че то и кола 1 000 кубика бръмчи много но не върви, та така и дизела може да не е чак толкова богата на менделеевата таблица тази пушилка. това са мой предположения, като не съм химик и може и да не съм изобщо прав, но все пак като вкарам Д5 цата в гаража леко се задимява, но след 5 мин дима го няма и съответно няма и спомен че е вкарвана колата, баща ми като вкара Сценика на газ, ми 2 часа цялата къща мирише на газ след това.
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply

#48
Аз бях голям противник на газта, но уви реших да спасявам екологията Smile Аз съм с 2.4 140 коня, въпреки че съм доволен от вървежа, немога да неподмина факта, че гори по прочетените мнения колкото 2.4Т бензин. По принцип гледах че разликата м/у 140 и 170 коня са 10нМ което не ми се струва кой знае каква разлика, че да се усети осезаемо, но при бензинките и дизела Д5 нМ вече са доста осезаеми.... много ми харесва д5 при ускорение, не съм го пробвал на дълъг път, но си мисля че наистина бензина е по-комфортен. Та идеята за моя е малки коне, голям разход и се принудих да сложа газово, но след като го сложих развенчах всички митове за еднаквия разход на газ и бензин (може да е еднакъв за 1.4 но при мен си е както пише по книгите) или по-точно както Волво Би-фюел 20% по-висок разход вървенето си е същото. Но както каза колегата по-горе, дори и с такъв разход пак излиза по-евтино от дизела и обслужването му.

п.п. абе дизела нали имаше печки с таймери за зимата да стопля по-бързо....
пп.п. което ме подсети, че S40 (някои) имат подгряващи свещи на антифриза за бензина и така ме е яд, че на S60 няма Sad
ex - Volvo S60 2.4i BSR 188hp
Volvo S60 2.5 T5 Platinum 285hp Rica
Reply

#49
Абе каквото и да е щом е с ДВГ то цапа и бръмчи. Wink

Най големия проблем на смрадта от дизеловите коли е нафтата с която се карат. Един приятел, който има транспортна фирма ми е споделял, че камионите му пушат като зареждат нафта от БГ и от Сърбия. В момента в който налеят нафта от Унгарска или Австрийска бензиностанция и драмите с кълбата пушак приключват. Wink
Отделно съм виждал какви динозаври се вадят при почистване на резервоар от дизелова кола...

В дизелова кола ме дразнят няколко неща:
1. Шум.
2. Много по честото превключване на предавки, заради малкия работен диапазон от обороти които двигателя има. Ако си с ръчни скорости при градско каране превключването на предавки е двойно повече от колкото при бензинова кола.
3. Зиме минаваш половин София докато се сети да загрее, че и парно пусне. Confusedhock:
Reply

#50
Влади и Стефчо са адски прави! Тук в Англия аз си плащам винетката/данък на емисии, а не както в България на кубици. И тъй като съвременните дизели са доста по- чисти от бензина например аз плащам по малка такса на година, от човек с 1.8 бензин, защото грамовете на километър са доста по- голяма цифра. Това също е една много добра прчина да искам да карам дизел тук!

Ако контрола в България беше, както тук сигурен съм, че повечето от вас, които карат на газ щяха одавна да се отказали. Газта в Англия не плаща пътен данък, защото емисиите се разняват на 0! Обаче това се признава на коли, които са фабрично направени на газ. Афтърмаркет трябва да минат едни специялни тестове, за да получат сертификати, които са доста скъпи. Тези, които не искат да минават тест за сертификат си карат на газ, но си плащат таксите като на бензин!

Поздрави
Volvo For life!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)