The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Претриса при потегляне

#1
Здравейте, колеги!
При мен се появи дразнещ проблем. Става дума за Волво 460 1.6 83к.с. При потегляне колата претриса. Също забелязах, че като я пусна по инерция на скорост в града, на трета или четвърта, пак като че ли се появява леко претрисане, макар че карам по инерция - без газ.
Съединителя ми не е твърд. Мек си е.
Дали е за смяна съединителя, или само феродов диск, или пък тампон на скоростната кутия ?
Благодаря!
Reply

#2
Здравей колега!
По скоро е аксиалния лагер не е скъп , скъпо излиза самата смяна Wink
Reply

#3
g.mushev Wrote:Здравей колега!
По скоро е аксиалния лагер не е скъп , скъпо излиза самата смяна Wink
Ами като взема заплатата на 20 ще ида при майстора.
Благодаря за мнението!
Reply

#4
Днес ходих при майсторите ми. Единия се качи да я покара, да усети за какво става въпрос, после я гледаха и на канала и излезе, че двата тампона на двигателя, отпред си заминават и трябва да се сменят, затова претрисало при потегляне.
Reply

#5
Търси тампони по размер. Да не вземеш за Волво. Не за друго , ама ще се набуташ и пак толкова ще изкарат.
Reply

#6
kolev_74 Wrote:Здравейте, колеги!
При мен се появи дразнещ проблем. Става дума за Волво 460 1.6 83к.с. При потегляне колата претриса. Също забелязах, че като я пусна по инерция на скорост в града, на трета или четвърта, пак като че ли се появява леко претрисане, макар че карам по инерция - без газ.
Съединителя ми не е твърд. Мек си е.
Дали е за смяна съединителя, или само феродов диск, или пък тампон на скоростната кутия ?
Благодаря!
тампона на макферсона ! горе към бомбето ! или втулките на носача ! или безкрайно и до край разбит или шарнир или накрайник на рейката
Reply

#7
имах подобен проблем
при мен се оказа скъсан преден ляв тампон,в последствие забелязах,че и десния е на същото положение,за капак се ядосах и смених и този задния с предните два и забравих за претрисане
поздрави,Ивайло
апропо:не те карам да сменяш всичките тампони,просто погледни ги и трите в какво положение са,също така може да метнеше едно око и на амортисьорчето,дето обира вибрацийте на мотора(заставаш пред колата и поглеждаш между лявото бомбе и капака на ангренажния ремък)
[Image: ab284746.gif]

Reply

#8
Като ще сменяш , смени всички тампони.После ще си играеш да ги сменяш един по един.
Reply

#9
Този тампон на макферсона може ли да се разбере дали е прецакан без да се демонтира пружината?
Reply

#10
biser.or Wrote:Този тампон на макферсона може ли да се разбере дали е прецакан без да се демонтира пружината?
ДА ! можеш ! ако е повреден тампона на макферсона ,/най често причината за /претрисане /
е в него ....може да направиш следното като поставиш колата на хоризонтална основа и я погледнеш от няколко метра ,ако колелото е с видим наклон -няма от какво друго да е ,,,друго, което те съветвам -вдигни капака на двигателя ,вкл. на първа ,и лашкай колата напред назад ,като гледаш отгоре на бомбетата ,как се мести оста с гайката на макферсона ...има едни пластмасови тапи -махни ги за да се вижда по добре Wink
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)