The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Вибраций при 2к оборота.

#1
Здравейте колеги. Точно на 2к оборота се появяват много странни вибрации. Както на празен ход , така и на скорост. Огледах всички тампони на двигателя , не е от тях. Мислех си че е нещо по изпуск. система и там не виждам нищо.
Reply

#2
Модел на двигателя газ бензин ?

Иначе на пръв поглед сменяй двигателя. :lol:
460 1.8 моно 1994 година с газ и на всичкото отгоре и върви
850 2.5 бензин газ
Reply

#3
В една от фирмите в които работех имаше служебно Mitsubishi Pajero. При него се появи същия симптом и след 30-тина километра коляновия вал се строши на две, а една биела проби картера и излезе на асвалта. Иди при някой умен майстор за консултация.
The black S60 D5
[Image: ab208452.gif]
Reply

#4
Ходил съм , но и те знаят колкото мене. Двигателя няма вибраций. На 2 к оборота се усеща само в купето. Не е като вибрация от разбалансиран вал и тем подобни. Вибрацията се осеща като че ли ауспуха опира някъде в купето.
Много добре знам по какъв начин се усеща дисбаланс било то на вал или на маховик,.
И аз се занимавам с ремонт на ходива час и двг.
Reply

#5
martin_284 Wrote:Ходил съм , но и те знаят колкото мене. Двигателя няма вибраций. На 2 к оборота се усеща само в купето. Не е като вибрация от разбалансиран вал и тем подобни. Вибрацията се осеща като че ли ауспуха опира някъде в купето.
Много добре знам по какъв начин се усеща дисбаланс било то на вал или на маховик,.
И аз се занимавам с ремонт на ходива час и двг.


Отказвам се. Като си колега що питаш след като се занимаваш с двигатели.
А и май не искаш отговор след като не даваш никакво инфо за колата.
460 1.8 моно 1994 година с газ и на всичкото отгоре и върви
850 2.5 бензин газ
Reply

#6
Кво значение има :Д 1.8i.
Reply

#7
Бодигард 95 година.
П.П Кво лошо има да питам ? Щом пиша тук , значи не съм могъл да открия проблема. Това че се занимавам с ремонти не значи че лекувам всичко. Има майстори с по 20 години стаж и гледат като гламави.
Аз залагам на заден тампон на двигателя (тампона е здрав , но може да е станал ка камък.) , но нека да чуя и вашите мнения.
Reply

#8
Аз пък залагам на запалителни свещи щом не е дизел предполагам че ме разбираш.
На 90% съм сигурен че си на газ и една центровка няма да е излишна. Wink
460 1.8 моно 1994 година с газ и на всичкото отгоре и върви
850 2.5 бензин газ
Reply

#9
Гърне...?
Огледай там добре.
(ex) 2013 - 2017/ Volvo XC70, D5, 2007
(ex) 2016 - 2018/ Audi A4 1.8T Quattro, 1999
2011 - present/ Volvo S80, 2.0T, 1999
2017 - present/ Audi A8 4.2 Quattro, 2005
2017 - present/ Mini One, 2017
2020 - present/ Volvo V70 AWD, D5, 2005
Reply

#10
Освен изброените залози,притропване или ритрисане може да има и от тампоните на стабилизиращата щанга.
Погледни случайно да не са закъсани.
Wink
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)