The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Свистене, загуба на мощност, изпушване

#11
Благодаря че Ви има!
Така се спи и по-спокойно...
Сега вече по друг начин възприемам "станното" леко бучене отпред до двигателя!
Печката си се включва и изключва когато си иска/явно си има собствено мнение!/- заради градско е!
А в менюто на дисплея със сигурност нямам настройка за печка/изтеглил съм къса клечка/
Малко ме смущава "смяната" на софтуера в МП!!
Дано да е някаво добявяне.....
Ако знаете някой при който да отида, ще по добре!
Иначе ще е на късмет!
Благодарности
Reply

#12
velev71 Wrote:Благодаря че Ви има!
Така се спи и по-спокойно...
Сега вече по друг начин възприемам "станното" леко бучене отпред до двигателя!
Печката си се включва и изключва когато си иска/явно си има собствено мнение!/- заради градско е!
А в менюто на дисплея със сигурност нямам настройка за печка/изтеглил съм къса клечка/
Малко ме смущава "смяната" на софтуера в МП!!
Дано да е някаво добявяне.....
Ако знаете някой при който да отида, ще по добре!
Иначе ще е на късмет!
Благодарности
За МП не трябва да се безпокоиш, там много добре знаят какво и как да инсталират Wink
Всички коли (Волво) с печка излизат без таймер, после се налива софтуеърът за управление ... направено е за кинти :mrgreen:
Печката се включва при следните условия:
1. Гориво - над 15л.
2. Акумулатор - над 12,5v
3. Външна температура - 5 градуса и надолу.
4. Температура на водата - до 60-65 градуса (за това има разногласна информация).
Та, ако караш градско на кратки разстояния или термостатът ти е постоянно отворен, може да си я чуваш често и редовно.
Имах едно БМВ Е39 с печка, на което термостатът не работеше, т.е. беше отворен. Зимата, преди да го сменя, на дълъг път изстиваше и се включваше печката на магистралата ... кола с екстри :mrgreen:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#13
velev71 Wrote:Благодаря че Ви има!
Така се спи и по-спокойно...
Сега вече по друг начин възприемам "станното" леко бучене отпред до двигателя!
Печката си се включва и изключва когато си иска/явно си има собствено мнение!/- заради градско е!
А в менюто на дисплея със сигурност нямам настройка за печка/изтеглил съм къса клечка/
Малко ме смущава "смяната" на софтуера в МП!!
Дано да е някаво добявяне.....
Ако знаете някой при който да отида, ще по добре!
Иначе ще е на късмет!
Благодарности

Няма за какво да се притесняваш относно ходенето до МП.
Отделно, че и другаде в България не могат да го направят.
Отнема 30-40 минути приблизително и миналата зима (януари 2013 ходих аз) струваше около 360 лв. по спомен (фактурата ми е вкъщи, а съм в чужбина в момента).
Явно са го намалили, защото и приемчикът се изненада, че е толкова малко Big Grin
След инсталиране на софтуера се появават 3 нови менюта на дисплейчето. От едното може да я стартираш директно, когато решиш, а другите 2 са таймери - един за сутрин и един за вечерта примерно (поне при мен на S60 е така).
Много приятна екстра като цяло. Сутрин колата е топла, двигателят е загрял, стъклата са размразени, няма стъргане и т.н.
Иначе и при мен при градско движение дори и след като е загряла колата, се чува понякога за кратко жуженето на печката. След загасяне също се чува понякога Smile
S60 D5 Momentum, 163hp MT, 2005
Reply

#14
Благодаря andio, виждам, че и за теб нещата са съвсем нормални и познати относна печката.
И да попитам по-конкретно: ако по някаква причина НЕ си подгрял предварително чрез настройка на таймера при запалване на двигателя на студено, пускаш ли и печката допълнително или как?
И оносно звука на печката, какъв е нормалния шум?/ на мен понякога ми се струва че вие лагер, друг път е като перка на вентилатор..../
Reply

#15
velev71 Wrote:Благодаря andio, виждам, че и за теб нещата са съвсем нормални и познати относна печката.
И да попитам по-конкретно: ако по някаква причина НЕ си подгрял предварително чрез настройка на таймера при запалване на двигателя на студено, пускаш ли и печката допълнително или как?
И оносно звука на печката, какъв е нормалния шум?/ на мен понякога ми се струва че вие лагер, друг път е като перка на вентилатор..../

Ако е достатъчно хладно, т.е. под 4-5 градуса, печката се включва автoматично след запалване. Трябва да са налице разбира се и другите условия, които е посочил Dodo. Ако случайно температурата е над необходимата за автоматично включване, можеш да запалиш печката ако прецениш и ако разполагаш с тази опция в менюта, разбира се. Ако нямаш софтуера си караш спокойно, когато загрее - тогава Smile
Относно звука, а може да намериш и отговори на други въпроси, прегледай тази тема - http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewto...3&start=10
Колегата Carburettor е пуснал клипче с една шкода. При мен звукът е подобен на жуженето в началото, преди да започне да цъка. Понякога се чува и вентилаторът на печката.
S60 D5 Momentum, 163hp MT, 2005
Reply

#16
Като допълнение - през миналия септември в МП Люлин ми направиха тази софтуерна манипулация - 480 лв. с ДДС.
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#17
bell Wrote:Като допълнение - през миналия септември в МП Люлин ми направиха тази софтуерна манипулация - 480 лв. с ДДС.
Явно за сезона вдигат цената, защото аз я правих на около 360 лв., лятото :lol:

Специално сега е:
Каталожен номер: 30776785
Наименование: СОФТУЕР
Цена с ДДС: 395.04 лв.


Навън е около 310 лв., но като се сложи ДДС-то и пак става толкова Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)