The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Опции XC90

#1
Здравейте,
Имам 7-местно XC90.
Прочетох цялото ръководство на XC90, но не намерих отговор на следните въпроси, които ме интересуват:
1) Могат ли облегалките на втория ред седалки (зад шофьора) да "легнат" и така да получа равен под с този на багажния отсек?
Опитах се, но практически само средната седалка "легна" а останалите 2 остават само наклонени напред.
В същото време облегалката на предната пасажерска седалка може падне напред (посредством 2 малки лостчета). Няма логика!?!?!
Преди време имах XC70 и при него не само, че задните седалки "лягаха" ами и на предната пасажерска седалка й падаше облегалката и получавах дълъг почти 3 метра равен под.

2) Има ли опция при включване на задна скорост ®, страничните огледала автоматично да "падат" ниско долу, за да се виждат гумите (има го при много автомобили и от по-нисък клас)?

Надявам се, че колеги, които са наясно с XC90 ще отговорят.

Поздрави
Volvo XC90, D5 200 кс, AWD, 2013
Reply

#2
При мен е след като включа задна, натискам един от бутоните на шофьорската врата за огледалата и то пада, спроед това как съм го нагласил! Пробвай мисля че, не би трябвало да има разлика!


Поздрави
Volvo For life!
Reply

#3
JMI Wrote:При мен е след като включа задна, натискам един от бутоните на шофьорската врата за огледалата и то пада, спроед това как съм го нагласил! Пробвай мисля че, не би трябвало да има разлика!


Поздрави

Здравей,

На шофьорската врата имам:
- 4 копчета за ел. стъклата;
- 2 бутона + 1 джойстик за огледалата;
- 1 бутон за заключване;
- 1 бутон за деактивиране на задните ел. стъкла.

Да не би да имаш допълнителен бутон?

Поздрави
Volvo XC90, D5 200 кс, AWD, 2013
Reply

#4
При включена задна натискаш примерно бутона за дясното огледало и то се навежда. Получава се комбинация и се получава. При включване на D то се връща в изходно положение
Reply

#5
Krassimir Wrote:При включена задна натискаш примерно бутона за дясното огледало и то се навежда. Получава се комбинация и се получава. При включване на D то се връща в изходно положение

Здравей,

Утре ще пробвам.
Но иначе няма опция да се зададе предварително наклон и при включване на задна автоматично да падат и двете огледала (без натискане на бутон)?
Volvo XC90, D5 200 кс, AWD, 2013
Reply

#6
Няма опция за автоматично, за регулиране не съм пробвал наклона който прави ми върши работа. Утре ще пробвам при наклонено огледало да го настроя. При мен при натискане на бутона при задна ми светва и зелената лампичка на самият бутон на огледалото.
Reply

#7
Интересно защо ти отговарят само колеги с ХС70 ...все пак са различни коли.

За седалките - може, товарил съм сърф 3,20 метра.

[Image: Volvo-XC90_2002_1024x768_wallpaper_84.jpg]

[Image: Volvo-XC90_2002_1024x768_wallpaper_8a.jpg]

[Image: Volvo-XC90_2011_1024x768_wallpaper_60.jpg]

[Image: ag_11xc90_seatsdn.jpg]

за огледалата (и не само за тях) ти трябва това:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.volvotech.eu/cfe">http://www.volvotech.eu/cfe</a><!-- m -->

С Влади сме си го купили е страхотно - дори има разни заигравки като:

[Image: IMG_0743_zps2e6165c7.jpg]

[Image: IMG_0747_zpsae895d4a.jpg]

[Image: IMG_0746_zps110be15f.jpg]

[Image: IMG_0757_zpsb333a069.jpg]

Да не говорим за паленето на печката с дистанционното, за сгъването на огледалата пак с него и какво ли още не ...

Ето тук е описано също:

<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=27231">viewtopic.php?f=10&t=27231</a><!-- l -->
Volvo XC90 D5 Inscription '16
Volvo XC90 D5 Executive '12
Volvo XC60 D5 Summum '11
Alfa Romeo Spider 2.0 '90
Lancia Ypsilon 1.2 '00
ex Volvo XC90 D5 Summum '06 [Image: 492232.png]
ex Jeep Grand Cherokee Limited
ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD
Reply

#8
Благодаря ти Carburettor!
По повод на външното устройство - още утре ще го поръчам. Видях му опциите и това вече е друго нещо Smile
А по повод седалките - как да ги сваля, м*мка му?!?! Само средната пада до долу. Другите две само се накланят напред. Опитах и със страничните лостове, и с лостовете на гърба на седалките, но "файда йок"?!?!

Предварително благодаря!
Volvo XC90, D5 200 кс, AWD, 2013
Reply

#9
Колега като се наклони облегалката донякъде, пробвай още веднъж да дръпнеш дръжката и трябва втория път да легне напълно, при мен е така на два етапа
Reply

#10
shenti_bul Wrote:Колега като се наклони облегалката донякъде, пробвай още веднъж да дръпнеш дръжката и трябва втория път да легне напълно, при мен е така на два етапа

Здравей,
Опитах, но не става (и на двете седалки - лява и дясна).
Имам S-Max и при него е така (на 2 пъти се вдига лоста, за да легне облегалката).

Поздрави
Volvo XC90, D5 200 кс, AWD, 2013
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)