The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Показания на бордкомпютъра.

#31
JMI Wrote:
Dodo 155 Wrote:
JMI Wrote:предвид това, че турбина и компоненти на колата в градски условия почти нямат натоварване!
Are you sure? :mrgreen:
Точно малолитражките са най-натоварени, не само в града ... а колкото до тази революционна система - нека да й дадем още малко време да се докаже ... че и VW се фукара с "революционният" TSI мотор, ама вече не смеят да гъкнат :lol:
При някои коли старт/стоп не се "разбира" с климатроника и спира да топли или охлажда ... голям кеф от спестените 0,50 лв./ден :lol:
btw ... Октавията ми дава около 6-7/100 градско (средно), няма старт-стоп система и е 140 к.с. ... но турбината й не скучае :mrgreen:
Понякога отива и до 10/100, но много рядко и само за определен маршрут (нулира си средния разход след 2 часа покой и затова имам точни наблюдения). Извънградско - около 5/100 (пълно-пълно, по борд - 4.6/4.7) на магистралата с 130км/ч на автопилот ... дали някоя "въшка" ще докара този разход при тази динамика ... надали :lol: Но да не се фукам много и хваля този мотор, защото Октавията е 1200 кг., а същият мотор на Алди А5 Хафтоматик, при същия маршрут, е 2л./100 отгоре Wink


I am more than confident!!! Wink

Освен съединителя и очевидно климатроника (при нас това не е голям проблем Big Grin ) много, много друго няма за важно за отбелязване. Но например новата въшка на Волво v40 start/stop ще те спука на разход! Купето е почти толкова тежко колкото това на Октавията, а двигателя D2 116кс. Smile Друга въшка VW Polo/Skoda Fabia
1.4 tdi/1.9tdi start/stop ще имаш много проблеми докато докараш разхода им! Няма как малките коли с читави двигатели в днешно време са просто много добри!
Данчо, не ме разбра правилно Wink
Не искам да меря Октавия или друга кола с трета, а само исках да кажа, че тази система Start/Stop е пълен ташак :lol:
Изкарва данни за по-нискък разход и ЕКОЛОГИЯ (много важната дума) само в лабораториите, а реално е 0.50лв/100 км :lol:
Каква "екстра" е това, когато при някои коли сработва при работещ климатик/парно, а температурата в купето не е достигната?
Каква "екстра" е това, когато при някои коли работи при недостигната работна температура? Ако съм в задръстване и колата е студена - студена ще си остане, а разходът и замърсяването ще е до небето :mrgreen:
Каква "екстра" е това, когато на всеки 1-1,5 години ще сменям акумулатор, примерно? Вече имам познат, който си караше с подобна система нон-стоп и след 14 месеца акумулаторът му сдаде багажа. Отиде в съответния сервиз (колата е гаранционна) и му отговориха, че за колите със старт-стоп система гаранцията на акумулатора е 12 месеца :lol: Ехаааа - 300 лв. назад или около 120 л. гориво, при изминати само 18 000 км ... и какво е "спестил"? :mrgreen:
А сега ме питай дали вече кара с тази система и как псува като разбра, че разходът е само 0.2л./100 по-голям :lol: А при 18 000 км е едва 36л. разлика или 1/4 от цената на нов акумулатор :lol: :mrgreen:
Та, какво излиза, че трябва да се изминават поне 60 000 км годишно, за да избиеш поне акумулатора :lol: :lol: :lol:
Айде това промиване на мозъци да го правят на тъпите Хамериканци и еФропейци ... ние можем да сме в бананова държава, но точно поради това сме се научили да не вярваме на това, което ни казват Wink Сам се сещаш, че за рециклиране и производство на един акумулатор се прави по-голямо замърсяване, отколкото спестените емисии Wink Същата работа като с електричките - били екологични, ама токът, с който зареждат идва от ТЕЦ и АЕЦ ... е*ем ти и екологията :lol: :lol: :lol:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#32
Я да видим сега вярно или не, показва борд-а на дълъг път. засичането е пълно-пълно, като този път, сам си заредих и пълненето е до супорнайстото изключване на пистолета. Дестинацията на засичане отново е Варна-Казанлък, този път 300км, минаване през Ришкият проход. За тези които не са минавали от там, мога да споделя, че прохода е перфектен от към асфалт, чисто нов от Шумен, предполагам до Карнобат, аз отбих на 10-15км преди Карнобат в посока Петолъчката като минах през СюргюнЛАРЕ :mrgreen: По темата, изминати 300км, показания на борд-а 8,2/100, сметката е следната 3х8,2=24,6литра, останалото е видно на снимките                
За колегата от по-горното мнение, са снимките преди Карлово, по не най-краткият път и с малко отбиване на километраж показва 359км, за Варна-Карлово, което в двете посоки не е 800км Wink        
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#33
Дидо вдъхваш ми нови надежди! Моя борд компютър ми показва тоооооолкова малък разход , че направо да ти стане лошо! Е*си кефа ако е вярноSmile
S80 D5244T 163hp - 2006г. ръчна скоростна кутия
Reply

#34
Slavy Wrote:Дидо вдъхваш ми нови надежди! Моя борд компютър ми показва тоооооолкова малък разход , че направо да ти стане лошо! Е*си кефа ако е вярноSmile
СРАМ, SPAM: А не Слави, твоя не показва вярно и не защото си дизел, а защото борд-а ти се шашка от надписа "Не съм от Силистра", той вижда един номер, друг надпис и записва грешка "№ Прасковко" :mrgreen: :mrgreen:
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)