The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Показания на бордкомпютъра.

#11
При мен дава разлика с около половин литър мисля ,че е добре
VOLVO FOR LIFE
Reply

#12
При мен колата е 850 със същия мотор вчера варна карлово пълна пълна 800км 5.3 борт комп литри 42л....скорост 90-110км
d5-евтин пушек....
Най-скъпите ми снимки са от камерите на КАТ!
Reply

#13
чочко Wrote:При мен колата е 850 със същия мотор вчера варна карлово пълна пълна 800км 5.3 борт комп литри 42л....скорост 90-110км
Е тук вече се загубих ...
"варна карлово пълна пълна 800км" ?! :mrgreen: :lol:
"5.3 борт комп литри 42л" ?! :mrgreen: :lol:

Колеги,
като искате да напишете мнение, бъдете така добри да го направите първо разбираемо, а после грамотно Idea
Аз лично, от горния пост на колегата разбирам, че Варна - Карлово е 800 км и е зареждал пълно - пълно ... но после този разход по борд и литри нещо ме обърква ... да не говорим, че няма една запетайка или край на изречението :lol: ... а искаме да живеем 1000+ км на северозапад :?

И в крайна сметка - моторът може да е същият като кубатура, колега, но купето е различно, стилът на каране (дори с еднаква скорост) и багажът в колата, могат да бъдат от огромно значение!!!
BG VOLVO Member #00409
Reply

#14
Е ти хайде сега, запетайки,точки няма нужда :mrgreen: Иначе горе-долу е ясно, Варна-Карлово-Варна по борд компютър 5,3/100 , на бензино-колонка 42 литра, ако е пълно-пълно. Друг е въпроса за маршрута, че аз като един редовен "шофер" по този маршрут разстоянието е около 700км, но там зависи кой от къде минава. Истината е че на дълъг път показанията са относително точни, но градско послъгва като дърт циганин таз пущина :lol:
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#15
bg_tiger1978 Wrote:Друг е въпроса за маршрута, че аз като един редовен "шофер" по този маршрут разстоянието е около 700км, но там зависи кой от къде минава.

Въпроса е друг: кой с какъв размер гуми кара и до колко му е вярно показанието за изминатото разстояние?
Да не би разликите в показанието и изчислението за разхода да се дължи на неправилно отчетени километри, влизащи в сметката "по колонка".

Аз винаги си разчитам на 100 % на показанието за средния разход(който се нулира заедно с малкия километраж при пълнене на бутилката), който за бензин е абсолютно точен, а на газ показва с около 10% по-висока стойност(в момента), но това зависи от настройките на инжекциона(ако вдигна налягането на изпарителя и обогатя сместа може да го докарам до реални показания, но не това целя при настройката). Това ми е единствения ориентир за оставащата ми газ и за 7 години не съм имал проблеми с липсата на нивомер - единствено след промени по настройките, едно-две зареждания установявам отклонението.
Reply

#16
Да за гумите на колегата не мога да отговарям. Аз съм го засичал с две коли 350км приблизително в посока и по карта е толкова, размера на гумите ми е според предписанието на капачката. Отклонение при средна скорост по километраж 160 дава 3 км спрямо GPS, който отчита 157км/ч, но ако колегата не се е отбивал някъде или да е обикалял повечко с колата, то разхода му не би бил 5,3/100 , а 6/100 Wink
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#17
На безинови коли може и да отчита вярно. Но поне при мен при движение само в София показва подобни неща :roll: При положение че е многократно провереявано че харчи около 10/100 да ми показва под 7 разход е прекалено голяма грешка.


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#18
Днес я засякох моята, 16 литра за 210км от които имам 150 градско, по БК ми даде 7.2 среден а реално е около 7.6,мисля ,че е сравнително точно.Засякох я от светване на резерва ,до ново светване... незнам колко е точно.
И странно е ,че погледнах следкато светна резервата ми изписа ,че имам да измина още 170км../Това нормално ли е трябва резервата да е 12-13 литра?
VOLVO FOR LIFE
Reply

#19
PetarGarkov Wrote:Днес я засякох моята, 16 литра за 210км от които имам 150 градско, по БК ми даде 7.2 среден а реално е около 7.6,мисля ,че е сравнително точно.Засякох я от светване на резерва ,до ново светване... незнам колко е точно.
И странно е ,че погледнах следкато светна резервата ми изписа ,че имам да измина още 170км../Това нормално ли е трябва резервата да е 12-13 литра?
Колега, разход се мери само пълно-пълно (до капачката) ... всичко друго е майтап Wink
Навремето го мерих с туба в багажника (карам до изгасване, нулирам, сипвам 5 или 10 литра, отивам да заредя тубата отново, после чакам да изгасне отново и смятах), но колите бяха с карбуратори и нямаха електроника - врътва няколко пъти и подкачваше гориво ... сега не препоръчвам на никой да експериментира по този начин, особено за дизелите.
Отделно градското в Пазарджик не може да се мери с това във Варна или София ... при теб си е направо извънградско, имате 2 светофара, от които единият никога не работи :lol:
Виж си средната скорост на градско и я сравни с моята, която е между 20-23 км/ч ... сигурен съм, че при теб под 40 км/ч не пада Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#20
Колега, разход се мери само пълно-пълно (до капачката) ... всичко друго е майтап Wink
Навремето го мерих с туба в багажника (карам до изгасване, нулирам, сипвам 5 или 10 литра, отивам да заредя тубата отново, после чакам да изгасне отново и смятах), но колите бяха с карбуратори и нямаха електроника - врътва няколко пъти и подкачваше гориво ... сега не препоръчвам на никой да експериментира по този начин, особено за дизелите.
Отделно градското в Пазарджик не може да се мери с това във Варна или София ... при теб си е направо извънградско, имате 2 светофара, от които единият никога не работи :lol:
Виж си средната скорост на градско и я сравни с моята, която е между 20-23 км/ч ... сигурен съм, че при теб под 40 км/ч не пада Wink[/quote]


На ясно съм ,че засичането ми не е много вярно,но за момента немога да отделя 250 за тес догоре,А колкото до средната скорост ми дава 25км... тук също мисля ,че не е много вярен БК.
VOLVO FOR LIFE
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)