The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Показания на бордкомпютъра.

#21
Dodo 155 Wrote:Отделно градското в Пазарджик не може да се мери с това във Варна или София ... при теб си е направо извънградско, имате 2 светофара, от които единият никога не работи :lol:
Виж си средната скорост на градско и я сравни с моята, която е между 20-23 км/ч ... сигурен съм, че при теб под 40 км/ч не пада Wink
Късметлии - при мен във Варна към момента е 13км/ч - после що горяла 18/100 :mrgreen:
Reply

#22
Dodo 155 Wrote:Навремето го мерих с туба в багажника (карам до изгасване, нулирам, сипвам 5 или 10 литра, отивам да заредя тубата отново, после чакам да изгасне отново и смятах), но колите бяха с карбуратори и нямаха електроника - врътва няколко пъти и подкачваше гориво ... сега не препоръчвам на никой да експериментира по този начин, особено за дизелите.
Отделно градското в Пазарджик не може да се мери с това във Варна или София ... при теб си е направо извънградско, имате 2 светофара, от които единият никога не работи :lol:
Виж си средната скорост на градско и я сравни с моята, която е между 20-23 км/ч ... сигурен съм, че при теб под 40 км/ч не пада Wink

Може да се мери с тубичката нама проблем!!!! Вземате си по една помпичка ръчна да си подкачите горивото, когато свърши! Ще пририта леко ама това не голяма болка и готово! Незнам при вас но при мен горивиня филтър на xc70то е долу до задния носач при Халдекса и нямам проблеми, когато сменям филтър или нещо подобно! Гениялно измислено, без вакум помпи за оголемяване на п….а или каквото е да е! Wink

Това за Пазаджик и сфетофарите може и да е така ама пак си е градско независимо от това, че не като София ! Хубаво е човек да живее на места като Пазарджик, хем не се блъска като добитък само, за да в София, хем си кара колата, без да спи по задръствания и всичко му е на една ръка разстояние! :lol:
С нетърпение чакам момента, в който разни бизнеси ще станат нормални и ще се сетят, че могат да се развиват добре и извън София, за да се поизпразни този така неприятен и мръсен за мен град, който по някава неведома причина изпълнава ролята на столица на държавата! Sad

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#23
Cavalera Wrote:
Dodo 155 Wrote:Отделно градското в Пазарджик не може да се мери с това във Варна или София ... при теб си е направо извънградско, имате 2 светофара, от които единият никога не работи :lol:
Виж си средната скорост на градско и я сравни с моята, която е между 20-23 км/ч ... сигурен съм, че при теб под 40 км/ч не пада Wink
Късметлии - при мен във Варна към момента е 13км/ч - после що горяла 18/100 :mrgreen:
Е, затова говоря Wink
Тя 1/2 от това го гори по светофарите - тръгни/спри ...

Данчо,
Препоръчвам ти да не си правиш подобни проби при твоя D5 с тубичката, защото можеш да изгориш "малката" помпа. При нашите мотори, няма какво да помпаш толкова ... може да си стискаш като цицка, ама файда йок :lol: :mrgreen:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#24
Dodo 155 Wrote:
Cavalera Wrote:
Dodo 155 Wrote:Отделно градското в Пазарджик не може да се мери с това във Варна или София ... при теб си е направо извънградско, имате 2 светофара, от които единият никога не работи :lol:
Виж си средната скорост на градско и я сравни с моята, която е между 20-23 км/ч ... сигурен съм, че при теб под 40 км/ч не пада Wink
Късметлии - при мен във Варна към момента е 13км/ч - после що горяла 18/100 :mrgreen:
Е, затова говоря Wink
Тя 1/2 от това го гори по светофарите - тръгни/спри ...

Данчо,
Препоръчвам ти да не си правиш подобни проби при твоя D5 с тубичката, защото можеш да изгориш "малката" помпа. При нашите мотори, няма какво да помпаш толкова ... може да си стискаш като цицка, ама файда йок :lol: :mrgreen:


Купувате си, старт/стоп коли и ще решите проблема със светофатите ако неможете да решите порблема със София и Варна! Wink

Аз проба с туба, няма защо да правя тъй като пълно/пълно показва добре, колко гори една кола! Ако някой иска да изчислява с точност до грамове, това е друга тема! Аз лично нямам такава амбиция, но не ми стана ясно за коя "малка" помпа ми говориш? :?:

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#25
Малка е ел. помпата, която качва ниското налягане до ГНП-то Wink
Иначе старт/стоп система ... само мога да я изкормя, ако я имам :lol:
По-голяма глупост няма!!! Караш по магистралата с 160-180, турбината е добре затоплена, отбиваш на бензиностанцията за WC или кафенци и хоп - моторът угасва :mrgreen: На всички компоненти им става толкова хубаво и приятно, че им се иска това да продължи вечно :mrgreen: :lol:
Но си прав - пълно/пълно (до капачката!!!) е истината Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#26
Dodo 155 Wrote:Малка е ел. помпата, която качва ниското налягане до ГНП-то Wink
Иначе старт/стоп система ... само мога да я изкормя, ако я имам :lol:
По-голяма глупост няма!!! Караш по магистралата с 160-180, турбината е добре затоплена, отбиваш на бензиностанцията за WC или кафенци и хоп - моторът угасва :mrgreen: На всички компоненти им става толкова хубаво и приятно, че им се иска това да продължи вечно :mrgreen: :lol:
Но си прав - пълно/пълно (до капачката!!!) е истината Wink


Пълненето до капачката най-добре ми се отразява в Люсембург на 1,15 Евро за литър! :mrgreen: С такъв кеф, никъде на друго място не зареждам! :lol:
Volvo For life!
Reply

#27
Dodo 155 Wrote:Малка е ел. помпата, която качва ниското налягане до ГНП-то Wink
Иначе старт/стоп система ... само мога да я изкормя, ако я имам :lol:
По-голяма глупост няма!!! Караш по магистралата с 160-180, турбината е добре затоплена, отбиваш на бензиностанцията за WC или кафенци и хоп - моторът угасва :mrgreen: На всички компоненти им става толкова хубаво и приятно, че им се иска това да продължи вечно :mrgreen: :lol:
Но си прав - пълно/пълно (до капачката!!!) е истината Wink
Абе старт-стоп системата си е глезотийка - пежото на дъщерята е с такова нещо и не качва разход над 6,5/100 в София. При ежедневно пътуване от кв. Витоша до Дондуков отчита до 6-7 минути работа на системата. Друг е моментът с надежността на френските системи, но за сега работи. На Волвото разликата между показанията но бордкомпютъра и реалния разход са ми между 0,5/извънградско/ и 2 литра /градско/ шофиране.
Reply

#28
STEW Wrote:
Dodo 155 Wrote:Малка е ел. помпата, която качва ниското налягане до ГНП-то Wink
Иначе старт/стоп система ... само мога да я изкормя, ако я имам :lol:
По-голяма глупост няма!!! Караш по магистралата с 160-180, турбината е добре затоплена, отбиваш на бензиностанцията за WC или кафенци и хоп - моторът угасва :mrgreen: На всички компоненти им става толкова хубаво и приятно, че им се иска това да продължи вечно :mrgreen: :lol:
Но си прав - пълно/пълно (до капачката!!!) е истината Wink
Абе старт-стоп системата си е глезотийка - пежото на дъщерята е с такова нещо и не качва разход над 6,5/100 в София. При ежедневно пътуване от кв. Витоша до Дондуков отчита до 6-7 минути работа на системата. Друг е моментът с надежността на френските системи, но за сега работи. На Волвото разликата между показанията но бордкомпютъра и реалния разход са ми между 0,5/извънградско/ и 2 литра /градско/ шофиране.


Аз също подкрепям идеята за старт/стоп предимно на малък клас коли, които се карат предимно в града! Тя идеята на тази система е за града иначе нама полза от нея ако колата се кара предимно на дълги разстояния!
В такъв случай, казано от Влади за турбината и прочие не е много валидно, предвид това, че турбина и компоненти на колата в градски условия почти нямат натоварване!
Volvo For life!
Reply

#29
JMI Wrote:предвид това, че турбина и компоненти на колата в градски условия почти нямат натоварване!
Are you sure? :mrgreen:
Точно малолитражките са най-натоварени, не само в града ... а колкото до тази революционна система - нека да й дадем още малко време да се докаже ... че и VW се фукара с "революционният" TSI мотор, ама вече не смеят да гъкнат :lol:
При някои коли старт/стоп не се "разбира" с климатроника и спира да топли или охлажда ... голям кеф от спестените 0,50 лв./ден :lol:
btw ... Октавията ми дава около 6-7/100 градско (средно), няма старт-стоп система и е 140 к.с. ... но турбината й не скучае :mrgreen:
Понякога отива и до 10/100, но много рядко и само за определен маршрут (нулира си средния разход след 2 часа покой и затова имам точни наблюдения). Извънградско - около 5/100 (пълно-пълно, по борд - 4.6/4.7) на магистралата с 130км/ч на автопилот ... дали някоя "въшка" ще докара този разход при тази динамика ... надали :lol: Но да не се фукам много и хваля този мотор, защото Октавията е 1200 кг., а същият мотор на Алди А5 Хафтоматик, при същия маршрут, е 2л./100 отгоре Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#30
Dodo 155 Wrote:
JMI Wrote:предвид това, че турбина и компоненти на колата в градски условия почти нямат натоварване!
Are you sure? :mrgreen:
Точно малолитражките са най-натоварени, не само в града ... а колкото до тази революционна система - нека да й дадем още малко време да се докаже ... че и VW се фукара с "революционният" TSI мотор, ама вече не смеят да гъкнат :lol:
При някои коли старт/стоп не се "разбира" с климатроника и спира да топли или охлажда ... голям кеф от спестените 0,50 лв./ден :lol:
btw ... Октавията ми дава около 6-7/100 градско (средно), няма старт-стоп система и е 140 к.с. ... но турбината й не скучае :mrgreen:
Понякога отива и до 10/100, но много рядко и само за определен маршрут (нулира си средния разход след 2 часа покой и затова имам точни наблюдения). Извънградско - около 5/100 (пълно-пълно, по борд - 4.6/4.7) на магистралата с 130км/ч на автопилот ... дали някоя "въшка" ще докара този разход при тази динамика ... надали :lol: Но да не се фукам много и хваля този мотор, защото Октавията е 1200 кг., а същият мотор на Алди А5 Хафтоматик, при същия маршрут, е 2л./100 отгоре Wink


I am more than confident!!! Wink

Освен съединителя и очевидно климатроника (при нас това не е голям проблем Big Grin ) много, много друго няма за важно за отбелязване. Но например новата въшка на Волво v40 start/stop ще те спука на разход! Купето е почти толкова тежко колкото това на Октавията, а двигателя D2 116кс. Smile Друга въшка VW Polo/Skoda Fabia
1.4 tdi/1.9tdi start/stop ще имаш много проблеми докато докараш разхода им! Няма как малките коли с читави двигатели в днешно време са просто много добри!
Volvo For life!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)