The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
За Ефри

#11
Efri 740 Wrote:Там се ползваме с намаление от -20% - да знаете.

Кой точно се ползва с 20% намаление, че нещо не ми стана много ясно. Защото аз оттам съм си купувал доста неща, но никога не са ми правили отстъпка. Вратата, задния капак и десния стоп точно от там си ги купих миналата година и определено бяха най-евтините, които можах да намеря, но отстъпка от 20% не са ми правили.
There's someone in my head but it's not me...
Reply

#12
Това спорозумение го постигнах преди 2 седмици лично с шефа им.
Трябва да се обаждаме че сме от клуба на Волво и че е говорено за тая сделка.

п.п. Трябва да измислим и някакви карти за клубарите и да се говори и с другите фирми за някакви отстъпки. Отзад на картите да пише за фирмите и процентите им за намаления!
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#13
Efri 740 Wrote:Това спорозумение го постигнах преди 2 седмици лично с шефа им.
Трябва да се обаждаме че сме от клуба на Волво и че е говорено за тая сделка.

п.п. Трябва да измислим и някакви карти за клубарите и да се говори и с другите фирми за някакви отстъпки. Отзад на картите да пише за фирмите и процентите им за намаления!

а тези имат ли си сайт да си разменим линкове с тях? ще се опитам да сложа инфо-то на първата страница
Reply

#14
говорих с канекс. Те ми оферираха 156лв/бр, но продават само комплект. Иначе намерих в пловдив газов за 137 / може и на бр/ и 136 маслен / също на бр /. Моите се оказаха маслени, вчера срязах със шлайфа амортисьора и се оказа, че е маслен. Днес мисля да ида да поръчам масления от 136лв.

пп: къде е набутана темата с адресите. Убих се да я търся вчера и не я намерих . Накрая отидох в дира и оттам я видях
Reply

#15
gadnia_metal Wrote:говорих с канекс. Те ми оферираха 156лв/бр, но продават само комплект. Иначе намерих в пловдив газов за 137 / може и на бр/ и 136 маслен / също на бр /. Моите се оказаха маслени, вчера срязах със шлайфа амортисьора и се оказа, че е маслен. Днес мисля да ида да поръчам масления от 136лв.

пп: къде е набутана темата с адресите. Убих се да я търся вчера и не я намерих . Накрая отидох в дира и оттам я видях

Ето Я
Reply

#16
gadnia_metal Wrote:Моите се оказаха маслени, вчера срязах със шлайфа амортисьора и се оказа, че е маслен.

Няма амортисьор, от който да не изтече масло, като го срежеш с шлайфа, то иначе няма да е амортисьор. Разликата между маслените и газовите е, че във вторите освен маслена има и газова камера.
There's someone in my head but it's not me...
Reply

#17
А кои са по добри: газови или маслени? и защо
Reply

#18
хамлет Wrote:А кои са по добри: газови или маслени? и защо

Попринцип газовите са по-добри по няколко причини. Основната идея на газовата камера е да поема разликата в обемите на двете маслени камери. А тази разлика е неизбежна, заради буталния прът, който при свиване на амортисьора навлиза изцяло в горната камера, а неговият обем съвсем не е равен на нула. И, понеже маслото е несвиваемо - тази разлика се поема от газовата камера, която намалява своя обем, в следствие свиването на газа, чието налягане, при разпънат амортисьор е от порядъка на 30 атмосфери, така че рязането с флекса на един такъв амортисьор би могло да се превърне в едно доста екстремно преживяване или най-малкото до един обилен маслен душ :lol: Без да бъде рязан с флекса, газовият амортисьор се отличава от масления, по това, че след като го свиеш, той бавно сам се разпъва до някъде в следствие високото налягане на газа.
There's someone in my head but it's not me...
Reply

#19
Да допълня:
Газовия - по меко вози и е по скъп - при мен втулката се разбива лесно и ..... изфирясва газта. Случвало се е и да замръзват зимата, и при мен и на комшията и на други комшии.

Масления - по твърт и тромав, влияе се от температури леко и е по ефтин и показва кога тръгва - теч. За сега не съм чул или видял да замръзва маслен!!
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#20
е маслен душ нямаше :lol: Tongue , но ефри е прав, маслените са по ефтини от газовите - това показа и моето проучване. разликата не е голяма, даже в euro 7 ми кзаха 137лв за газов, а аз взех масления за 136. Само че при купуване на 1бр никой не дава гаранция
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)