The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Силен виещ шум при газ+въртене на волана- видео

#1
Здравейте колеги, скоро бях писал за шум при ляв завой,но сега е друго положението.. От доста време имам един лек виещ шум при вдигане на обороти,който мислих,че е нормален, но удеве изведнъш се усили адски много. Шума е най-силен докато се върти волана и при подаване на газ макар и лека.. Веднага ми хрумна,че сигурно е от хидравличната помпа. Погледнах течността и беше до графа "Cold Full" някъде посредата.. Имате ли идей? :|

Ето клипа от преди малко,на него виещия шум се чува В ПЪТИ по-слабо от реалността,но все пак ще добиете представа.

КЛИП: http://www.youtube.com/watch?v=uz2gqnc_z...e=youtu.be
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply

#2
П.П. Държа да отбележа,че този звук се засили след рязък завой на кръговото!!!
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply

#3
In Flames Wrote:П.П. Държа да отбележа,че този звук се засили след рязък завой на кръговото!!!
Аз лично не го долявям, т.е. шумът от мотора го заглушава ... но може да е хидравлика, независимо че течността е ОК като ниво.
Може би със смяна няма да се оправи, а в някои случаи дори протича след процедурата.
Климатикът изключен ли е?
Другото, което се сещам е алтернаторът - ролка, лагер. Той може да вие или стърже на студено, под товар и т.н.
При по-старите коли беше лесно - нямаха климатик, откачаш алтернатора и ако остане шумът - хидравлика Smile
BG VOLVO Member #00409
Reply

#4
при мен имаше такъв дразнещ шум от лагер на компресора на климатроника, който виеше синхронно на оборотите Smile ма шума си е за докторско ухо все пак
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#5
Здравйте,на клипа наиситна слабо се чува, много келяв клип съм направил... При мен лагера на компресора беше забил преди и е сменян, така че отивам или на ролка или хидравлична помпа.....Звука си е много сериозен на живо
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply

#6
Колеги,днес видях,че хидравличната течност е надолу и долях, като мислих,че ще има ефект и виенето ще отмине, но уви... Ето ви клип от близък до помпата план, сега ще чуете виенето по-добре.

КЛИП: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=Z79TWz2np0A&feature=youtu.be">http://www.youtube.com/watch?v=Z79TWz2n ... e=youtu.be</a><!-- m -->
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply

#7
честно казано на мен не ми се чува като виещ звук, а по скоро все едно "издиша" отнякъде.
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply

#8
на мен пък баш като на ролка си ми вие ... ама това само на сервиз и диагностика ще си обади Smile
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#9
Много кофти работа, мислих,че ще се оправи с доливане ама уви. Еми да свалям ремъка освен за проверка май нямам избор вече, бива и така да карам и някъде да ми забие пустия лагер
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply

#10
Със зелена или червена хидравлична течност си?
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)