The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Парно и отопление на XC90

#31
Maxijaz Wrote:Хм ъпдейт на софтуера за 55лв със 100% отстъпка. Тоя ъпдейт беше безплатен за всички. А ремпа и тоя ъпдейт мисля че са доста различни работи.

Може и да бъркам разбира се и се извинявам за спама.
Не бъркаш, правилно си посочил Wink

ЪП-дейт няма нищо общо с ремап ... затова на колегата е безплатно, защото се прави по сервизни акции - подобрение на управлението на климатика, зареждане на алтернатора, управление на ск. кутия и т.н.
Докато ремапът е промяна на настройките за управление - карти за гориво, въздух, предверение и т.н., което увеличава производителността на двигателя (колко сложно се изразих :mrgreen: ) и той става по-приятен за каране Smile

Но да се върнем към темата за отоплението - тази сутрин проверих на моето ХС90, защото ми стана интересно и положението е следното:

1. На режим "Auto" - вентилаторът започва да духа слабо при по-ниска температура. С увеличаване на температурата, се увеличава и неговата скорост, докато достигне на максимални обороти. Там задържа за около няколко мин. (не съм засичал колко) и после лека полека започва да намалява силата на вентилатора, като през целия режим е еднакво топло. След още няколко минути започва да разпределя и надолу. В режим "размразяване на стъклото" си духа силно и топло, но не ме е парило!
2. След като загря до 88 градуса водата, преминах на ръчно управление - струята отгоре, вентилатор на максимални обороти и променях от къде да взима въздух - отвън или отвътре. Когато върти вътрешния въздух, струята става доста топла, но когато пусна да дърпа отвън - се охлажда малко, което е напълно нормално и очаквано - да преминава през радиаторчето в купето един 20 градусов въздух и един -5 градусов е много различно. Пробвах и на различни обороти, но не намирах разлика ... само при отваряне или затваряне на клапата за външен въздух.

Предполагам, че на режим "Auto" компютърът решава, спрямо датчиците за външна и вътрешна температура, къде и колко въздух да пуска, затова е най-оптимално там. Ако на "Auto" режим нещата изглеждат странни, тогава може да се търси причина за безпокойство.

btw ... да спомена и нещо друго - моят климатроник е нагласен на следното разпределение на въздуха - горе 50%, долу 50% (обичам симетрията и да ми е топло на краката :mrgreen: ) ... има опции от 10%-90% и обратно - 90%-10%. Заводски е 70% горе - 30% долу. Възможно е предишен собственик да е сменял настройките на разпределение на въздуха и това да е причина за "ненормалното" поведение. Другото, което направих лятото, много внимателно си изчистиш мъхчетата натрупани около термодвойката на датчика за вътрешна температура (решетката до бутоните за ел. подгрев на седалките). Преди това ми играеше повече вътрешната температура (гледам я на CFE-то), докато сега е много по-прецизна. Може и на този "дребен" елемент да обърнете внимание Idea
BG VOLVO Member #00409
Reply

#32
JMI Wrote:
bnbltd Wrote:Влади,
Сега колата е вече самолет Smile
След Ремап-а има осезаема разлика в ускорението. Горещо препоръчвам тази процедура на колегите.
Още не съм изгорил 1 резервоар гориво, за да видя там как ще са нещата, но ще пиша като стане.
Поздрави

Сигурен съм, че е така!!! Има поне две теми за ремап, пиши в тях! Smile

Напревете разликата между ремап и ъпдейт на софтуеър! Не са едни и същи неща! В Мото Пфое могат да ви предложат само Полстар, което е космическа цифра около 1500-2000 лева и другия вариянт е да са започнали да предлагат Рика, но не ми се вярва! Wink

Ще се радвам да коментираме ремапите в темите за ремап, за да не оспамваме тук повече! Smile

Да,извинявам се - при мен е ъпдейт!Но пак се усеща разлика.
Reply

#33
Пак се извинявам за отклонението.
До колегата pliva що ходиш до МП за подобни неща вземи стани член на клуба.
Членовете на клуба ползват отстъпка за труд миля 10% и 15% за части. Можеш да спестиш едно 100лв само от това посещение.
Reply

#34
Maxijaz Wrote:Пак се извинявам за отклонението.
До колегата pliva що ходиш до МП за подобни неща вземи стани член на клуба.
Членовете на клуба ползват отстъпка за труд миля 10% и 15% за части. Можеш да спестиш едно 100лв само от това посещение.
Че аз съм член от 2010година.Благодарение на картата ползвам и отстъпките. Big Grin
Reply

#35
Dodo 155 Wrote:Но да се върнем към темата за отоплението - тази сутрин проверих на моето ХС90, защото ми стана интересно и положението е следното:

1. На режим "Auto" - вентилаторът започва да духа слабо при по-ниска температура. С увеличаване на температурата, се увеличава и неговата скорост, докато достигне на максимални обороти. Там задържа за около няколко мин. (не съм засичал колко) и после лека полека започва да намалява силата на вентилатора, като през целия режим е еднакво топло. След още няколко минути започва да разпределя и надолу. В режим "размразяване на стъклото" си духа силно и топло, но не ме е парило!
2. След като загря до 88 градуса водата, преминах на ръчно управление - струята отгоре, вентилатор на максимални обороти и променях от къде да взима въздух - отвън или отвътре. Когато върти вътрешния въздух, струята става доста топла, но когато пусна да дърпа отвън - се охлажда малко, което е напълно нормално и очаквано - да преминава през радиаторчето в купето един 20 градусов въздух и един -5 градусов е много различно. Пробвах и на различни обороти, но не намирах разлика ... само при отваряне или затваряне на клапата за външен въздух.

Предполагам, че на режим "Auto" компютърът решава, спрямо датчиците за външна и вътрешна температура, къде и колко въздух да пуска, затова е най-оптимално там. Ако на "Auto" режим нещата изглеждат странни, тогава може да се търси причина за безпокойство.

И при мен беше така преди късането на ремъка.
Днес окончателно стигнах до извода че термостата ми е отворен постоянно.
Можете ли да ми кажете ориентировъчно какви пари е и да сменям ли и водната помпа като влезне в бокса?
ex XC90
Reply

#36
zorba Wrote:
Dodo 155 Wrote:Но да се върнем към темата за отоплението - тази сутрин проверих на моето ХС90, защото ми стана интересно и положението е следното:

1. На режим "Auto" - вентилаторът започва да духа слабо при по-ниска температура. С увеличаване на температурата, се увеличава и неговата скорост, докато достигне на максимални обороти. Там задържа за около няколко мин. (не съм засичал колко) и после лека полека започва да намалява силата на вентилатора, като през целия режим е еднакво топло. След още няколко минути започва да разпределя и надолу. В режим "размразяване на стъклото" си духа силно и топло, но не ме е парило!
2. След като загря до 88 градуса водата, преминах на ръчно управление - струята отгоре, вентилатор на максимални обороти и променях от къде да взима въздух - отвън или отвътре. Когато върти вътрешния въздух, струята става доста топла, но когато пусна да дърпа отвън - се охлажда малко, което е напълно нормално и очаквано - да преминава през радиаторчето в купето един 20 градусов въздух и един -5 градусов е много различно. Пробвах и на различни обороти, но не намирах разлика ... само при отваряне или затваряне на клапата за външен въздух.

Предполагам, че на режим "Auto" компютърът решава, спрямо датчиците за външна и вътрешна температура, къде и колко въздух да пуска, затова е най-оптимално там. Ако на "Auto" режим нещата изглеждат странни, тогава може да се търси причина за безпокойство.

И при мен беше така преди късането на ремъка.
Днес окончателно стигнах до извода че термостата ми е отворен постоянно.
Можете ли да ми кажете ориентировъчно какви пари е и да сменям ли и водната помпа като влезне в бокса?
Моят термостат със сигурност е ОК, защото тази кола няма да загрее никога, ако е отворен :lol:
Ти кой ремък си скъсал - ангренажа ли?
Да, хубаво е да смениш и водната помпа, за да не оплеска тя нещата след Х време Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#37
При моя двигател няма верига или агренажен ремък, само пистов ама пък върти всичко.
И няма загряване при никакво положение, даже на магистралата с над 140 пада под 35*С.
ex XC90
Reply

#38
При моя двигател няма верига или агренажен ремък, само пистов ама пък върти всичко.
И няма загряване при никакво положение, даже на магистралата с над 140 пада под 35*С. :o :o :o Колега мисля че, трябва да имаш и двата ремъка Big Grin
Reply

#39
zorba Wrote:При моя двигател няма верига или агренажен ремък, само пистов ама пък върти всичко.
И няма загряване при никакво положение, даже на магистралата с над 140 пада под 35*С.
Уф ... верно, че си с мотора със зъбните колела. Поне си късметлия, че подобно късане не води след себе си сериозни поражения.
При положение, че се охлажда на висока скорост и не може да загрее - термостатът е за смяна.
BG VOLVO Member #00409
Reply

#40
Съжалявам,изказах се неподготвен :oops:
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)