The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Нафта в маслото

#1
Здравейте.
Забелязах, че нивото на маслото ми се е повишило и мирише на нафта. Освен от някой дюза, от другаде възможно ли е да е проблема ми? Карам Волво s40 1.9 tdi 90 k.s
Reply

#2
А драстично ли е повишението и на едно и също място ли оставяш колата,когато мериш нивото? Възможно е да има теч от помпата и от там да намирисва...
Volvo V50 D5 2006
Volvo S70 2.5 TDI
Volvo V40 1,9D 115h.p 2004
Nissan Primera P10 2.0D - ex.
Reply

#3
nask0 Wrote:Здравейте.
Забелязах, че нивото на маслото ми се е повишило и мирише на нафта. Освен от някой дюза, от другаде възможно ли е да е проблема ми? Карам Волво s40 1.9 tdi 90 k.s

Според мен трябва да се измери компресията на всеки цилиндър .
Volvo S70 2.5 TDI 1998 D5252T
[Image: 581732.png]
Reply

#4
Mihov Wrote:
nask0 Wrote:Здравейте.
Забелязах, че нивото на маслото ми се е повишило и мирише на нафта. Освен от някой дюза, от другаде възможно ли е да е проблема ми? Карам Волво s40 1.9 tdi 90 k.s

Според мен трябва да се измери компресията на всеки цилиндър .
Може да имаш запекъл маслен сегмент(май това беше думата) от нагар. Лекува се(може и да не се получи по лесният начин) като сипеш газ за горене в цилиндъра.
Има и друг начин без да се сваля главата ама е рискован. Със сигурност при бензиновите коли работи.
ex XC90
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)