The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2.0D пали трудно при студен двигател

#11
zorba Wrote:От доста време не карам редовно дизел, но на класическият дизелов мотор помагаше следният метод:
Не подгряваш, а веднага въртиш(обикновено 5-10 оборота са достатъчни) след това подгряваш(може и два пъти) и палиш.
Иначе колегите са прави за стартера.
Това се прави за възбуждане на акумулатора ... но той казва, че е с нов.
Другият вариант за подобно възбуждане съм правил с късите светлини - включвам ги за няколко секунди.
BG VOLVO Member #00409
Reply

#12
JMI Wrote:
Dodo 155 Wrote:Не знам колко време трябва да подгрява, но много бързо гасне релето ... явно колата трябва да е с бързи свещи - такива ли си сложил?

Ако е стартер, колеги, всеки път ще върти трудно, не само при първото палене Wink


 Така трябва да е Влади! Така беше при мен на v50ката със същия 2.0D двигател. Докато врътнеш ключа и реотана на веднага угасваше. Случвало се е само в определени ситуации при -15 да се забави.
Стартера, мисля че му върти бавно всеки път или поне с такова впечатление останах.
И при мен бързо гасне подгревът ... само онзи ден при -9 задържа няколко секунди. Явно ВОЛВО ги правят с бързи свещи, т.е. ако сложиш бавни, релелто изключва и те не са затоплили камерата. Не е фатално да смениш с бавни свещи, но трябва да смениш и релето Wink
Например Октавията я чакам около 7-8 секунди да изгасне ... но тя е VAG :mrgreen:
Аз чакам отговорите на колегата по точките Smile
BG VOLVO Member #00409
Reply

#13
Колеги, имал съм подобни приключения със бензинов автомобил /просто като възможност/ - оказаха се износени зъбци на венеца на маховика. При първото въртене винаги се е....ваше, след това до вечерта нямах проблеми. Доколкото видях колата на колегата е 2004 година, така, че може да провери и този вариант. Аз го излекувах, като обърнах венеца, но това беше на Шкода, не на Волво.
Reply

#14
Благодаря за насоките. Понеже ме завътряха задачите и са се насъбрали коментари - наред:

1. Слагам дизел OMV Diesel Maxx Power (еле скъпия)
2. стартера - и на мен ми се струва да върти бавничко, но пък като го мерихме вътреше с около 200 оборота, колкото било нормално. Има ли как въпреки това да е от стартера, ако вътри в норма?
3. масла и филтри - казаха ми "сменени са преди 5000 км", ама не ги пише никъде из документите. Не знам какви са, май ще взема да ги сменя и тях. Дайте идея къде мога да видя препоръчаните масла за този двигател?
4. свещите - сложих bosh, но не знам модела
5. маслото на скоростната - сменяли са го преди 4 месеца - правили са смяна на съединител, дампфер и маховик и са сложили ново масло, но не знам какво. Едн колега спомена за проблем ако не отлепя добре - Dodo 155 може би за това говориш и ти. Все пак пробвах с натиснат и без натиснат съединител и не виждам разлика, ама то това е "замерване" през половин ден (сутрин на студено или вечер на студно)

Пробвах и да подавам газ докато паля, ама не видях разлика и тогава.
Reply

#15
sdan Wrote:Благодаря за насоките. Понеже ме завътряха задачите и са се насъбрали коментари - наред:

1. Слагам дизел OMV Diesel Maxx Power (еле скъпия)
2. стартера - и на мен ми се струва да върти бавничко, но пък като го мерихме вътреше с около 200 оборота, колкото било нормално. Има ли как въпреки това да е от стартера, ако вътри в норма?
3. масла и филтри - казаха ми "сменени са преди 5000 км", ама не ги пише никъде из документите. Не знам какви са, май ще взема да ги сменя и тях. Дайте идея къде мога да видя препоръчаните масла за този двигател?
4. свещите - сложих bosh, но не знам модела
5. маслото на скоростната - сменяли са го преди 4 месеца - правили са смяна на съединител, дампфер и маховик и са сложили ново масло, но не знам какво. Едн колега спомена за проблем ако не отлепя добре - Dodo 155 може би за това говориш и ти. Все пак пробвах с натиснат и без натиснат съединител и не виждам разлика, ама то това е "замерване" през половин ден (сутрин на студено или вечер на студно)

Пробвах и да подавам газ докато паля, ама не видях разлика и тогава.
Май проблемът няма да се окаже толкова сериозен Smile

1. Това не е дизел, а нафта ... дори от най-долнопробната Wink На брат ми колата е замръзнала в неделя сутрин с този незамръзващ дизел, но е служебна и зареждат с карти ... техен проблем.
2. Стартерът не върти бавно. Ако въртеше бавно поради някаква повреда в него, ще върти винаги еднакво, т.е. при всяко запалване ще тръгва бавно.
3. Препоръчвам ти да си смениш маслата и филтрите, особено горивния! Не знам от къде си купил колата, но ако е "нов внос", задължително ги сменяй! Няма търговец, който да смени масла или филтри ... понякога сами си чистят колите, за да не дават пари :lol:
4. Ако си запазил номерът, може да го сравниш ... но ако си ги купувал от сигурен магазин и са ти дали алтернатива на оригиналния номер - надали те ще са проблем.
5. Не знам какво и дали са сменяли ... ако няма доказателства - фактури и т.н., всичко пак е в кръга на възможностите :roll: Маслото - ако са сложили по-гъсто, със сигурност ще завърта по-бавно при запалване на студено, но с натиснат съединител (за да освободи първичния вал) ще се оправя. Така че пробвай една сутрин с натиснат съединител и една без, за да видиш има ли разлика и да отпадне и този момент. За отделянето - има много лесен тест Wink Слагаш на 4-та предавка, дърпаш ръчната и отпускаш плавно ... ако продължи да работи - кофти :mrgreen: При добре зацепващ съединител ще изгасне около 1/2 от хода на съединителя при отпускане ... другият вариант е да включиш висока предавка на ниска скорост по нагорнище и да дадеш газ до долу - вдигне ли оборотите без да ускорява - приплъзва.

Аз лично бих те посъветвал първо да си смениш маслото и филтрите (горивният - задължително!!!, понякога от запушен филтър няма достатъчно налягане и му трябва време, за да подкачи ... следващата стъпка е да спре да пали). Второ - да спреш да зареждаш от тези мошеници OMW, може да сипваш на ЛукОйл или Петрол, поне не замръзва (личен опит). Дръж винаги над 1/3 гориво в резервоара, особено зимата! После виж дали се е оправил проблемът ... но си мисля, че ще изчезне Wink
Маслото за твоята кола трябва да е 5w30, акумулаторът (от 520А до 700А - стартов ток) и т.н., всичко е описано тук (от стр. 208 надолу) - <!-- m --><a class="postlink" href="http://esd.volvocars.com/site/owners-information/MY05/V50/V50_owners_manual_MY05_EN_tp7663.pdf">http://esd.volvocars.com/site/owners-in ... tp7663.pdf</a><!-- m -->

Пиши после какво се е получило Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#16
Dodo 155 Wrote:Май проблемът няма да се окаже толкова сериозен Smile

1. Това не е дизел, а нафта ... дори от най-долнопробната Wink На брат ми колата е замръзнала в неделя сутрин с този незамръзващ дизел, но е служебна и зареждат с карти ... техен проблем.
2. Стартерът не върти бавно. Ако въртеше бавно поради някаква повреда в него, ще върти винаги еднакво, т.е. при всяко запалване ще тръгва бавно.
3. Препоръчвам ти да си смениш маслата и филтрите, особено горивния! Не знам от къде си купил колата, но ако е "нов внос", задължително ги сменяй! Няма търговец, който да смени масла или филтри ... понякога сами си чистят колите, за да не дават пари :lol:
4. Ако си запазил номерът, може да го сравниш ... но ако си ги купувал от сигурен магазин и са ти дали алтернатива на оригиналния номер - надали те ще са проблем.
5. Не знам какво и дали са сменяли ... ако няма доказателства - фактури и т.н., всичко пак е в кръга на възможностите :roll: Маслото - ако са сложили по-гъсто, със сигурност ще завърта по-бавно при запалване на студено, но с натиснат съединител (за да освободи първичния вал) ще се оправя. Така че пробвай една сутрин с натиснат съединител и една без, за да видиш има ли разлика и да отпадне и този момент. За отделянето - има много лесен тест Wink Слагаш на 4-та предавка, дърпаш ръчната и отпускаш плавно ... ако продължи да работи - кофти :mrgreen: При добре зацепващ съединител ще изгасне около 1/2 от хода на съединителя при отпускане ... другият вариант е да включиш висока предавка на ниска скорост по нагорнище и да дадеш газ до долу - вдигне ли оборотите без да ускорява - приплъзва.

Аз лично бих те посъветвал първо да си смениш маслото и филтрите (горивният - задължително!!!, понякога от запушен филтър няма достатъчно налягане и му трябва време, за да подкачи ... следващата стъпка е да спре да пали). Второ - да спреш да зареждаш от тези мошеници OMW, може да сипваш на ЛукОйл или Петрол, поне не замръзва (личен опит). Дръж винаги над 1/3 гориво в резервоара, особено зимата! После виж дали се е оправил проблемът ... но си мисля, че ще изчезне Wink
Маслото за твоята кола трябва да е 5w30, акумулаторът (от 520А до 700А - стартов ток) и т.н., всичко е описано тук (от стр. 208 надолу) - <!-- m --><a class="postlink" href="http://esd.volvocars.com/site/owners-information/MY05/V50/V50_owners_manual_MY05_EN_tp7663.pdf">http://esd.volvocars.com/site/owners-in ... tp7663.pdf</a><!-- m -->

Пиши после какво се е получило Wink

Благодаря! Smile

1. Ами ще мина през Лукойл/Петрол тогава...
2. ОК за стартера
3. Колата я взех от първи собственик, който я е купувал от Мото Пфое. Ама явно напоследък е позанемарена... Има сервизна книжка какво е правено и последните 1-2 неща са правени по други сервизи. Там са описвали какво са правили, но няма и дума за смяна консумативи последната година и нещо, може да ме е послъгал продавача... Като се замисля в купето не духаше вентилатора (много слабо) и смених само филтър купе преди 2 седмици...
4. свещите ми ги доставиха в сервиза, в който ги сменяха, само ги видях на място че са Бош.
5. Благодаря за manual-a. Сменям консумативи и ще пиша как е положението.
Reply

#17
Искам само да добавя, че 200 оборота за минута на стартер са малко. За да запали нормално трябва да са 280-300.
Смени моторното масло и виж дали тогава ще има разлика, понякога в доста студено време едно неподходящо масло може да е причина за забавяне на въртенето на мотора при стартиране.
Volvo 940 Estate 1994 D24TIC 122hp
Reply

#18
mevdo Wrote:Искам само да добавя, че 200 оборота за минута на стартер са малко. За да запали нормално трябва да са 280-300.
Смени моторното масло и виж дали тогава ще има разлика, понякога в доста студено време едно неподходящо масло може да е причина за забавяне на въртенето на мотора при стартиране.
+1, това ми беше първата мисъл ... дори с неподходящо и "замръзнало" масло може да се счупи коляновия вал! То и от там може да има забавено въртене ... иначе при D5 стартерът върти около 220-230 оборота/мин., като нормална стойност ... не знам колко трябва е при 2.0D :roll:
Аз лично съм чупил сателит в скоростите от по-гъсто масло ... да си призная :oops: Сложих EP120 вместо EP90 на един стар Ситроен с виещи скорости и зимата издумка на един светофар, но опитът учи, а и колата беше евтина, за мое щастие ... но поне не виеше с по-гъстото масло :mrgreen:
Отделно - като прочетох какво е написал колегата за предишния собственик и липсата на достатъчно достоверна информация, напълно възможно е да има затлачен филтър, неподходящо масло и т.н.
Никога не вярвам на предишен собственик и сменям масла, филтри, ролки и ремъци, за да ми е мирна главата Wink
Само с ХС90-ката не съм го правил, но я купих от МП и договорката беше да направят техн. обслужване (ремъци, ролки, масла, филтри) преди издаването, а обслужването го направи Роби Smile
BG VOLVO Member #00409
Reply

#19
Нали така си ги продават колите с надпис "Напълно обслужена" а после се оказва , че сам трябва "Напълно да си я обслужиш" Smile за да ти е мирна главата .
Volvo S70 2.5 TDI 1998 D5252T
[Image: 581732.png]
Reply

#20
Mihov Wrote:Нали така си ги продават колите с надпис "Напълно обслужена" а после се оказва , че сам трябва "Напълно да си я обслужиш" Smile за да ти е мирна главата .

Почти винаги се налага пълно обслужване, освен ако не си 150% сигурен в човека, от когото я купуваш! Моето Волво, го купих от собственика- Волво UK, просто е било тяхна кола, и въпреки това отидох да сменя агренажа, защото се оказа, че на хартия трябва да е сменен, но на практика бяха сменили само ремъка, без ролката и оптегача и доста преди да е дошло времето за смяна! Това беше и причината да се осъмня в качественото изпълнение на нещата! Wink
Volvo For life!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)