The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2.0D пали трудно при студен двигател

#21
Колеги, днес докато си пазарувам филтрите и масло за смяна стана въпрос и за добавки за горивото. Казаха, че това да не пали може да е и от кофти нафта, което го коментирахме, но и от запушени дюзи. Там имаха две добавки:

   

Лявата за горивото, дясната за почистване на дюзите. Понеже добавките се слагали преди да сменя филтрите и профилактика е по-малко пари от основно чистене на дюзи (ако се окаже от това проблема), се чудя дали да не пробвам с някаква добавка за ден-два (казват концентрата е за 10 литра нафта) и след това да сменя масло и филтри... Някой да ги е пробвал тези добавки или да препоръча някакви читави, че не ми се ще от 20 лв за грешна добавка да правя двигател после...


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#22
Дясната е добра.Лявата съм я пробвал на нормален дизел и не усетих нищо.
Дясната я пробвах на морето и минах около 2000км и доста поутихна мотора,свършила си е явно работата.
За ден два е трудно да се случи чудо - при мен поне 2 седмици карах и минаха 2 резервоара,докато се усети промяната.

Иначе споко - с добавка трудно ще прецакаш мотора. :mrgreen: :mrgreen:

P.S. Що не се обърнеш към колегата JMI , той беше показал в една друга тема някаква английска добавка,евентуално да ти съдейства и да ти прати,пък й е отзивчив човека,ако няма ангажименти, може да влезе в положение. Smile
Volvo V50 D5 2006
Volvo S70 2.5 TDI
Volvo V40 1,9D 115h.p 2004
Nissan Primera P10 2.0D - ex.
Reply

#23
Tunap e добавката и резултата е много добър! Както вече споменах, тяхните продукти трудно се намират в магазините и ги ползват предимно официялни преставители на марките автомобили в работилниците си! Нещата им гарантирано работят!

Ето линк в Ебей:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ebay.co.uk/itm/231124158656?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649">http://www.ebay.co.uk/itm/231124158656? ... 1423.l2649</a><!-- m -->

Аз обаче, не съм обеден, че ти си за добвка, но ако решиш ще ти взема една и ще ти я изпратя. Пиши ми!
Volvo For life!
Reply

#24
Ползвал съм добавката на PRO TEC/същата от снимката/,гарантирано работи.
Reply

#25
sdan Wrote:Колеги, днес докато си пазарувам филтрите и масло за смяна стана въпрос и за добавки за горивото. Казаха, че това да не пали може да е и от кофти нафта, което го коментирахме, но и от запушени дюзи. Там имаха две добавки:

[ATTACHMENT NOT FOUND]

Лявата за горивото, дясната за почистване на дюзите. Понеже добавките се слагали преди да сменя филтрите и профилактика е по-малко пари от основно чистене на дюзи (ако се окаже от това проблема), се чудя дали да не пробвам с някаква добавка за ден-два (казват концентрата е за 10 литра нафта) и след това да сменя масло и филтри... Някой да ги е пробвал тези добавки или да препоръча някакви читави, че не ми се ще от 20 лв за грешна добавка да правя двигател после...
Вземи дясната, но ако дюзите са запушени по-скоро ще запали, но после ще е интересна работата на мотора :lol:
Смени всичко, сложи добавката, сипи 20л. нафта (но не от ОМВ, вече трябва да си ги забравил) и покарай колата. Нека добавката да е с по-малко от предписаното гориво, за да си спокоен, че не са дюзи - така чисти по-добре.
Очакваме продължение Smile
BG VOLVO Member #00409
Reply

#26
tocho 14 Wrote:Ползвал съм добавката на PRO TEC/същата от снимката/,гарантирано работи.


Продукта не е един и същ, и не от от линка, който аз пуснах! Продуктите на Тунап са различни! Wink
Volvo For life!
Reply

#27
JMI Wrote:
tocho 14 Wrote:Ползвал съм добавката на PRO TEC/същата от снимката/,гарантирано работи.


Продукта не е един и същ, и не от от линка, който аз пуснах! Продуктите на Тунап са различни! Wink

Става въпрос за снимката на колегата sdan Smile
Volvo V50 D5 2006
Volvo S70 2.5 TDI
Volvo V40 1,9D 115h.p 2004
Nissan Primera P10 2.0D - ex.
Reply

#28
mudancho Wrote:
JMI Wrote:
tocho 14 Wrote:Ползвал съм добавката на PRO TEC/същата от снимката/,гарантирано работи.


Продукта не е един и същ, и не от от линка, който аз пуснах! Продуктите на Тунап са различни! Wink

Става въпрос за снимката на колегата sdan Smile


Да видях! Smile Просто флаконите си приличат леко и затова си помислих така! Хубаво е снимките да са по малки и да се виждат лесно! Wink
Volvo For life!
Reply

#29
Пробвах кастрола и колата стана осезаемо по шумна и не го препоръчвам. 100% е стартера, минах през това и ще останеш изненадан като го свалиш - първо надпис Made in India и после някакви втулки от маргарин които повличат. Закупих си заден капак за стартер който е с лагер а не с втулка и разликата беше огромна.

Успех!
Reply

#30
pachopacho Wrote:Пробвах кастрола и колата стана осезаемо по шумна и не го препоръчвам. 100% е стартера, минах през това и ще останеш изненадан като го свалиш - първо надпис Made in India и после някакви втулки от маргарин които повличат. Закупих си заден капак за стартер който е с лагер а не с втулка и разликата беше огромна.

Успех!

Колега, БИНГО! Стартера беше, само дето в моя случай ме минаха с 300 кинта за рециклиран, защото предния уж бил умрял тотално и даже не можели да го сглобят като го разглобиха...

Все пак сега продългажа на 2-3 паления да не прави нищо като завъртя ключа - таблото леко премигва, но не завърта дори и стартера, явно губи напрежение и електрониката не дава да запали. На 2-ро завъртане пали веднага. Ама явно ще карам така, не е голяма драма...
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)