The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo Xc70 D5-185-мнения

#21
Аз бих вземал първото XC70 внос от Италия! Там ще получиш най много за парите си, ако всичко е безпроблемно след преглед в МП или серзвиз, който се занимава с Волво. Първото Волво е с връщан километраж, но това са коли с голям ресурс и по важното двигателя е D5 185к.с., който е за предпочитане пред версията с 163к.с. Причините са доста, но най- общо това е тежък автомобил и със 163коня е доста тромав,това дори се усеща и при 185 версията, но е доста по- леко, особенно с този geartronic! Второ турбината на 185кс е доста по-издръжлива, а то това е големия консуматив по-двигателя, иначе всички знаем, че D5 брониран двигател! Трето мен лично винаги ме притеснява факта за караната кола в България- визирам втрото xc70. Има по малко екстри, продавача му е най-малко 2рия собственик и дори подъжано добре с нашите перфектни пътища винаги е трудно!
Ако се позамислим за стандарта на Италианеца карал едното и Българина карал другото ми се струва, че Италиянеца е имал по-добрата финансова възможност да се грижи за тази кола (Разбира се, това е хипотететично)!
Накрая XC90 то изглежда добре, но с тези 163 кончета от първата фаза на модела ще си утекчен до смърт, колко тромаво ще се преместват тези 2тона с форма на кубче!

Аз съм фен на най-новото възможно нещо, което мога да си позволя, но разбира се ако е читаво, затова аз бих се спрял на първото XC70 с уговорката, че не съм ги виждал на живо и не съм карал, нито една от 3те коли!

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#22
Здравейте колеги, аз ли се бъркам или не но на първата обява xc70 много светла кожата на волана. Спрямо седалката разлика голяма. И аз съм със светла кожа но такава разлика .... Та от там едни такива мисли за удар и еърбези off ми са в главата. Все пак е Горубляне.
Може и да бъркам.
Reply

#23
bpadarev Wrote:И това ще ходя да видя <!-- m --><a class="postlink" href="http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21392045903911298&f1=details&slink=5pxgb9">http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=5pxgb9</a><!-- m -->[url][/url]
Гаранция на скоростна кутия?! :roll:
:mrgreen: :lol: :mrgreen:
И това с разхода - 7,4/100 :lol: :lol: :lol:
Много се кефя на снимки направени на сервизни книжки, лепенки за обслужване, навигации (макар и да не са използваеми в БГ), както и на волани - в многооо близък план, за да се види релефът по кожата (специално при ВОЛВО този волан, евентуално, може да се изтърка след 400-500 000 км) :mrgreen:

Колега, отиди да видиш само ХС70-то от частната обява Wink Купувано и поддържано в МП. Не е евтино, но предполагам при сериозен интерес ще му намалят цената. Можеш и историята му да провериш в официалния сервиз.
Не си губи времето с тези кошници по автоморг ... автокъщите Wink 98% от колите внос от Италия са бракувани!!! Тук им започва вторият живот :lol:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#24
Krassimir Wrote:Здравейте колеги, аз ли се бъркам или не но на първата обява xc70 много светла кожата на волана. Спрямо седалката разлика голяма. И аз съм със светла кожа но такава разлика .... Та от там едни такива мисли за удар и еърбези off ми са в главата. Все пак е Горубляне.
Може и да бъркам.
Може ... но по-скоро е боядисван или чистен ... но знае ли човек каква бомба са заложили Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#25
bpadarev Wrote:Колеги ,два месеца си тарся читаво ВОЛВО. Искам XC 70 или XC 90. Ходих да го гледам външно и интериор е запазен но, остави в мен някакво подозрение затова го пстнах за съвет.Отнсно километрите ми е ясно важното е да не е 500 000+ . И това гледам <!-- m --><a class="postlink" href="http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11388348183862331&f1=details&slink=5prii0">http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=5prii0</a><!-- m -->[url][/url]
Явно не си търсил където трябва Wink
Ето ти два автомобила от МП - проверени и на реални км!
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.motopfohe.bg/mp_auto_details.php?id=3843&make=21&price_to=223000&year_after=1969&year_before=2014">http://www.motopfohe.bg/mp_auto_details ... efore=2014</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.motopfohe.bg/mp_auto_details.php?id=2863&make=21&price_to=223000&year_after=1969&year_before=2014">http://www.motopfohe.bg/mp_auto_details ... efore=2014</a><!-- m -->
Имаше и други интересни обяви преди 2-3 седмици, но са заминали ... тук трябва да следиш Idea
Както сам виждаш, цените са напълно нормални, а отделно си имат собствен и доста изгоден лизинг. Колите са с англ. меню, регистрирани и т.н.
Успех!
BG VOLVO Member #00409
Reply

#26
JMI Wrote:Аз бих вземал първото XC70 внос от Италия! Там ще получиш най много за парите си, ако всичко е безпроблемно след преглед в МП или серзвиз, който се занимава с Волво. Първото Волво е с връщан километраж, но това са коли с голям ресурс и по важното двигателя е D5 185к.с., който е за предпочитане пред версията с 163к.с. Причините са доста, но най- общо това е тежък автомобил и със 163коня е доста тромав,това дори се усеща и при 185 версията, но е доста по- леко, особенно с този geartronic! Второ турбината на 185кс е доста по-издръжлива, а то това е големия консуматив по-двигателя, иначе всички знаем, че D5 брониран двигател! Трето мен лично винаги ме притеснява факта за караната кола в България- визирам втрото xc70. Има по малко екстри, продавача му е най-малко 2рия собственик и дори подъжано добре с нашите перфектни пътища винаги е трудно!
Ако се позамислим за стандарта на Италианеца карал едното и Българина карал другото ми се струва, че Италиянеца е имал по-добрата финансова възможност да се грижи за тази кола (Разбира се, това е хипотететично)!
Накрая XC90 то изглежда добре, но с тези 163 кончета от първата фаза на модела ще си утекчен до смърт, колко тромаво ще се преместват тези 2тона с форма на кубче!

Аз съм фен на най-новото възможно нещо, което мога да си позволя, но разбира се ако е читаво, затова аз бих се спрял на първото XC70 с уговорката, че не съм ги виждал на живо и не съм карал, нито една от 3те коли!

Поздрави
Данчо, доста погрешна логика или информация имаш за италянците Smile
По-големи мърлячи от тях няма! Имат по-висок стандарт, но са мърлячи! Дори французите са по-добри стопани на колите си Wink
Голям ресурс - колко да е голям? Ако е била 400 000+ колко ли са останали :roll:
Разликата в турбините м/у двата мотора е малка, но и двете са сравнително здрави. 185 к.с. е с повече електроника и по-капризен от тази гледна точка, но не може да се каже на 100% кой е по-бъгав - единият си има едни слаби места, другият други Wink
ХС90 не е 2 тона, а 2.3 :mrgreen: Наистина е кубче и затова се смях на разхода от 7,4/100 :lol: Но с подходящ ремап става приятен за управление.
Аз лично си казах мнението - от Горубляне или автокъща няма да купя кола никога повече! Купувал съм, но вече само от официален представител в БГ или от чужбина, за да имам цялата история на колата. Не ми пука на колко км е, ако се убедя, че всичко е правено както трябва ... а не да купиш кола "напълно обслужена" и после да скъса каишите :lol:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#27
Dodo 155 Wrote:
JMI Wrote:Аз бих вземал първото XC70 внос от Италия! Там ще получиш най много за парите си, ако всичко е безпроблемно след преглед в МП или серзвиз, който се занимава с Волво. Първото Волво е с връщан километраж, но това са коли с голям ресурс и по важното двигателя е D5 185к.с., който е за предпочитане пред версията с 163к.с. Причините са доста, но най- общо това е тежък автомобил и със 163коня е доста тромав,това дори се усеща и при 185 версията, но е доста по- леко, особенно с този geartronic! Второ турбината на 185кс е доста по-издръжлива, а то това е големия консуматив по-двигателя, иначе всички знаем, че D5 брониран двигател! Трето мен лично винаги ме притеснява факта за караната кола в България- визирам втрото xc70. Има по малко екстри, продавача му е най-малко 2рия собственик и дори подъжано добре с нашите перфектни пътища винаги е трудно!
Ако се позамислим за стандарта на Италианеца карал едното и Българина карал другото ми се струва, че Италиянеца е имал по-добрата финансова възможност да се грижи за тази кола (Разбира се, това е хипотететично)!
Накрая XC90 то изглежда добре, но с тези 163 кончета от първата фаза на модела ще си утекчен до смърт, колко тромаво ще се преместват тези 2тона с форма на кубче!

Аз съм фен на най-новото възможно нещо, което мога да си позволя, но разбира се ако е читаво, затова аз бих се спрял на първото XC70 с уговорката, че не съм ги виждал на живо и не съм карал, нито една от 3те коли!

Поздрави
Данчо, доста погрешна логика или информация имаш за италянците Smile
По-големи мърлячи от тях няма! Имат по-висок стандарт, но са мърлячи! Дори французите са по-добри стопани на колите си Wink
Голям ресурс - колко да е голям? Ако е била 400 000+ колко ли са останали :roll:
Разликата в турбините м/у двата мотора е малка, но и двете са сравнително здрави. 185 к.с. е с повече електроника и по-капризен от тази гледна точка, но не може да се каже на 100% кой е по-бъгав - единият си има едни слаби места, другият други Wink
ХС90 не е 2 тона, а 2.3 :mrgreen: Наистина е кубче и затова се смях на разхода от 7,4/100 :lol: Но с подходящ ремап става приятен за управление.
Аз лично си казах мнението - от Горубляне или автокъща няма да купя кола никога повече! Купувал съм, но вече само от официален представител в БГ или от чужбина, за да имам цялата история на колата. Не ми пука на колко км е, ако се убедя, че всичко е правено както трябва ... а не да купиш кола "напълно обслужена" и после да скъса каишите :lol:

При разговор в МП преди време с един от приемчиците, който има собствена S60 D5, същия сподели, че заради префърцунените еко норми шведите са поразвалили бетонния стар 163 коньов мотор, не знам какво имаше предвид.
Сега пък гледайки изказването за тромавото ХС което тежало два тона се поразрових в поне три сайта и установих, че всъщност купето му тежи точно с 40 кила повече от моята нормална V70-ка.
Нe мога да го проумея усилената рама и халдекса как са ги побрали и какво са махали, но е факт 1650 V70 vs.1695 кг. XC70.
Съдейки от динамиката на моя тристахилядник последното нещо което бих предположил за XC-то 163 к.с. е, че е спънат кон Smile
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#28
bell Wrote:
Dodo 155 Wrote:
JMI Wrote:Аз бих вземал първото XC70 внос от Италия! Там ще получиш най много за парите си, ако всичко е безпроблемно след преглед в МП или серзвиз, който се занимава с Волво. Първото Волво е с връщан километраж, но това са коли с голям ресурс и по важното двигателя е D5 185к.с., който е за предпочитане пред версията с 163к.с. Причините са доста, но най- общо това е тежък автомобил и със 163коня е доста тромав,това дори се усеща и при 185 версията, но е доста по- леко, особенно с този geartronic! Второ турбината на 185кс е доста по-издръжлива, а то това е големия консуматив по-двигателя, иначе всички знаем, че D5 брониран двигател! Трето мен лично винаги ме притеснява факта за караната кола в България- визирам втрото xc70. Има по малко екстри, продавача му е най-малко 2рия собственик и дори подъжано добре с нашите перфектни пътища винаги е трудно!
Ако се позамислим за стандарта на Италианеца карал едното и Българина карал другото ми се струва, че Италиянеца е имал по-добрата финансова възможност да се грижи за тази кола (Разбира се, това е хипотететично)!
Накрая XC90 то изглежда добре, но с тези 163 кончета от първата фаза на модела ще си утекчен до смърт, колко тромаво ще се преместват тези 2тона с форма на кубче!

Аз съм фен на най-новото възможно нещо, което мога да си позволя, но разбира се ако е читаво, затова аз бих се спрял на първото XC70 с уговорката, че не съм ги виждал на живо и не съм карал, нито една от 3те коли!

Поздрави
Данчо, доста погрешна логика или информация имаш за италянците Smile
По-големи мърлячи от тях няма! Имат по-висок стандарт, но са мърлячи! Дори французите са по-добри стопани на колите си Wink
Голям ресурс - колко да е голям? Ако е била 400 000+ колко ли са останали :roll:
Разликата в турбините м/у двата мотора е малка, но и двете са сравнително здрави. 185 к.с. е с повече електроника и по-капризен от тази гледна точка, но не може да се каже на 100% кой е по-бъгав - единият си има едни слаби места, другият други Wink
ХС90 не е 2 тона, а 2.3 :mrgreen: Наистина е кубче и затова се смях на разхода от 7,4/100 :lol: Но с подходящ ремап става приятен за управление.
Аз лично си казах мнението - от Горубляне или автокъща няма да купя кола никога повече! Купувал съм, но вече само от официален представител в БГ или от чужбина, за да имам цялата история на колата. Не ми пука на колко км е, ако се убедя, че всичко е правено както трябва ... а не да купиш кола "напълно обслужена" и после да скъса каишите :lol:

При разговор в МП преди време с един от приемчиците, който има собствена S60 D5, същия сподели, че заради префърцунените еко норми шведите са поразвалили бетонния стар 163 коньов мотор, не знам какво имаше предвид.
Сега пък гледайки изказването за тромавото ХС което тежало два тона се поразрових в поне три сайта и установих, че всъщност купето му тежи точно с 40 кила повече от моята нормална V70-ка.
Нe мога да го проумея усилената рама и халдекса как са ги побрали и какво са махали, но е факт 1650 V70 vs.1695 кг. XC70.
Съдейки от динамиката на моя тристахилядник последното нещо което бих предположил за XC-то 163 к.с. е, че е спънат кон Smile

Колега BELL,

не си прочел правилно ми се струва, аз горорех за XC90 със 163кс. Но повярвай ми, разлика има и то голяма във вървенето между V70 и xc70 със един и същ двигател! Може второто да не е много по тежко ала е 20+ см повдигнато и това прави разлика! Двигателите си Волво не ги пипат заради еко норми, а защото изостават като мощност от всички! Смешно е да слагаш D5 с 163кс на xc90 или xc70! Дори при мен се усеща липсата на живец със 185коня. След ремапа и сега Рика 2 240 коня нещата заприличаха на нещо! В момента оригинално d5 с 215кс и двойна турбина, карах едно такова е наистина върви, но всичко останало е тромаво пък представям си как ще е 163коня на XC90. Audi векове (2005) правят Allroad-а със 3.0tdi 230 кс двигатели, а ние (Волво) 2014 година още не сме там от към мощ!

Към Влади,
ще ремапнеш ок, но колко? Аз например неискам да ремапвам, това излишни допълнителни 1000лева, защото производителя има ресурс, но не го е направил! Ти много добре знаеш, че 163 не могат да се ремапват повече от 200кс с Рика и това максимума, който му дават на този вариянт. Ако отидеш на друго място, където ще ти предложат повече, коне аз бих се стреснал за турбото.
Италианците може да са мърлячи, но карат по нормални пътища! Англичаните също са, но и те карат по такива, а брат ми например с неговото V70 се спука да прави ходова част и прочие в България, предполагам много и от вас! Така че разлика си има! За ресурса няма да говорим 1милион километра как ти се струва? Виждал съм такива d5-ци вървят си и ще продължават!

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#29
Колеги, макар, че нямам ХС, ще направя малък коментар. Карал съм преди години ХС90 163 кс и не, че не върви, върви си, но на Влади деветдесетката върви повече :lol: . Ясно е, че всеки предпочита дизелче с повече коне, но нека не забравяме, че до края на 2006 /ако не се лъжа/ повечето европейски страни имаха т.н. акциз за двигатели над 120 квт /163 кс/. Това беше основната причина повечето производители да предлагат в Европа двигатели до тази мощност. Погледнете за справка Нисан, Мицубиши, Тойота до 2006 година с каква мощност са, независимо, че моторите им като кубатура са по-големи от Волво /3000 кубика при Нисан и Тойота и 3200 - при Мицубиши/. След отпадането на акциза, съответно се повиши и мощността.
Към JMI,
Конкретно за жабарите добра дума като стопани на коли не мога да кажа, там повечето се изживяват като инструктори на Шумахер. Един свирчо направо ме застреля, като ми каза, че не е сменял маслото на Фиат Панда 18 месеца, защото колата го горяла и той само доливал, т.е. - кара винаги с прясно масло. Освен това била в гаранция и ако стане нещо, в сервиза ще се оправят. Вози ме по един път като Петрохан и стрелката на оборотомера играеше между 4000 - 5500 оборота.
Reply

#30
STEW Wrote:Колеги, макар, че нямам ХС, ще направя малък коментар. Карал съм преди години ХС90 163 кс и не, че не върви, върви си, но на Влади деветдесетката върви повече :lol: . Ясно е, че всеки предпочита дизелче с повече коне, но нека не забравяме, че до края на 2006 /ако не се лъжа/ повечето европейски страни имаха т.н. акциз за двигатели над 120 квт /163 кс/. Това беше основната причина повечето производители да предлагат в Европа двигатели до тази мощност. Погледнете за справка Нисан, Мицубиши, Тойота до 2006 година с каква мощност са, независимо, че моторите им като кубатура са по-големи от Волво /3000 кубика при Нисан и Тойота и 3200 - при Мицубиши/. След отпадането на акциза, съответно се повиши и мощността.
Към JMI,
Конкретно за жабарите добра дума като стопани на коли не мога да кажа, там повечето се изживяват като инструктори на Шумахер. Един свирчо направо ме застреля, като ми каза, че не е сменял маслото на Фиат Панда 18 месеца, защото колата го горяла и той само доливал, т.е. - кара винаги с прясно масло. Освен това била в гаранция и ако стане нещо, в сервиза ще се оправят. Вози ме по един път като Петрохан и стрелката на оборотомера играеше между 4000 - 5500 оборота.


Ти нали знаеш, че 90ката на Влади е с моя ремап и от 185кс е пратена на 240кс, е няма как да не върви, но без ремапа си представям! Когато си купих xc70 пъврите седмици съжалявах, че съм налял за тази кола толкова пари, защото наистина беше толкова не динамична и тромава, че освен на магистрала или по- черно не струваше въобще да се занимава човек, дори се замислих да го продам, но след като го ремапнах нещата се промениха и сега не го заменям за нищо, но съм изцедил 240 коня от двигателя, за да се движи леко и пъргаво! Защо да го првавя, след като производителя е редно да си свърши работата, тя колата и без това струва скъпо, за да и наливам и аз хиляди отгоре! Не съм щастлив! Sad

За жабарите всички знаем, че са прахостници, но не е правилно всички живо да се слага под един знаменател! Хората, които карат xc70 на Запад, попринцип са хора с добри доходи и интелект. Рядко се случва такива коли да се карат от идиоти! Wink
Volvo For life!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)