The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Масло TOTAL QUARTZ 9000 5W-40

#1
Това масло подходящо ли е за v-40 1.9д 85кв.
V40 1.9д 115 2001г
Reply

#2
Идеално е даже.Стига да ти се дават тия пари.За зимата е супер.По-лесно ще пали.В зависимост и от състоянието на мотора може и по-лесно да го гори.Ако си карал с 10-ка и не ти гори няма и на това.Поне моя опит това ми показва.Зависи в какви обороти караш.Аз карам предимно под 3000 и нищо не доливам.Но предполагам над 3000 ще има друго ниво на пръчката.Тия,които са по-големи спортисти да кажат.
Volvo V40 1.9 DI 1999г. август D4192T2 Първа рег.2000г.
[Image: ab202814.gif]
Reply

#3
Супер е маслото, наливай смело, тъкмо ще се почувства двигателя по-добре ако си го карал с 10/40.
Volvo For life!
Reply

#4
Досега бях с 10/40 и не съм доливал.А цената на която го взех е супер 48лв за 6 литра.
V40 1.9д 115 2001г
Reply

#5
От приказки които съм чувал. Изкупуват се стари използвани масла, преработвали ги по някакъв си начин в гр.Луковит и отново на пазара.
Та в този ред на мисли, минава ми през главата мисълта дали не са точно тези толкова евтини масла?????
48лв. за 6л. някак не ми се връзват.
Reply

#6
benjito Wrote:От приказки които съм чувал. Изкупуват се стари използвани масла, преработвали ги по някакъв си начин в гр.Луковит и отново на пазара.
Та в този ред на мисли, минава ми през главата мисълта дали не са точно тези толкова евтини масла?????
48лв. за 6л. някак не ми се връзват.


Това е съвсем друга бира.Много ме съмнява да са необходими 6 литра на този мотор.Не вярвам да е много по-различен от моя.При мен събира 4.7литра.Не е добре да се препълва.Колкото му дават толкова трябва да .Една идея малко над средата трябва да е.Не повече!
А относно това за Луковит и аз съм чувал.Но като цяло всичко си е риск.Аз карам с Meguin 5w40 ultra performance или нещо подобно.Със зелен етикет.Доволен съм.Totala e много добро масло,но за да не попаднеш на менте трябва да се допиташ до някой вносител или местен дилър,ако толкова мухи ти влизат в главата от чудене.Това ,с което аз карам е доста по-рядко предпочитано от шофьорите на автомобили.Може би не е толкова разпространено.Мой роднина се занимава с авточасти и аксесоари и той ми го препочъва.Прочетох преди това в интернет за него.И е с доста богата история.Предложиха ми го ,защото е с по-гарантиран произход.По спомен са доста силни производители за тежкотоварните автомобили.Но това не са важнио подробности.Маслото е с добри характеристики.Засега не променя работата на мотора.Не мога да кажа,че е евтино.Дори напротив.По-важното този ,който ти го продава да е с гарантиран произход.
Volvo V40 1.9 DI 1999г. август D4192T2 Първа рег.2000г.
[Image: ab202814.gif]
Reply

#7
Маслото е от вносител в туби от 5 и 1л. със стикер и производство 20.10 2013г.По каталог събира 5,6 литра сипахме към 5,5л.Малко по тихо работи мотора с него засега.
V40 1.9д 115 2001г
Reply

#8
Преди нова година един приятел на шефа се прибра в България от щатите . Беше купил на дъщеря си някакъв Нисан suv американски модел . Освен всички екстри , го беше търсил с най-малкия мотор = 2.4 л. 4 цилиндъра . Няколко дилъра му били отказали да му го доставят с този мотор . Както и да е , намерил човека един дилър , който му поръчал нисана според изискванията на клиента . Чисто нов с документи за износ - 16.452 долара . Цената я видях с очите си !!! Та идва в сервиза ,където работя да ми сменим маслото , защото в книжката пише : първа смяна на 1000 мили . Така-а-а, до тук добре и вади 5 литрова туба Кастрол 0-40 .Тубата беше почти като нашите тука с малки разлики . Произведено в тексас и т.н. Почнах да наливам - еми не бях виждал толкова бистро масло ! Питам го - маслото що си го носи чак от другия край земята , а той ми отговаря : щото е 14 долара цялата туба .Ама малко скъпо го взех , щото в последния момент го купих от бензиностанция . Така че цената , която плаща клиента храни поне 6-7 човека . Мойта печка - V40 1.9td я карам с 5 на 30 тотал ( румънски ) на цена 8.40 лева литъра . А на колко се продава сами знаете ...
Reply

#9
Vanko77 Wrote:Преди нова година един приятел на шефа се прибра в България от щатите . Беше купил на дъщеря си някакъв Нисан suv американски модел . Освен всички екстри , го беше търсил с най-малкия мотор = 2.4 л. 4 цилиндъра . Няколко дилъра му били отказали да му го доставят с този мотор . Както и да е , намерил човека един дилър , който му поръчал нисана според изискванията на клиента . Чисто нов с документи за износ - 16.452 долара . Цената я видях с очите си !!! Та идва в сервиза ,където работя да ми сменим маслото , защото в книжката пише : първа смяна на 1000 мили . Така-а-а, до тук добре и вади 5 литрова туба Кастрол 0-40 .Тубата беше почти като нашите тука с малки разлики . Произведено в тексас и т.н. Почнах да наливам - еми не бях виждал толкова бистро масло ! Питам го - маслото що си го носи чак от другия край земята , а той ми отговаря : щото е 14 долара цялата туба .Ама малко скъпо го взех , щото в последния момент го купих от бензиностанция . Така че цената , която плаща клиента храни поне 6-7 човека . Мойта печка - V40 1.9td я карам с 5 на 30 тотал ( румънски ) на цена 8.40 лева литъра . А на колко се продава сами знаете ...
+1!!!
Цената на колата е нормална ... цената на маслото е нормална ... животът им е нормален!
Забелязал съм, че колкото е по-талибанска една държава, толкова е по-скъпо! Това идва от липсата на регулаторен орган - Държавата!!!
В щатите скъпо масло е над 4-5 долара/тубата (около 900 грама) Wink
А истинските им масла, които тук дори много хора не са чували (Purple и т.н.) са х 10 долара/900гр (около 15 лв. :roll: )
Честито на печелившите :lol: Сменяйте по-често маслото (около 10 000 км), за да сте сигурни, че не скапвате много мотора :mrgreen:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#10
Dodo 155 Wrote:
Vanko77 Wrote:Преди нова година един приятел на шефа се прибра в България от щатите . Беше купил на дъщеря си някакъв Нисан suv американски модел . Освен всички екстри , го беше търсил с най-малкия мотор = 2.4 л. 4 цилиндъра . Няколко дилъра му били отказали да му го доставят с този мотор . Както и да е , намерил човека един дилър , който му поръчал нисана според изискванията на клиента . Чисто нов с документи за износ - 16.452 долара . Цената я видях с очите си !!! Та идва в сервиза ,където работя да ми сменим маслото , защото в книжката пише : първа смяна на 1000 мили . Така-а-а, до тук добре и вади 5 литрова туба Кастрол 0-40 .Тубата беше почти като нашите тука с малки разлики . Произведено в тексас и т.н. Почнах да наливам - еми не бях виждал толкова бистро масло ! Питам го - маслото що си го носи чак от другия край земята , а той ми отговаря : щото е 14 долара цялата туба .Ама малко скъпо го взех , щото в последния момент го купих от бензиностанция . Така че цената , която плаща клиента храни поне 6-7 човека . Мойта печка - V40 1.9td я карам с 5 на 30 тотал ( румънски ) на цена 8.40 лева литъра . А на колко се продава сами знаете ...
+1!!!
Цената на колата е нормална ... цената на маслото е нормална ... животът им е нормален!
Забелязал съм, че колкото е по-талибанска една държава, толкова е по-скъпо! Това идва от липсата на регулаторен орган - Държавата!!!
В щатите скъпо масло е над 4-5 долара/тубата (около 900 грама) Wink
А истинските им масла, които тук дори много хора не са чували (Purple и т.н.) са х 10 долара/900гр (около 15 лв. :roll: )
Честито на печелившите :lol: Сменяйте по-често маслото (около 10 000 км), за да сте сигурни, че не скапвате много мотора :mrgreen:

Това с цените не беше така, но в последните години рязко се промени! България всичко беше евтино с изключение на "качествените" вносни неща, но с времето, някой хора започнаха да имат пари и то много пари, а благодарение на ЕС цените започнаха да скачат. Благодарение на този ЕС в България нещата ще стават все по- тъжни, противоположно на очакванията на всички обикновнни хора! Почакайте Еврото да замести лева като валута, тогава сегашните цени ще ви се сторят тънки!
Volvo For life!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)